atopowa skóra u dziecka – jak ją pielęgnować?

  • Autor
    Odp.
  • ma-rzena
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    mam pytanie do dziewczyn, które miały kiedyż do czynienia ze skórą atopową – zwłaszcza u dziecka. jak sie pielęgnuje taką skórę?

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Z tego co wiem, to jeżli chodzi o pielęgnację zewnętrzną to najważniejsze to natłuszczać i eliminować swędzenie, bo atopowa skóra często bardzo swędzi, a wtedy dzieci się drapią, może dojżć do infekcji itp.

    Wejdź sobie np na [usunięto_link] i poczytaj.
    Jeżli masz dziecko z AZS to współczuję. Radzę też przyjrzeć się diecie.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    A ja polecam sluchawke prysznicowa besty. Weszla teraz na rynek europejski- w Japonii to juz jest powszechna rzecz. Filtr, ktory ta sluchawka posiada przede wszystkim oczyszcza wode. A skora jest dezynfekowana mikrobabelkami z tlenem. Polecam- poczytaj o tym na aquauroda.pl . To jest rozwiazanie szczegolnie polecane przy AZS-ie. Powodzenia

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Nie znam tego wynalazku, więc nie będę się wypowiadać, ale raczej sceptycznie bym do tego podchodziła. Tym bardziej, że ani noworodka ani niemowlęcia pod prysznicem nie umyjesz. No i po kąpieli taka skóra lubi swędzieć i jest sucha, więc posmarować ją trzeba – kiedyż smarowałam własne dziecko (nie atopowe, ale akurat miało bardzo suchą skórę przez jakiż czas) Lipikarem i polecam (dla atopowych też się nadaje).
    No i dieta i włażciwy sposób odżywiania

    Matylda22
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Witam!
    Otóż należy stosować kosmetyki marki emolium. Sucha skóra to coraz powszechniejszy problem u dzieci, ale stosując się do zaleceń lekarza, można ją zwalczyć.
    Pozdrawiam i zdrówka dziecinie życzę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " atopowa skóra u dziecka – jak ją pielęgnować?"

Przewiń na górę