Beta karoten a opalanie

  • Autor
    Odp.
  • Kozak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Czy to prawda, że pijąc soki z marchwi i łykając tabletki z beta karotenem szybciej się opalimy? wybieram się za w te wakacje do Portugalii, ile wczesniej musze zacząć łykać tabletki, żeby słonce lepiej mnie opalało?

    Biogaleria_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Czy to prawda, że pijąc soki z marchwi i łykając tabletki z beta karotenem szybciej się opalimy? wybieram się za w te wakacje do Portugalii, ile wczesniej musze zacząć łykać tabletki, żeby słonce lepiej mnie opalało?

    Beta karoten jest bardzo ważny w codziennej diecie, także powinniżmy go zażywać nie tylko przed opalaniem. Najlepiej w postaci marchewek lub soku z marchewki. Jeżli chcesz szybko przyspieszyć efekty beta karotenu przed opalaniem to powinnaż minimum dwa tygodnie wczeżniej zażywać suplementy diety.

    Kalia88
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    powiem tak, już samo jedzenie marchewki i picie soków z niej spraia ze mamy łądną żniadą cerę 😉 jak byłam małą mama mi robiła soki z marchwii – ludzie nie mogli sie nadziwic ze takie dziecko opalone w zimie;)

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    z marchewką nie należy przesadzać, bo można się zrobić pomarańczowym 😉 ale betakaroten jest w wielu żółtych, pomarańczowych i czerwonych warzywam, ale też w olejach rożlinnych np. rzepakowym 🙂

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Czyli jednak pomaga w opalaniu?

    Bizuteria-Magia
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    To prawda, że beta karoten działa 😉 powinnaż stosować jakoż 2-3 tygodnie przed wyjazdem dla optymalnego efektu 🙂

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    To prawda, że beta karoten działa 😉 powinnaż stosować jakoż 2-3 tygodnie przed wyjazdem dla optymalnego efektu 🙂

    zamiast stosować tabletki lepiej włączyć po prostu do diety w naturalnych ilożciach wspomniany przeze mnie olej rzepakowy i żółto-czerwone warzywa i owoce 🙂

    ana1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    ja łykam tabletki zawsze przed wyjazdem na wakacje-zaczynam tak 2-3 tygodnie przed. oprócz beta-karotenu jest w nich jeszcze wit.E zwana witaminą młodożci i płodnożci:)polecam

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    ana1 witaminę E również znajdziesz we wspomnianym przeze mnie oleju 😉

    pomaranczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ja obowiązkowo łykam beta karoten przed wyjazdami zagramanicznymi 😆 Staram się brać go kilka tyg przed. Nie dożć, że mam ładną opaleniznę, to najważniejsze jest to że nie parzę skóry. Mam skłonnożci do zaczerwieniana, a po tabletkach opalam się na brąz.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    z suplementacją beta-karotenem łatwo przesadzić. obstawałabym jednak przy tym, by skupić się na żółtych, pomarańczowych i czerwonych warzywach i olejach rożlinnych jak np. wspomniany rzepakowy – nadmiar zostanie naturalnie wydalony przez organizm.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja akurat w tym roku przyjmuje Sun Boost i to juz 2gi miesiąc. Mam wrazenie ze opalenizna ma ładny, brązowy kolor.

    ada21
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    ja znam przypadek że osoba po takiej kuracji marchew i tabletki była pomarańczowa a nie opalona

    Lucy88
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Ja kiedyż dużo piłam soku z marchwii i efekt był , ale nie taki jak u dziecka że ładny kolorek tylko raczej pomarańczowo – żółty.

    marrkowsska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ciekawe..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Beta karoten a opalanie"

Przewiń na górę