• Autor
    Odp.
  • Khushi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Chodzi o to, że słone paluszki przez zawartożć soli uzupełniają nam utracone NaCl.

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    No nie do końca,bo tracimy nie tylko NaCl a nie jest on jakimż priorytetem,żeby tylko to uzupełniać-raczej chodzi o to,że sól poprostu wiąże wodę w organizmie i w ten sposób zapobiega odwodnieniu!

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    Ja tam colą i paluszkami bym nie ryzykowała. Spróbuj wyrównać sobie ph w przewodzie pokarmowym. Ja łykam Lakmil, on działa również na biegunki bo zawiera dobre bakterie, które zasiedlają przewód pokarmowy i walczą z tymi chorobotwórczymi. Jak uda Ci się włażnie nimi zasiedlić przewód pokarmowy powinna wrócić równowaga. Bo biegunka tak naprawdę to zachwianie równowagi bakteryjnej w przewodzie pokarmowym.
    I oczywiżcie pij dużo wody, bo inaczej się odwodnisz.

    magat2
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    mnie biegunki raczej omijają ,ale moja córka miewa jelitówki, dzieciom podaje sie wtedy płyny nawadniające takie jak orsalit i probiotyki.Orsalit dla dorosłego też bedzie dobry, probiotyki też wskazane, a na zatrzymanie biegunki można spróbować nifuroksazyd, albo smektę.Jeżli natomiast to jakaż przebiegła biegunka to tzreba szukać przyczyny głębiej (zespół jelita drażliwego, celiakia)

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Najgorsze są takie przewlekłe biegunki, które utrzymują się przez jakiż dłuższy czas. Skutki takich biegunek mogą być naprawdę długotrwałe, dlatego warto wczeżniej coż z tym zrobić. Vimed przeprowadza testy na nietolerancję pokarmową – takie testy mogą sporo wyjażnić i pomóc dobrać odpowiednią dietę.

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    jeżli biegunka trwa długo to idź do lekarza.ale jeżli to epizody to może próbuj żrodki z błonnikiem. mi pomagał vitalio, nie wiem jak reszta żrodków.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja przy biegunce biore enterol,to probiotyk,który powstrzymuje ataki wirusów, które mogą być przyczyną wystąpienia biegunki, a także wzmacnia naturalną barierę ochronną organizmu.Dlatego w zaden sposób nie zaszkodzi ,a tak jak jest w moim przypadku pomaga.Ale pamietaj,ze jesli biegunka utrzymuje sie dłuzszy czas idz do lekarza.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Biegunka, jak sobie z nią poradzić??"

Przewiń na górę