blagam pomozcie! uczulenie

  • Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    zaczne od tego ze od kilku dni zaczelam brac zioła
    i wczoraj wyszlam na slonce i juz po paru minutach zaczely mi sie pojhawiac plamy takie jakby bialo czerwone..
    nigdy nie mialam problemow zadnych z opalaniem
    wyczytalam ze to moze byc spowodowane substancjami fotouczulajacymy

    ale czy to znaczy ze juz na zawsze bede uczulana na slonce i nie mogla sie opalac??

    blagam was o info jak cos wiecie wiecej na ten temat

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Jakiego rodzaju ziola? bo widzisz leki często powodują uczulenia. To moze byc wynikiem alergicznej reakcji na lekarstwo czy zioło. Najczężciej uczulają sulfonamidy i ich pochodne np Bisepol czy Hydrchlorotiazyd, diabetol i tialorid. uczulenie pojawia się również po lekach przeciwbólowych z naproxenem czy diklofenakiem czy ibuprofenem. Pigulki antykoncepcyjne są fotoalergiczne również. No i z ziół To DZIURAWIEC I ARCYDZIĘGIEL

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    bralam olej z nasion z wiesiolka i pilam herbatke antystresowa vitaxu w jej skladzie sa ziola:owoc dzikiej rozy,koszyczek rumianku, lisc pokrzywy,lisc brzozy,korzen kozlka,owoc jalowca,owoc kopru,aromaty,szyszka chmielu
    no i bralam jeszcze wit A+E

    z lekow nic wiecej nie bralam,zadnych przeciwbulowych tez nie. pilam tez herbate zurawiny z malina, pigulek antykoncepcyjnych nie biore

    ale powiedz mi/jak wiesz/ czy jezeli wystapila u mnie taka reakcja uczuleniowa to znaczy ze juz na zawsze jestem uczulona na slonce??

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Odpowiedzi moze udzielic Ci tylko i wylacznie lekarz!!! Ja mialam wysypke tylko raz, ale to byly krosty, ktore potwornie swedzialy, wiec od razu poszlam do lekarza, bo chcialam sie dowiedziec, czy juz zawsze bede tak reagowala na slonce. My niestety takich kwalifikacji nie posiadamy, wiec radze wybrac sie do dermatologa.

    Kati
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Witaj,
    tak sie sklada ze mam podobny problem! mysle ze niekoniecznie jest to zwiazane z ziolami,ktore pilas! ja bylam u lekarza (poniewaz po wyjsciu na slonce zrobily sie czerwone i jakby obsypane czerwona kasz,a w dodatku piekiellnie swiedzialy!) i powiedzial mi ze ostatnio slonce jest bardzo niebezpieczne,a zwiazane jest to z warstwa ozonowa i takie tam….dlatego polecil mi przez dwa tygodnie pic calcium i przypisal tabletki…..minelo poltora tygodnia a mi jescze nie zabardzo pomaga! jedynym rozwiazaniem sa kremy z duzymi filtrami,ale czy to pomoze…?-powinno…a moze to tylko jednorazowe:) momo to powinnac udac sie do lekarza
    pozdrawiam:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " blagam pomozcie! uczulenie"

Przewiń na górę