• Autor
    Odp.
  • poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czy z błonnikiem łatwiej się chudnie? Tak słyszałam. Podobno naturalnie przyspiesza metabolizm i oczyszcza układ pokarmowy. To prawda?

    Gosiuuunia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    błonnik nie jest trawiony przez nasz układ pokarmowy, a podczas wędrówki wchłania wode, przez co pęcznieje. Daje uczucie sytożci 🙂 i tym sposobem wspomaga odchudzanie. Ma baaardzo dużo innych zalet (oczywiżcie w rozsądnych ilożciach, bo gdy jest go za dużo o też niezdrowo) np. oczyszcza organizm z toksyn. Zawierają go głównie warzywa i owoce i ziarna zbóż.

    hefalumpiak
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    O, dokładnie. A na dodatek teraz jest jeszcze wygodniej, można dodać go do jogurtów, deserów i in.

    Po prostu przyjemne z pożytecznym. 🙂

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Znaczy jak warzywa do jogurtu? Owoce to jeszcze ale warzywa? Chyba ze chodzi o te ziarna…

    hefalumpiak
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Nie-eee 🙂 Nie warzywa, tylko błonnik naturalny. Microstructure produkuje taki fajny, w proszku. Dodajesz, do czego chcesz.

    estera
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 176
    • Zapaleniec

    na pewno pomaga schudnac, no a poza tym nasz organizm potrzebuje pewnej ilosci blonnika. jest on w jablakch, ziarnach, sloneczniku, otrebach (dobre sa sante) i ciemnym pieczywie. mozna sobie tak skombinowac np sniadanie zeby bylo bogate w blonnik i potem mniej chce sie jesc. ja dzisiaj zjadlam otreby z mlekiem, wczoraj kromke fitness jogurtowego (ciemne pieczywo) z szyneczka. no i potem nie bylam glodna:)

    Carna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    ja tak jak estera jem duzo pełnoziarnistego pieczywa, według mnie najlepsze to takie ciemne pakowane z schulstada…nie wysycha tak szybko i na opakowaniu są wypisane wartożci odżywcze. z otębów moge polecić granulowane- z jabłkiem albo żliwką. 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " błonnik?"

Przewiń na górę