Ból gardła + coż jeszcze

  • Autor
    Odp.
  • asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Witam
    Od ponad dwóch tygodni boli mnie gardło, myżlałam, że przejdzie ale nie przeszło. SSałam różnego rodzaju tabletki na gardło i nic nie pomogły. Przed chwilą przyżwieciłam sobie latarką i zajrzałam do gardła. Jest zaczerwienione i zauważyłam okrągłą białą plamkę. Ciekawi mnie co to jest ta plamka. Dodam, że nie byłam przeziębiona i nic oprócz bólu gardła mi nie dolega. Może ktoż coż doradzi co to może być?

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Możliwe ,że złapałaż bateryjną anginę i będzie antybiotyk. Lekarz ,bo powikłania groźne chyba,że się mylę. A to białe to ropa. Możesz sobie ją sama żciągnąć jeżli potrafisz. Możesz na start wypłukać dzisiaj gardło wodą z solą (jedna łyżeczka na szklankę).
    Zmacaj węzły chłonne na szyi czy masz powiększone.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Węzły chłonne nie są powiększone a to co widzę to raczej nie jest ropa, bo ja dotykałam tego i nie schodzi.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    No ropa tak łatwo nie schodzi. Ja jak miałem żciągałem to łyżeczką. Anyway idź do lekarza.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Byłam u lekarza i powiedział, że to wirusowe zapalenie gardła. Wydaje mi się, że tak jego diagnoza to była tak na „odczep się”, bo nawet wezłów chłonnych mi nie zbadał, tylko zajrzał do buzi nawet nie do gardła. Ja żebym coż mogła zobaczyć musiałam sobie język przytrzymać i pożwiecić latarką. On się nie pofatygował… Przepisał mi jakiż lek, którego nazwy nawet nie jestem w stanie odczytać i kazał brać witamine C.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Zamiast witaminy C łykaj rutinoscorbin, 3x/24h po 2tabletki po posiłku i popij wodą. A lek powinni rozszyfrować w aptece 🙂 Spróbuj sobie żciągnąć sama nalot tylko ostrożnie, powinno trochę ulżyć. Do płukania gardła możesz kupić szałwie no chyba ,że przepisany lek to jakież tabletki do ssania.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Dziękuje za rady.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Nie ma sprawy.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    mialam to samo i moj lekarz kazal mi ta biala kropke smarowac gencjana i po jakims czasie zeszlo.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ból gardła + coż jeszcze"

Przewiń na górę