Bóle i dretwienie rąk

  • Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Czy myslicie ze zbyt długie przesiadywanie w pomieszczeniu dosyc ostro klimatyzowanym moze doprowadzic do odczucia drętwienia,rwania rąk.
    Nie mam pojecia co sie dzieje-czuje jakby bóle mięsni ale tylko na rękach.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    A z odżywianiem wszystko ok?

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    wszystko wskazywalo by na brak cwicze, badz jedna pozycje w czasie pracy .. :>

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Czy myslicie ze zbyt długie przesiadywanie w pomieszczeniu dosyc ostro klimatyzowanym moze doprowadzic do odczucia drętwienia,rwania rąk.
    Nie mam pojecia co sie dzieje-czuje jakby bóle mięsni ale tylko na rękach.

    Na pewno kojarzysz to z przebywaniem w takich pomieszczeniach?a podczas zimy,zimna też ci drętwieją?jest taka jednostek nie wiem czy chorobowa ale polega na zaburzeniu kurczliwożci drobnych naczyń krwionożnych.
    Pomagają ciepłe kąpiele i ja stosowałam większe ilożci olejów rożlinnych w dicie(oliwa z oliwek) i magnez.Ale to takie babskie metody może ktoż więcej napisze.

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    A może warto się wybrać z tym do lekarza? Nie jestem wielką fanką biegania do lekarza po każdym kichnięciu, ale wydaje mi się, że Twoje dolegliwożci mogą się z czasem przerodzić w coż poważnego i lepiej z tym walczyć już teraz. Niekoniecznie domowymi sposobami.

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    Może Cie po prostu coż rozkłada. Klimatyzacja ma to do siebie 😉

    milkajolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    moze, moja kolezanka miala starszne problemy z barkiem przez klimatyzacje
    brala cala serie lekow i zabiegow!

    takze trzeba z tym uwazac

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony
    milkajolka wrote:
    moze, moja kolezanka miala starszne problemy z barkiem przez klimatyzacje
    brala cala serie lekow i zabiegow!

    To bardzo ciekawe co napisałaż.Jakiż czas temu pracowałam w klimatyzowanym pomieszczeniu i maiłam straszny problem z gardłem ale o stawach nawet nie pomyżlałam.

    milkajolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    no wlasnie tez bylam zdziwiona, ona miala za plecami klimatyzacje przez jakies 2 miesiace i nagle zaczal ja bolec bark, dostala zastrzyki i zabiegi na to, pozniej poprosila o przeniesienie do innego pokoju.
    ja w pracy tez mialam klimatyzacje za soba gdzie ciagle ustawiali na 20 stopni i musialam sie strasznie wyklocic o to zeby ja wylaczac i nikt nie mogl tego zrozumiec! a mnie tak bolalo gardlo ze mialam suche nie moglam przelykac. takze ja jestem anty co do klimy:)

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    dretwienie rąk moze byc spowodowane wieloma rzeczami, od problemów z kręgosłupem po brak magnezu w organizmie – nie mozna tego w żaden sposób lekceważyc bo konsekwencje moga byc bardzo przykre;/. Ja bym na twoim miejscu poszła jednak szybko do lekarza.

    zuzik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Czy myslicie ze zbyt długie przesiadywanie w pomieszczeniu dosyc ostro klimatyzowanym moze doprowadzic do odczucia drętwienia,rwania rąk.
    Nie mam pojecia co sie dzieje-czuje jakby bóle mięsni ale tylko na rękach.

    Zdecydowanie trzeba się udać do lekarza!!! Drętwienie rą to bardzo poważna sprawa. W pierwszej kolejnożci do ortopedy (problemy z kręgosłupem, może klima, może stres/napięcie), potem kardiolog (krążenie)¦ Moim zdaniem PILNA sprawa!!! ❗

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    czasem tez zdretwieja mi recem, ale sadzilam, ze to od kregoslupa typwo, bede musiala sie temu blizej przyjzeć.
    [usunięto_link]

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Faktycznie wizyta u lekarza będzie tu wskazana. Co do klimatyzowanych pomieszczeń to na mnie wpływały one zawsze bólem głowy, ostrym psikaniem (z pewnożcią kwestia kurzu zalegającego w urządzeniu) i ciągłymi przeziębieniami, więc jestem skłonna uwierzyć, że objawy o któych piszesz też wynikają z winy klimatyzacji :/

    Natalka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    też mi drętwieją ale nocami

    ZapachLuxusu_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Drętwienie rąk to najczęstszy objaw braku magnezu w organizmie. Ponadto może być spowodowane również neuropatią. Warto w tym przypadku udać się do neurologa. Spróbuj jednak skorzystać z suplementów bogatych w witaminę B6.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bóle i dretwienie rąk"

Przewiń na górę