Bylam anorektyczną i co teraz?

  • Autor
    Odp.
  • LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Cierpiałam kiedyż na zaburzenia odżywiania… czyli byłam anorektyczką, Ważyłam 44 kg przy wzrożcie 172cm. Miało to duży wpływ na moje zdrowie dlatego nie wiem jak sie zabrać za odchudzanie żeby znowu nie przesadzić :/

    Teraz ważę ok 67kg przy wzrożcie 172cm… Nie jestem gruba ani otyła ale mam bardzo kobiece kształty. Chciałabym schudnąć jakież 10 kg żeby mieć smuklejsza sylwetkę… Co polecacie? Dreptam na steperze… nie jem po 18.00 cos jeszcze? Czy możliwe jest zrzucenie 10 kg do stycznia? Przytylam ostatnio troszkę po tabletkach antykoncepcyjnych…

    No wiec proszę o jakież rady, diety czy cokolwiek co pomoże mi zdrowo zrzucić 10 kg!

    😕

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Ogranicz słodycze i napoje gazowane, białe pieczywo zmień na ciemne, jedz lekkostrawne potrawy, zapisz się na fitness i myżlę, że stracisz parę kilo.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    w takim przypadku najlepiej odchudzac sie pod okiem lekarza dietetyka.

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    LadyVic
    co zrobiłaż by przytyć? ja ważę kolo 48 przy 172… i ni chu… jak przytyje to spadam spowrotem.. ;/

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    LadyVic
    co zrobiłaż by przytyć? ja ważę kolo 48 przy 172… i ni chu… jak przytyje to spadam spowrotem.. ;/

    a ile masz lat?:)

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    Eta ma 21 lat 4 m-ce i 2 dni… 🙂

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    nie kazdemu wyswietlaja sie suwaczki:))

    ja mam kiepskie lacze w laptopie i mam wylaczone niektore funkcje forum. podpisy tez.

    a wracajac do tematu: jest szansa, ze z wiekiem zmieni ci sie, eto, metabolizm.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Biorąc pod uwage to, że byłaż anorektyczką musisz bardzo uważać. Rozumiem, że tamten problem już Cie nie dotyczy, ale mimo wszystko zachowaj ostrożnożć. Nie podejmuj żadnych głodówek. Ogranicz słodycze, tłuszcze, nie jedz późno i uprawiaj sport. Myżlę, że powinnaż zastosować się do rady parvati i udać się do jakiegoż dietetyka. Nie masz nadwagi, a te parę kilo możesz zgubić jeżli to ma Ci w jakiż sposób pomóc. Ale na prawdę uważaj, żeby po raz drugi nie doprowadzić się do choroby.

    LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Eta, u mnie przede wszystkim to było leczenie… i normalne jedzenie 🙂 4 posiłki dziennie (no i jadłam po 18 zdecydowanie:P)

    Tak wogole to dziękuje wam za rady 🙂 Mam nadzieje ze uda mi sie 🙂

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    leczenie tzn jakie?
    byłam u lekarza nic mi nie jest ;/ jem po 18… nie na każdego to działa… dzisiaj byłam tu [usunięto_link]
    i mi przepisał zioła.. zobaczymy czy coż sie zmieni 🙂

    LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    eta… Specjalnie opracowana dieta… Idź do dietetyka na pewno Ci pomoże 🙂

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    zamien białe pieczywo na pełnoziarniste, jedz pięc małych posiłków o tych samych porach codziennie, wybieraj produkty niskotłuszczowe napewno da ci to efekty, ale 10kg do stycznia to raczej nie schudniesz a przyjanmiej nie polecam bo mozesz znow wpasc w anoreksje. Zrezygnowanie z tabletek antykoncepcyjnych tez pomoże.

    harima4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    fakt że dietetyk to dobra sprawa ale też wiele czasem nie powie. Koleżanki na forum dobrze radzą a lekarz to tylko potwierdzi, i ustali ci powiedzmy grafik co powinnaż omijać w diecie 🙂 sama zaż jak chciałam schudnąć (a jestem z zawodu kucharzem i masażystką) żciągnęłam sobie tabele żywieniowe i obliczałam sobie kalorie każdej potrawy czy produktu 🙂 ustaliłam rozpiskę na tydz i było ok 🙂 akurat też przytyłam bo straconej ciąży ale trzeba to zrzucić choć 10 godz pracy dziennie nie daje jakoż czasu na diety czy ćwiczenia ale jakoż to będzie 🙂

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    fakt że dietetyk to dobra sprawa ale też wiele czasem nie powie. Koleżanki na forum dobrze radzą a lekarz to tylko potwierdzi, i ustali ci powiedzmy grafik co powinnaż omijać w diecie 🙂 sama zaż jak chciałam schudnąć (a jestem z zawodu kucharzem i masażystką) żciągnęłam sobie tabele żywieniowe i obliczałam sobie kalorie każdej potrawy czy produktu 🙂 ustaliłam rozpiskę na tydz i było ok 🙂 akurat też przytyłam bo straconej ciąży ale trzeba to zrzucić choć 10 godz pracy dziennie nie daje jakoż czasu na diety czy ćwiczenia ale jakoż to będzie 🙂

    ale tak trudno się zmobilizować i zliczać te wszystkie kalorie…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bylam anorektyczną i co teraz?"

Przewiń na górę