• Autor
    Odp.
  • Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Marta7, jakiej firmy jest taki krem i ile kosztuje?

    krem, a włażciwie żel-krem to RadiantC [żywa wit.C] z herbalife, koszt tubki to 135 zł, ale jest bardzo wydajny. 🙂

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    o jaa. to w tym miesiącu na pewno mnie nie będzie stać. kupiłam na razie koncentrat z wit K. całkiem pomaga 🙂

    Mniszka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Ja zgodnie z zaleceniami lekarza biorę Rutinoscorbin, po ok 2 miesiącach stosowania naczynka przestały mi pekac.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ja tak mniej więcej od pół roku biorę ruthinoscorbin i większych efektów nie zaobserwowałam. teraz mi przepisała dermatolog metronidazol ale trochę się go boję użyć, bo to silne jest 😕

    blekitna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Gdy byłam nastolatką pękające naczynka na policzkach były moim utrapieniem.Było to całkiem dawno temu i kosmetologia apteczna nie była tak zaawansowana jak teraz. Pamiętam że dermatolog wypisywał mi recepturę mażci/kremu do wyrobu w aptece. Kazał łykać witaminę C na wzmocnienie naczynek. Pamiętam też że dostałam od starszej siostry zestaw do cery naczyniowej Erisa.Lekarz zakazał też korzystać z sauny,opalania,gorących kąpieli,unikać zmiany temperatur( z zimnej na ciepła i odwrotnie).Dokładnie już nie pamiętam kiedy problem znikł.Chyba wtedy gdy przestałam się tym aż tak bardzo przejmować.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    a ja stwierdziłam, że nie będę używac metronidazolu, bo poszłam do jeszcze innego dermatologa, który stwierdził, że owszem mam cerę naczynkową i różowe poliki, ale to nie jest początek trądziku różowatego. a że tacy sa niektórzy lekarze co widzą tylko coż czerwonego na twarzy i od razu stawiają diagnozę – trądzik różowaty. normalnie szlag mnie trafi i przestanę wierzyć w służbę zdrowia. najpierw tyle lat tułania się po lekarzach z infekcjami intymnymi zanim trafiłam na kompetentnego a teraz zaczyna się z dermatologami! wrr

    blekitna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    asiek zgadzam się z Tobą co do nieudolnych dermatologów. Młodsza siostra ma problem z cera (grudkowate krostki na całej twarzy).Chodziła do dermatologa,który stwierdził ze to wiek dojrzewania,hormony i zła pielęgnacja. przepisał drogie leki,mażci i kremy. Brak rezultatów wiec siostra poszła do innego lekarza.Ten na dzień dobry wysłał na badania(krew,mocz,próby wątrobowe itd.)Okazało sie ze jej wątroba nie toleruje niektórych produktów spożywczych.Po ich odstawieniu,grudkowatożć zmalała.

    aldona1212
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Marta7, jakiej firmy jest taki krem i ile kosztuje?

    krem, a włażciwie żel-krem to RadiantC [żywa wit.C] z herbalife, koszt tubki to 135 zł, ale jest bardzo wydajny. 🙂

    Na Allegro taki sam krem możesz kupić na ok. 85zł. 🙂

    Filutka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja stosuję serie AA – Therapy przeznaczoną do skóry z problemami naczynkowymi i osobiżcie jestem zadowolona. No i co najważniejsze nie jest w cale droga, bo każdy specyfik kosztuje mniej niż 20 zł. Kupiłam ją przez internet na stronie alergia.med.pl bo wychodziło tanio. Możesz ją wypróbować bo 20 zł to w końcu nie pieniądze a jak nie pomoże to spróbujesz jakichż droższych specyfików. Wszystko zależy od rodzaju skóry bo tak naprawdę to każdy reaguje na coż innego.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Niestety wszędzie można trafić na nieudolnych lekarzy, którzy nam nie pomogą, a mogą jeszcze zaszkodzić. Ale mimo wszystko ja i tak wychodzę z założenia, że przy problemach skórnych warto wybrać się do specjalisty. Istnieją centra urody, w których pracują oprócz kosmetyczek lekarze specjaliżci i wspólnie zawsze znajdą przyczynę jakichż problemów. W większych miastach Polski jest na przykład, chyba większożci dobrze znane, centrum DER-MED. Nie spotkałam się jeszcze z opinią jakoby nie warto było tam chodzić. A miejsca takie jak to proponują kompleksowe programy leczenia i dbania o urodę. Ja jestem zwolenniczką chodzenia do kosmetyczek i lekarzy dermatologów przy występowaniu jakichkolwiek problemów skórnych.

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Przy cerze naczynkowej należy unikać ostrych potraw, alkoholu i mrozów. Stosować odpowiednie kremy i być w konsultacji z dermatologiem (fachowym). Myżlę że nie ma co bagatelizować tej przypadłożci, bo na starożć można mieć twarz jak pijaczek. Witamina C jak najbardziej wzmacnia żciany naczyń włosowatych.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Zwykle zabiegi laserowe powinny być skuteczne w usuwaniu naczynek. Polegają na kontrolowanym uszkodzeniu naczyń odpowiednio dobrany laserem naczyniowym. Zwykle ulega wchłonięciu 40-70% naczynek w ciągu 6-8 tyg. od pierwszego zabiegu. Niekiedy zabieg trzeba powtórzyć 2-3 razy w odstępach 3 miesięcznych

    DorotaK
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Ja też miałam z tym problem i poszłam na laserowe usuwanie naczynek. Przez lata stosowałam full kremów, mażci, chodziłam na zabiegi do kosmetyczki. Nic nie pomogło – dopiero w Warszawie, w gabinecie moją cerę uratowano i pozbyłam się problemu. Mam nadzieję, że już na zawsze

    linda28
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Moja siostra ma cerę naczynkową, ostatnio była w aptece Ziko, akurat odbywały się bezpłatne konsultacje z daną marką – dermokonsultantka z vichy doradziła jej odpowiedni krem, była bardzo zadawolona z porad;-)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " CERA NACZYNKOWA, HELP MEEEE!!!!!"

Przewiń na górę