CERA NACZYNKOWA, HELP MEEEE!!!!!

  • Autor
    Odp.
  • PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    Mam cerę naczynkową, na twarzy pękają mi krwinki, na nogach to samo, całe uda mam w takich jakby maleńkich [ale jak się przyjrzeć, to widać :(] ”pajączkach”…
    Ludzie, poradźcie mi, jakich kremów mam używać, czy to zniknie kiedys, czy raczej ostatecznym wyjżciem jest usuwanie laserowo? Prosze o pomoc 🙂 z góry dziękuję :* 🙁

    LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Ja niestety nie mam pojęcia co Ci poradzić…
    Chcę jedynie zapytać czy byłaż u specjalisty i czy jeżli byłaż poradził Ci jużcożi czy podejmowałaż jużjakieżpróby zwalczania popękanych naczynek?

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    Dopiero ostatnio zauwazylam, że pękają mi na twarzy, a już na udach bardzo, więc jeszcze nie byłam…
    Ja myslałam, ze to ”wychodzi” w póxniejszym wieku [mam 18lat], ale chyba jestem na to skazana -> siostry mojego taty musialy usuwać je sobie laserowo, moja mama ma po ciązy całe uda w popękanych naczynkach…
    Och… :(:(:( 😥

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Moja kuzynka od 20 lat chodzi do dermatologa i kupuje tylko takie kremy, ktore lekarz jej zaleci. Po prostu idz do lekarza, a on ci pomoze.

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    oj wspolczuje problemu, moja znajoma to ma i strasznie ciezko jej z tym walczyc mimo opieki specjalisty.

    Serrafina
    Member
    • Tematów: 42
    • Odp.: 527
    • Zasłużony

    Ja poszłam do lekarza rodzinnego, gdzie otrzymałam receptę na żrodek wzmacniający naczynka (trzeba przeciez zacząć od tego aby nie powstawały nowe pajączki). Usuwanie niestety tylko laserem, ale, byc może na fundusz (jeszcze się nie dowiadywałam, a lekarz nie był przekonany).
    Twarz można tez wzmocnić specyfikami, w Oriflame np. jest żrodek, który łączy w sobie funkcję korektora z włażciwożciami leczniczymi.

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    wiem, że to może głupie pytanie, ale te naczynka będą mi pękać przez całe życie? po usunięciu laserem i stosowaniu odpowiednich kremów też?

    kinia25
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    O cerę naczynkową trzeba w szczególny sposób dbać, przeciez twarz to inwestycja na całe życie, przeczytaj [usunięto_link] może coż skorzystasz

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ja to już nie mam siły z tą moją cerą naczynkową z problemami, mieszaną, wysuszoną, skłonną do zanieczyszczeń, wrażliwą 🙁

    minia
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    ja tez mam te okropne pajaczki 👿 na prawej lydce to najwiecej najwieksze i najbardziej widoczne(nawet z daleka) 🙁 na twarzy to pod oczami i na policzkach i uda-tu narazie malutkie..bylam w aptece i pani polecila mi masc i tabletki(te z wyciagiem kasztanoca to po nich cala noc nad kibelkiem spedzilam 👿 gardlo az mnie pieklo ble poszlam do rodzinnego lekarza i chcialam skierownie do dermatologa wziasc ale niechciala mi dac i przepisala mi jakies leki ale ich nie biore 8) ..go tego mam bardzo midoczne zyly na calych nogach doslownie to taka siatke zyl i pod kolanem zylak mi sie chyba robi bojak jestem zmeczona to grubiej taka zylka nieb-zielona nuu ..to wiec taka moja historia 🙂 a tak pozatym to do dermatologa sie iidzie z takim czyms czy gdzies indziej?

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ja od pół roku (jak nie więcej) wybieram się z tym do dermatologa…. tylkko jakoż dojżć nie mogę 😳

    reeversed
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    W nowe pajaczki łatwo zaopatrzyc sie w zime:/ (az za dobrze o tym wiem niestety) Nalezy unikać gwałtownych zmian temperatur… takze sauna i solarium powinno odpażć… Ja osobiscie zrobiłam serie zbiegów z silnymi kwasami ktore miały je wzmocnic i nieco obkurczyc- teraz przynajmniej nie sa tak widoczne. a i z laserami nie musze sie spieszyc. Profilaktycznie stosuje kremy Liren do cery naczynkowej… jak dla mnie bomba:)
    Nie wiecie czy do cery naczynkowej automatycznie dolaczone sa rumience w pakiecie? Czasami jak strzele buraka to az mi wstyd… na twarzy purpura… 😳

    morela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    No tak. Widoczne naczynka, to po prostu płyto umiejscowione. Jeżli nie chronimy buzi (solarium, sauna, zimą bez podkładu lub kremu, gorące i ostre potrawy), to mogą pękać, mogą pojawiać się nowe. I niestety te rumieńce, też cierpię z tego powodu…

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    problemy z krążeniem

    zacznij pic więcej wody i stosować suplementacje poprawiającą diurezę i napięcie skóry

    co do kosmetyków, to polecam swoim podopiecznym ale na twarz żel-krem z żywa witaminą C, takie serum, bardzo ładnie zmniejsza popękane naczynka, nie mniej jednak wyłącznie na twarzy ponieważ jest zbyt drogi by smarować nim całe ciało.

    pozdrawiam

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    Marta7, jakiej firmy jest taki krem i ile kosztuje?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " CERA NACZYNKOWA, HELP MEEEE!!!!!"

Przewiń na górę