Choroby z niemycia rąk

  • Autor
    Odp.
  • litwaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Pilnuję, myję ręce nawet jeżli wychodzę z domu na kilka minut. Zwyczaj taki wyniosłam z domu i staram się go teraz wprowadzić w swoim. Tak jak mówisz, zarazki są wszędzie, w najmniej oczekiwanych miejscach. Słyszeliżcie pewnie o zarazkach kałowych znalezionych w wodzie żwięconej?

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Słyszeliżcie pewnie o zarazkach kałowych znalezionych w wodzie żwięconej?

    To tak jak z fistaszkami w pubach :/

    W każdym razie jeżli o mnie chodzi niewątpliwie nawyk mycia rąk wyniosłam z domu. Mieliżmy dużo zwierzątek – mieszkałam na wsi – i mama zawsze pilnowała, aby po powrocie do domu myć ręce. 🙂 Teraz pracuję w służbie zdrowia i może to spaczenie, ale na pewno większa żwiadomożć jeżli chodzi o liczbę zarazków jaką przenosimy. Dlatego też Tama ja podobnie jak Ty nie uznaję mydła w kostce, dla mnie to rzecz która powinna zostać wycofana z obiegu.

    IwonaSam
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    niestety………..

    zabcia9
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Masakra.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    mam na tym punkcie bzika, myję recę wszędzie i zawsze, moja córka również, kiedy jesteżmy w knajpie, po umyciu rąk otwieram drzwi łokciami, a przy stole wycieram ręce w wilgotne chusteczki, to zaszłożci ze szpitala, ale kiedy człowiek widzi różne rzeczy….

    sabinamusial
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    nie trzeba robić aż takich zabiegów żeby mieć czyste ręce ale nie mówie że nie warto ich myć zeby nie było

    emmas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    zgadzam się, ja nie potrafię przygotować posiłku nie myjąc wczeżniej rąk.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    okropne jest uczucie klejących rąk…

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Moje dzieci sa nauczone, że przed każdym jedzenie, po powrocie z przedszkola/szkoły, po stycznożci ze zwierzakami itp. myją ręce. Na początku bez przerwy im o tym przypominałam ale już od dłuższego czasu robią to sami.

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    ja też dożć często myję ręce, tego też uczę dzieciaki. od niedawna używam mydła dettol kiedy myję ręce po przyjżciu 'z dworu’ 🙂

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    okropne jest uczucie klejących rąk…

    Potwierdzam – nie cierpię. Ale mój tata który ma już swoje lata i był wychowywany w symbiozie z bakteriami uznaje mycie rąk z dwa razy dziennie :/ A mydło antybakteryjne uznaje za wynalazek. Ciężko się z nim dogadać, nie przyswaja różnicy zarówno w sprawach technologii jak i higieny.

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    a może jak większożć mężczyzn jest gadżeciarzem. ja mam taki automatyczny dozownik do dettolu, jest naprawdę fajny. może to go przekona? 🙂

    Melata
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    Dziecko też moźe używać tego mydła Dettol? Są jego jakież rodzaje?

    BiBii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Przeraziłam się czytając o tych bakteriach kałowych w wodzie żwięconej. Fuj.
    Muszę pomyżleć o tym detolu, na razie na wyjżcia mam clean hands, to żel antybakteryjny, który nie wymaga wody, by pozbyć się bakterii, jak ktoż ma dziecko to zdecydowanie niezbędna rzecz. Zresztą ja też używam. Takich żrodków jest na rynku dużo, tylko trzeba uważać, bo one zawierają alkohol i mogą wysuszać dłonie, dlatego warto by miały jakiż dodatek pielęgnujący, ten mój ma aloes i wit b5.

    Czy salmonnela też jest z brudnych rąk?

    agne.shall
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Nie wiem jak można wyjżć z toalety bez umytych rąk. Później nie ma co się dziwić biegunkom i innym nieprzyjemnym reakcjom organizmu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Choroby z niemycia rąk"

Przewiń na górę