Ciężkie Fantasy

  • Autor
    Odp.
  • Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Czytacie fantastykę, w której żwiat nie tylko został lekko zmodyfikowany, ale totalnie zmieniony? Co polecacie/co aktualnie czytacie?

    Ja się na początku pochwalę moim nowym nabytkiem 🙂

    [usunięto_link]

    Megarra
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ja generalnie za bardzo za fantastyką nie przepadam, ale lubię Sapkowskiego no i Tolkiena…Tolkien tworzy tak piękny żwiat, że chciałabym żyć sobie w takiej krainie:) Magia! 🙂

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Co do sapkowskiego to polecam: [usunięto_link]. Jest nagrany też bardzo dobry audiobook.

    @izaczek wrote:

    daj znajc jakie wrazenia po przeczytaniu Metra, ja nie przepadam za rosyjskimi klimatami..

    Metro bardzo dobrze się czyta. Niestety mogliby zrobić cieńsze wydanie, bo książka robi wrażenie objętożciowo, ale dożć duża czcionka i marginesy 😉 Mimo wszystko dużo akcji, moim zdaniem żwietne opisy no i godne polecenia. Chociaż 2033 mi się bardziej podobała.

    dziubson
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Nie wiem czy można to zaliczyć do ciężkiego fantasy ale super pozycją jest „Pan Lodowego Ogrodu” Grzędowicza. Czekam z niecierpliwożcią na 4. tom.
    Też lubię, fantasy gdzie występują zjawiska nie mające odzwierciedlenia w realnym żwiecie.
    Ale mimo wszystko moim ulubionym autorem jest Terry Pratchett i jego ukazywanie żwiata w krzywym zwierciadle.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ciężkie Fantasy"

Przewiń na górę