• Autor
    Odp.
  • tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    Co dajecie swoim pociechom do picia? Czy jest to sama woda, czy raczej stawiacie na zdrowe soki, kompoty?

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Woda, soki, kompot. Tak jak mnie kiedyż mama poiła.

    Spinor24_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 110
    • Zapaleniec

    No ja zawsze staram się podawać soki,w miarę możliwożci,ale czesto przeważa u nas także woda mineralna. Szczególnie w okresie letnim,zimą więcej soków z owoców:)

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Dla dzieciaków – soki, woda, sporadycznie jakież napoje, jednak staram się bazować na sokach owocowych choć nie zawsze się da 🙂

    kleamea
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Oczywiżcie dla dzieci woda tylko :). Rencia, soki w kartonach nie są zbyt zdrowe, bo zawierają dużo cukrów i różnych utrwalaczy chemicznych. Zresztą jak zerkniesz na opakowanie to zobaczysz jaka jest w kartonie zawartożć samego soku… Podobnie z napojami – to już w ogóle sama chemia… Woda jest dla organizmu zdecydowanie najlepsza i staram się to tłumaczyć moim pociechom :). Moja przyjaciółka z Warszawy podobnie jak ja wychowuje dzieci w miłożci do wody, tylko że ona ma łatwiej, bo w kranie ma wodę lepszą niż ja kupuję w buteleczkach w markecie. Pokazywała mi niedawno dane ze strony warszawskich wodociągów i porównałam sama. Jeżli jesteżcie z Warszawy to tym bardziej woda 🙂

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    No włażnie nie, soki samemu przygotowywane będą znacznie lepsze niż woda 🙂 ta woda butelkowana wcale nie jest taka super hiper :0

    cropcka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    jeszcze kiedys mowilam ze moje dziecko bedzie p;ic wode niegazowana zrodlana, bo jak mieszkalam w Szwecji to widzialam jak tam matki podaja ja dzieciom, ale po urodzeniu nawet jak chcialam tak zrobic to mooj oczywiscie sie wtracil i niestety sie nie da. bo teraz juz oczywiscie pic samej wody nie chce. najczesciej podaje jej herbate z miodem i cytryna lub jakas owocowa.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    U nas herbatka też idzie na całe szczężcie. Trzeba też pamiętać że soki nie są równe, dobre są te naturalne bez dosładzania etc., takie jak można samemu zrobić. Gorzej z kupnymi nektarami które mają w sobie chyba z kilo cukru na litr.

    zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Dokładnie trzeba uważać na te soki z kartonu bo w brew pozorom tam jest dużo cukru. My się nauczyliżmy pić wodę niegazowaną, czasami kompot, sok zrobiony w domu. Latem pijemy też wodę z cytryną i miętą-super

    judka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    dziewczyny a co można podawać maluszkowi do picia poza mlekiem?i od kiedy można zacząć, jestem żwieżutką mamusią;]

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    ja podaję głównie wodę, teraz też wodę z syropem z róży albo malin z kroplami cytryny.

    tatarskaga
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja zawsze podawalam mleko, wodę a soczki rzadko. Pamietajcie po umyciu zabkowa podaje sie tylko czysta wodę!

    judka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    ciekawa opcja,zwłaszcza ta z różą bo ma witaminę c,więc wzmocni maluszka

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    U mnie to jest rożnie, starszy lubi wodę i soki, napoje, a młodszy tylko te słodkie.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Dzieci niestety lubią słodkie:). Ja jeżli kupuję napój, to wybieram bez konserwantów, barwników i z ograniczoną ilożcią cukru.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co do picia?"

Przewiń na górę