Co sądzicie o cenzurze w literaturze?

  • Autor
    Odp.
  • kwiatoo
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 7
    • Bywalec

    Przeczytałam ostatnio książkę ” Cukiereczki” Mian Mian. Zaskoczył mnie „szczery aż do bólu” język autorki. W książce pojawiają się rożne opisy, także dożć brutalne. Przez to jednak „Cukiereczki” są prawdziwe. Książka jest ogólnie bardzo dobrze napisana, ale zastanawiam się co sądzicie włażnie na temat takiego stylu pisania, tzn. bez owijania w bawełnę.

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    Ja mysle ze tak owinno byc, poza srajnymi przypadkami jak szerzenie pogladow nacjonalistycznych czy pedofilistycznych itp. cenzura nie powinna istniec szczegolnie w literaturze

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    Ja mysle ze tak owinno byc, poza srajnymi przypadkami jak szerzenie pogladow nacjonalistycznych czy pedofilistycznych itp. cenzura nie powinna istniec szczegolnie w literaturze

    kasia20068
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    J równiez uważam że cenzura nie jest potrzebna bo ja wole jak coż jest opisane wprost i dosłownie chociaż trzeba przyznac że w czasch komuny za panowania cenzury artyżci tez sobie jakoż radzili i dzięki temu ciekawe rzeczy wytworzyli:) np. teksty takiego kazika pod tym wzgledem sa boskie:) pojechał wszystkich polityków i ogólnie to co mu sie nie podobało a nikt sie nie mógł do niego i tak przyczepić bo bardzo ładnie to zakamuflował:)

    kasia20068
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    J równiez uważam że cenzura nie jest potrzebna bo ja wole jak coż jest opisane wprost i dosłownie chociaż trzeba przyznac że w czasch komuny za panowania cenzury artyżci tez sobie jakoż radzili i dzięki temu ciekawe rzeczy wytworzyli:) np. teksty takiego kazika pod tym wzgledem sa boskie:) pojechał wszystkich polityków i ogólnie to co mu sie nie podobało a nikt sie nie mógł do niego i tak przyczepić bo bardzo ładnie to zakamuflował:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co sądzicie o cenzurze w literaturze?"

Przewiń na górę