Co sądzicie o feng shui?

  • Autor
    Odp.
  • Gracekrist
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Witam,
    Przeczytałam wiele postów na tym forum. Wiele z Was ma marzenia. To bardzo dobrze 😀
    Co sądzicie o feng shui?
    Nie ukrywam, że zajmuję sie tym od wielu lat. Być może jednak, mogłybysmy porozmawiać na ten temat?

    Z radożcią przeczytam każda wypowiedź

    Pozdrawiam Was
    Gracekrist

    Gracekrist
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Witaj Onione, 😀
    Masz super Awatara. 😀 Uwielbiam koty i jestem w nich zakochana po uszy.

    Jest też jakaż książka o feng shui dla kotów.. 😀

    Wracając do feng shui. Masz wiele racji, w tym, co napisałaż, bo niestety feng shui dotarło do nas, do ludzi zachodu w formie bardzo żmiesznej. Sama przyznasz, że postawienie czegokolwiek (np. żaby szczężcia,), czy pomalowanie, posprzątanie mieszkania, albo powieszenie czegokolwiek (np. obrazka), niewiele zmieni. To są czysto psychologiczne efekty.

    Osobiżcie nie mam nic przeciwko, tylko, że ¦. to nie jest feng shui 😯 .

    Feng shui to badanie wykresów domów i ich analiza, bo każdy dom ma coż na kształt horoskopu urodzeniowego. Może niezręcznie to napisałam, ale wykres mówi o takich sprawach jak to, które miejsca w domu są dobre na pokoje, a które nie. Tu chodzi głównie o to, by wykorzystywać te dobre miejsca, a unikać tych złych.

    Feng shui, chociaż przyszło z Chin, jest ¦. ponad kulturowe, ponieważ, a o tym niewiele osób wie, jest oparte na fizyce, astronomii, matematyce, a te są wspólne dla wszystkich kultur. Niestety napisano tysiące książek o mydleniu oczu, które nazwano feng shui..

    Osobiżcie, nigdy nie wycinałabym drzew, z małymi wyjątkami, które rzeczywiżcie są ważne. Zrobiłabym to wówczas, gdyby mój dom był zbyt mocno zacieniony (względy zdrowotne, poza fengshuijowe) oraz w przypadku, gdyby rosły na wprost moich drzwi (względy fengshuijowe), a i tak mocno bym się zastanowiła. 😀

    Tweety
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Troszkę czytałam o feng shui, ale brakuje mi ostatnio czasu na wczytanie się. Ogólne zasady (podstawy) staram się stosować, ale jeżli chodzi o przepływ energii itp. sprawy to moja wiedza jest jeszcze bardzo ograniczona.

    Myżlę też, że nie chodzi o przeniesienie zasad feng shui do kultury zachodniej, a jedynie o zaadaptowanie tych zasad, by żyło nam się lepiej i zdrowiej.

    Gracekrist
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    99% książek na polskim rynku, to książki z tzw. feng shui new age. Jest to bardzo młode feng shui. Powstało w latach 1970-1973. Ja nie zajmuję się tego rodzaju feng shui.

    Proponuję przeczytać książkę „Feng Shui dla żóltodziobów”. Jest to jedyna książka, która ukazuje prawdziwe oblicze feng shui.

    Poza tym, fakt, że feng shui powstało w Chinach, nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ stare tradycyjne feng shui powstało w oparciu o wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, astronomii, a to jest wiedza uniwersalna.

    Feng shui, to badanie wykresów domów i nie ma to nic wspólnego z siatką bagua

    Pozdrawiam
    Gracekrist

    graawitacja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Niestety u mnie Feng Shui nie udałoby się wprowadzić. Mój mąż (po czężci ja też) jest bałaganiarzem i nie odkłada rzeczy na miejsce, rozrzuca swoje ubrania, poza tym mieszkamy w małym mieszkanku i czasem trudno mi zapanować nad ładem, a rzeczy przybywa….

    ciekaw jestem (jakoż nigdy nieudała mi się zglebić tego tematu) gdzie w pokoju są dobre kąty, jak to sie wyznacza.

    mari_s1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Feng shui to nie tylko porządek to również meble i wystrój wnętrz, między innymi z tych względów została stworzona kolekcja mebli kokeshi, harmonia + nowoczesnożć = żwietne połączenie dające dużo wewnętrznego spokoju 🙂

    BillieJean
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Mnie Feng Shui jakos niespecjalnie kręci. Ustawiam wszystko w domu tak jak podpowiada mi mój gust. I tego bede sie trzymac;)

    Martela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Człowiekowi z zachodu nie jest łatwo zrozumieć Feng Shui. Czy którykolwiek z zachodnich ekspertów odczuwa energię chi przepływającą przez jego ciało? Myżlę że nie – a Chińczycy odczuwają i potrafią nią sterować na różne sposoby np. przy pomocy Feng Shui

    Martela

    [usunięto_link]

    xeniaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    całkiem ciekawe te feng shui, całkiem przypadkiem zaczęłam stosować się do jego zasad. Ponieważ ubikację mam obok kuchni, zawsze zamykam klapę i kłade na niej kamień. zawsze też bardzo dokładnie zamykam dzrzwi do ubikacji

    BillieJean
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Człowiekowi z zachodu nie jest łatwo zrozumieć Feng Shui. Czy którykolwiek z zachodnich ekspertów odczuwa energię chi przepływającą przez jego ciało? Myżlę że nie – a Chińczycy odczuwają i potrafią nią sterować na różne sposoby np. przy pomocy Feng Shui

    Martela

    [usunięto_link]

    Oj tam od razu zrozumieć, jesli cos mi się nie podoba to nie oznacza,że tego nie rozumiem, prawda?
    Poza tym skoro tę energię czuja tylko ludzie Wschodu, to moze niech oni sobie to stosują, a my trzymajmy sie naszego gustu;P

    Novelity
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja mogę Ci polecić taką pigułkę na blogu fachowca na Novelity – wszelkie najważniejsze informacje, zebrane i wypunktowane w jednym miejscu. Kilka rad zastosowałam sama i nie wiem, czy feng shui działa, czy nie, czy może to tylko efekt placebo, ale mam wrażenie, że wraz z porządkiem w mieszkaniu, odczuwam też większy spokój wewnętrzny 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co sądzicie o feng shui?"

Przewiń na górę