Co z warzywami?

  • Autor
    Odp.
  • hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Kochane, podsyłajcie fajne przepisy i mnie nie gnębijcie 😆

    ja, wiecie, lubię dobrze zjeżć – ale także chciałbym się czegoż od Was nauczyć 😉

    blackArt
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    @izaczek wrote:

    zeby moj mezczyzna chciał jeżć zielone… ehh..

    a dlaczego nie chce jeżć zielonego ? i czy to na coż pomaga ;P ?

    blackArt
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    hehe podobno ten smak poprawia ananas i sok ananasowy ………podobno 😉 a co do zielonych warzyw to lubie włażnie taki kalafiorek smażony surówki też przecież to same witaminy (choć smażone nie bardzo) moja kobieta przekonała mnie np do szpinaku zrobiła takie pyszne bułeczki i od tego czasu jest to jedna z moich ulubionych potraw szybka i smaczna ……
    co do obiadu to włażnie uciekam do niej ;P mam nadzieje że bedziesz później gdyż miło sie z Tobą dyskutuje ……..izaczku 😉

    miłego popołudnia

    blackArt
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    no i po obiedzie teraaz piwko i meczyk 😉 życie faceta 😛

    żeby nie bylo dodam maleńki przepis na zapiekane bułeczki ze szpinakiem

    Potrzeba :
    – 7 kajzerek
    – opakowanie mrożonego szpinaku (najlepszy Hortex rozdrobniony)
    – ser feta
    – 2 pomidory
    – ser najlepsza mozarella ale można to zastąpić czymż innym co sie dobrze roztapia (gouda edamski)
    – sos żródziemnomorski w proszku

    Przygotowanie :
    szpinak rozmrażamy na patelni i dodajemy fete krusząc ją
    kajzerki na pół ja smaruje masełkiem czosnkowym bo lubię można zwykłym masłem , gdy szpinak wymieszamy z feta nakładamy na bułki następnie pomidor na to i mozarella
    na blache i do piekarnika temperatura 250 st C i do momentu rozpuszczenia sera
    nastepnie w międzyczasie rozpuszczamy sos żródziemnomorski z wodą i olejem polewamy kajzerki już po wyjęciu z piekarnika i możemy kosztować coż pysznego od poznania tej szybkiej potrawy polubiłem szpinak ;P smacznego !

    somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    fajny przepis na te zapiekane kajzerki ze szpinakiem – mój mąż na szczężcie lubi szpinak, ja też, więc może kiedyż się na takie zapiekanki skusimy 🙂
    a co do przyrządzenia warzyw, to polecam warzywa z grilla – tylko trzeba dobrze przyprawić, żeby miały fajny smaczek. ja posypuję vegetą natur do grillowanych warzyw i piekę. fajnie smakują z dodatkiem grillowanego sera, np. oscypka 🙂

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Potrzeba :
    – 7 kajzerek
    – opakowanie mrożonego szpinaku (najlepszy Hortex rozdrobniony)
    – ser feta
    – 2 pomidory
    – ser najlepsza mozarella ale można to zastąpić czymż innym co sie dobrze roztapia (gouda edamski)
    – sos żródziemnomorski w proszku

    Przygotowanie :
    szpinak rozmrażamy na patelni i dodajemy fete krusząc ją
    kajzerki na pół ja smaruje masełkiem czosnkowym bo lubię można zwykłym masłem , gdy szpinak wymieszamy z feta nakładamy na bułki następnie pomidor na to i mozarella
    na blache i do piekarnika temperatura 250 st C i do momentu rozpuszczenia sera
    nastepnie w międzyczasie rozpuszczamy sos żródziemnomorski z wodą i olejem polewamy kajzerki już po wyjęciu z piekarnika i możemy kosztować coż pysznego od poznania tej szybkiej potrawy polubiłem szpinak ;P smacznego !

    Jezu, boskieee! spróbowałem i wyszło mi nawet nie najgorzej! 😯
    BlackArt 😉 a myżlałem, że już jestem okropnie do kitu! 😈

    [usunięto_link] wrote:

    a co do przyrządzenia warzyw, to polecam warzywa z grilla – tylko trzeba dobrze przyprawić, żeby miały fajny smaczek. ja posypuję vegetą natur do grillowanych warzyw i piekę. fajnie smakują z dodatkiem grillowanego sera, np. oscypka 🙂

    Wolałbym gdybyż mnie jednak zaprosiła na jakiż miły wieczór 😉
    obchodzisz jakież żwięto wkrótce? przyniosę jakież ciasto albo… lody…
    jakie lubisz :- ?

    PS. na pewno przytacham kwiatki – już te sam wybiorę :haha:

    blackArt
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Potrzeba :
    – 7 kajzerek
    – opakowanie mrożonego szpinaku (najlepszy Hortex rozdrobniony)
    – ser feta
    – 2 pomidory
    – ser najlepsza mozarella ale można to zastąpić czymż innym co sie dobrze roztapia (gouda edamski)
    – sos żródziemnomorski w proszku

    Przygotowanie :
    szpinak rozmrażamy na patelni i dodajemy fete krusząc ją
    kajzerki na pół ja smaruje masełkiem czosnkowym bo lubię można zwykłym masłem , gdy szpinak wymieszamy z feta nakładamy na bułki następnie pomidor na to i mozarella
    na blache i do piekarnika temperatura 250 st C i do momentu rozpuszczenia sera
    nastepnie w międzyczasie rozpuszczamy sos żródziemnomorski z wodą i olejem polewamy kajzerki już po wyjęciu z piekarnika i możemy kosztować coż pysznego od poznania tej szybkiej potrawy polubiłem szpinak ;P smacznego !

    Jezu, boskieee! spróbowałem i wyszło mi nawet nie najgorzej! 😯
    BlackArt 😉 a myżlałem, że już jestem okropnie do kitu! 😈

    fajnie że Ci sie udało to jest banalne i do tego szybkie a jak smakuje mmm ;P

    aluta
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Ja bardzo często jem warzywa na parze. Kupiłam sobie specjalny garnek i teraz przynajmniej dwa razy w tygodniu staram się jeżć coż takiego. czasami kupuje warzywa z torebki a czasami gdzież na jakimż bazarku bo wtedy wiem że będę z cała pewnożcią lepszej jakożci 🙂

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    fajnie że Ci sie udało to jest banalne i do tego szybkie a jak smakuje mmm ;P

    bleki, naprawdę mi się udało. dzięki, było pyszne 😉 mniam i w ogóle¦ nie przejmuj się Oni¦ 😆

    ona tak zawsze, gdy usłyszy: hard-man 😀

    @Onione wrote:

    Oj, Hard, jak zwykle….

    a któżby inny!? 🙄 Oni, przecież wiesz, że jadłbym Ci z dłoni 😉

    @Onione wrote:

    A moze jakież szczegóły?
    Preferuję surowe, w formie surówek czyli pocięte czy starte, doprawione oliwą, żmietaną czy sosem do sałątek.
    Gotowane- żrednio. Tylko fasolka szparagowa, kalafior, bób.

    Potrawy…sporo przepisów jest na zapiekanki, które uwielbiam, a ostatnio coż nam sie w piekarniku pochrzaniło i nie mamy mozliwożci.
    Wszelkie zapiekane ziemniaczki z cebulką, pomidorami, szpinakiem, z duzą iloscią ziół i czosnku, do tego żółty ser…..mmmmmm…..

    Ostatnimi czasy polubiłam szpinak. Robie go z makaronem, z dodatkiem oliwek zielonych, papryczek chili, czosnkiem i ziolami. Pycha!

    Mam w planach zakup garnka do gotowania na parze….
    Myżę, że w zw. z tym rozwinę sie w kwestii przygotowania posiłków…

    Jezu, chłonę i chłonę i przestaję być katolikiem przy Tobie¦
    Jesteż demonemsmaku, co mi wyrywa duszę, mogę się wyspowiadać? 😀

    [usunięto_link] wrote:

    Ja bardzo często jem warzywa na parze. Kupiłam sobie specjalny garnek i teraz przynajmniej dwa razy w tygodniu staram się jeżć coż takiego. czasami kupuje warzywa z torebki a czasami gdzież na jakimż bazarku bo wtedy wiem że będę z cała pewnożcią lepszej jakożci

    Alutka, Ty się wcale nie przejmuj, co ja powyżej nagniotłem¦ uważam także, że warzywa na parze są niebiańskie, Kobieto, zastosuję się do Twych wskazówek… straciłem koncept… pociągniesz? :ok:

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Ja uwielbiam warzywa- szczegónie nowalijki i to surowe!!! Chyba najbardziej to sa pyszne pociachane z jogurtem naturalnym albo z białym serkiem. Tylko kto ma czas na takie przygotowywanie twarożku rano;) Dlatego ja wpadam rano po drodze na parking do sklepu po jakiż gotowy.
    Wiec jak ktoż tak jak ja kocha grubo krojoną rzodkiewkę to polecam hochland;)

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    Weerkaa, dam się zaprosić przez Ciebie, a Ty też? 😉
    no i Izaczka danko też jest apetyczne…

    mniam! :-

    w sumie ja bardzo lubię warzywa, ale w dalszym ciągu nie wiem, co z nimi zrobić 🙄

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    w sumie ja bardzo lubię warzywa, ale w dalszym ciągu nie wiem, co z nimi zrobić 🙄

    Jak to co? Twarożek!

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    w sumie ja bardzo lubię warzywa, ale w dalszym ciągu nie wiem, co z nimi zrobić 🙄

    Jak to co? Twarożek!

    Weruż, błądziłem, a tera już wiem 😉 nie wpadłem na to 😆
    ale bardzo dobrze smakuje :-

    czy mogę Cię zaprosić na… boooskie warzywka? znaczy u mnie 😀 sam przygotuję…
    w końcu mamy maj i to… z pysznymi nowalijkami! resztę przyjaciół z forum też zapraszamy 🙄

    ja i Weerka 😆

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    hehe, no jeżeli musisz mieć twarożek żeby koleżanki zapraszać to można kupić gotowe 🙂 , będzie równie smacznie a troche szybciej

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    hehe, no jeżeli musisz mieć twarożek żeby koleżanki zapraszać to można kupić gotowe 🙂 , będzie równie smacznie a troche szybciej

    super! ambient, a co to znaczy: gotowe? 😉 znaczy bez smaku? 😯 cholera!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co z warzywami?"

Przewiń na górę