Co zabrać do Grecji?

  • Autor
    Odp.
  • sun
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Witam. Na przełomie czerwca i lipca wyjeżdżam z chłopakiem na dwa tygodnie do Grecji i zastanawiam się jakiej marki zabrać balsam/olejek/piankę do opalania? Czy ktoż mógłby mi coż dobrego polecić??? Mam też kłopot z wyborem filtra dla siebie i chłopaka. Otóż ja jestem z natury niebieskooką brunetką o skórze która opala się na słońcu zwykle od razu na brązowo, a mój chlopak niebieskookim szatynem, ma jasną skórę i opala się najpierw na czerwono, a potem brązowieje, ma też dożć dużo znamion i pieprzyków na plecach. Oczywiżcie chcielibyżmy wrócić z piękna opalenizną ale bez poparzeń 😉 Aha no i czy jak już użyjemy odpowiedniego filtra, to czy warto na niego „nałożyć” jakiż przyspieszacz i czy on faktycznie przyspiesza??

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    do twarzy: filtry apteczne (bioderma, avene).

    do ciala: moga byc sklepowe, ale tez wazne jest, zeby byly termostabilne. l’oreal lub polska lirene.

    sun
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    a co to znaczy termostabilne i jak to jest oznaczone na opakowaniu??

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    a co to znaczy termostabilne i jak to jest oznaczone na opakowaniu??

    takie, ktorych skladniki nie ulegaja rozpadowi w kontakcie z promoeniami slonecznymi.

    sun
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    wielkie dzięki parvati

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    ja byłam w grecjii i musze powiedziec że tam słońce jest bardzo,ale to bardzo goorące:)ja przed wyjżciem na plaże smarowałam sie kremem z filtrem ok 24,i w trakcie pobytu na plaży używałam tego samego filtru.Opalenizne miałam brązowiutką:):) ale koniecznie musicie miec cos na głowach bo bardzo łatwo o udar!!!

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Panthenol dziewczyno! Panthenol- to podstawa na takich plażach. I nie smarować się po fakcie, na złagodzenie bólu czy skutków oparzeń, ale przed, w trakcie opalania i po. Panthenol Spray działa jak balsam nawilżający.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Panthenol dziewczyno! Panthenol- to podstawa na takich plażach. I nie smarować się po fakcie, na złagodzenie bólu czy skutków oparzeń, ale przed, w trakcie opalania i po. Panthenol Spray działa jak balsam nawilżający.

    bzdura.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    a Ty skąd się urwałaż, że krytykujesz bez argumentów?

    olkaa301
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    najważniejsi to znajomi i dobra książka!

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    a Ty skąd się urwałaż, że krytykujesz bez argumentów?

    argument podstawowy: panthenol nie ma fotostabilnych filtrow sloneczych.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    filtr filtrem- nie napisałam, że Panthenol może zastąpić krem do opalania.

    Ja z powodzeniem stosowałam go jako balsam po opalaniu nawilżający skórę.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    filtr filtrem- nie napisałam, że Panthenol może zastąpić krem do opalania.

    Ja z powodzeniem stosowałam go jako balsam po opalaniu nawilżający skórę.

    a po co?

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Żeby nawilżyć skórę! zamiast balsamu po opalaniu. Opalenizna trzyma się wtedy dłużej, skóra jest nawilżona i tak szybko się nie łuszczy gdy przesadzi się ze Słońcem.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Żeby nawilżyć skórę! zamiast balsamu po opalaniu. Opalenizna trzyma się wtedy dłużej, skóra jest nawilżona i tak szybko się nie łuszczy gdy przesadzi się ze Słońcem.

    jesli uzywa sie dobry, termostabilnych filtrow to nie ma mowy o pzesadzeniu ze sloncem, a opalenizna trzyma sie klika miesiecy.

    juz rozumiem, dlaczego nie musze brac panthenolu na wakacje mimo ze spedzam je w klimacie goracym i czesto na jachcie…jak na patelni 😆

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co zabrać do Grecji?"

Przewiń na górę