co zrobić z pękniętą szybą samochodową?

  • Autor
    Odp.
  • annag
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Mam problem, otóż dwa dni temu jak wracałam z pracy odprysł mi kamyk na drodze i mam uszkodzona szybę w samochodzie. Co prawda nie jest to jakies wielkie pęknięcie ale jest. I boje się że peknie dalej. Wymiana szyby jest konieczna? Wiem że za to mandaty daja…
    Znalazłam w internecie taką folię ochronną na szybę włażnie żeby nie pękała dalej. Stosowałyżcie?

    honey23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Najlepiej oddać auto do kogoż, kto Ci tą szybę wymieni bo za pęknięcia grożą wysokie mandaty.

    tarta987
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Też uważam, że nie powinno się jeździć z pękniętą szybą więc napraw to jak najszybciej…

    Madziorka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja bym się obawiała samemu naprawiać pękniętą szybę. Tym bardziej, że po jakimż czasie pewnie może pękać bardziej. Na twoim miejscu pojechałabym do serwisu, żeby to sprawdzili.

    bobbi1981
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    No pewnie, że do serwisu ale jak najszybciej, żeby mandatu nie dostać!

    Funia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ostatnio z chłopakiem miałam problem z przednią szybą w naszym samochodzie. Okazało się, że pękła, a nawet nie wiedziałam kiedy. Pytaliżmy się w różnych miejscach, szybę trzeba było wymienić. W nordglass zrobili to praktycznie od ręki.

    Ilona81
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Mam problem, otóż dwa dni temu jak wracałam z pracy odprysł mi kamyk na drodze i mam uszkodzona szybę w samochodzie. Co prawda nie jest to jakies wielkie pęknięcie ale jest. I boje się że peknie dalej. Wymiana szyby jest konieczna? Wiem że za to mandaty daja…
    Znalazłam w internecie taką folię ochronną na szybę włażnie żeby nie pękała dalej. Stosowałyżcie? [usunięto_link]

    Powiem tak, wszystko zalezy jakie to jest uszkodzenie. Ja rok jeździłam z odpryskiem i zaklejony taka włażnie folią z Hussara ( moj mąż jest kierowca na tirach i mi takim czymż zakleił, oni często takie rzeczy stosują jak gdzież w trasie peknie szyba i nie mogą wymienić)
    Ja miałam w niewidocznym miejscu , nawet na przeglądzie nikt nie zauwazył , pękniecie wogóle nie odeszło, pewnie dzięki tej folii, był tylko tai mały okrągły żladzik.
    wiem że niektórzy mówią że to niebezpieczne ale jak widać mnie rok ta szyba nie pękła, potem zakleiłam to w warsztacie jak sie dowiedziałam że można i dalej jeżdże z ta samą szybą i nie był to ogólnie duży koszt – folia i zaklejenie, w porónaniu z wymianą szyby.

    apel
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja też miałam problem z odpryskiem, nawet nie wiem tak do końca skąd mi się to wzięło, bo nie pamiętam żadnej sytuacji, żeby jakiż kamień czy cokolwiek uderzyło mi w szybę, po prostu kiedyż się pojawiło. No i mąż mnie postraszył, ze podobno za coż takiego można dostać mandat, albo nawet mieć odebrany dowód rejestracyjny i dlatego pojechałam wymienić szybę, to trwa kilka godzin (klej musi wyschnąć) i po bólu, ja robiłam to konkretnie [usunięto_link].

    JaskoL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Wymienić na nową, bo może się rozlecieć.

    shine321
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Jak najszybciej idź wymienić bo raz że pęknie dalej a dwa, że mandat dostaniesz.

    Madziorka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ostatnio przeczytałam, że za pękniętą szybę można dostać nawet 500 zł mandatu. Dla mnie to za dużo. Przecież za 500 zł można kupić sporo rzeczy. Nie warto ryzykować.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co zrobić z pękniętą szybą samochodową?"

Przewiń na górę