Czy dbamy o swoje zdrowie?

  • Autor
    Odp.
  • Kitka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Witajcie ! 🙄
    Niestety w obecnych czasach nie chce nam się „chodzić” do lekarzy na badania profilaktyczne. Nie wiadomo czy przyczyną tego jest strach przed chorobą, niechęć do lekarzy, czy też po prostu brak czasu, Tak czy inaczej do lekarza idziemy dopiero wtedy, gdy naprawdę nie mamy sił. No i wtedy może być za późno na konkretne leczenie, bynajmniej jeżli chodzi o nowotwory.
    I co z tym zrobić?
    Może więc na początku warto zrobić sobie test? Nie chodzi tu nawet o jego wynik, ale czytając pytania zastanowimy się nad swoim zdrowiem.
    Zatem zapraszam na stronę
    postlinknews.com/457news.php

    kasia2812
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    hej kobiety musimy dbać o swoje zdrowie…to jest bardzo ważne bo gdy nas choroba położy to kto ten dom ogarnie ❓ ja osobiżcie przeżyłam trałme bóle piersi wyczuwalne zgrubienia wizyta u onkologa…i wykład pani doktor na temat jak długo rozwija się rak piersi…gdybym brała pod uwagę wywody pani doktor to spokojnie żyła bym do 60 ale umówiłam się na wizytę prywatną u bardzo mądrego onkologa i natychmiast zajęto się mną….badania biopsie wyniki umówienie się na zabieg w szpitali no i żyję mam się dobrze kontrolne badania raz do roku a wszystko to bo w końcu trafiłam na mądrego lekarza.. 😀

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    nieco banalne wydawać się może, ale sam fakt codziennej pielęgnacji skóry jest istotny chociazby po to aby uchronic sie od ekspozycji na szkoldliwe promieniowanie, czy czynniki które wspomiane na początku nowotwory mogą powodować. Chodzenie na solarium, opalanie bez filtrów niby nic, ale jak nie ma się żwiadomożci do czego brak ostrożnożci może nas doprowadzic.. Ludzie mi się często dziwią i mówią że mam bzika pod tym względem, jednak wiedząc że mam czynnik który może wywołać raka skóry ( moja Mama ma ) to żwiadomożc nie pozwala mi na to aby się zaniedbać. Dlatego moja półka zapełniona jest kremami z filtrem – Iwostin, Emolium do codziennej pielęgnacji, nawilżanie, dbanie o naskórek i problemy skórcne z Panthenolem Spray i co ważne obserwowanie własnego ciała.

    hanna_f
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    Według mnie, ludzie na dbanie o zdrowie po prostu nie mają czasu. Sama widzę to po sobie. Ileż razy nie przesypiałam nocy, wstawałam rano i zamiast porządnego żniadania, piłam ciemną kawę albo, co gorsza, napój energetyczny i jazda dalej. Ćwiczenia sporadycznie, bo też czasu brak. Nosiłam okulary przez długi czas i myżlałam, ze po laserowej korekcji będę przynajmniej mieć z głowy dbanie o oczy. Za takie myżlenie dostałam prawidłowy 'opieprz’ od mojej doktor Gadomskiej, która użwiadomiła mi, że z wadą czy bez, o zdrowie trzeba dbać cały czas. Niestety, większożć osób robi tak jak piszecie. Dopiero gdy pojawiają się jakież dziwne objawy udają się do lekarza. Nie wolno bagatelizować sygnałów jakie daje nam nasze ciało. Według mnie regularne kontrole to klucz do zdrowego życia.

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    musze się zgodzic z poprzedniczka, niestety tryb zycia nie pozwala na regularne cwiczenia czy normalne posilki. moze to tylko kwestia odpowiedniej organizacji albo wspolpracy z partnerem ? ale jesli pozno wracasz z pracy, nie masz czasu na gotowanie obiadu, czy pojscie na silownie. czas sie kurczy i pozostają tylko weekendy do nadrabiania zaleglosci. Pracujemy stanowczo za duzo!

    buds31
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    jak można dbać o zdrowie, jak się pracuje przez 8 godzin, później zajmuje domem, a później pada ze zmęczenia. u mnie każdy lekarz kończy przyjmować już przez 15, a to i tak są wyjątki bo normalnie pracę kończą o 12. jak już wyrwę się do lekarza, to tracę cały dzień i nawet badań nie mogę zrobić bo już wszystko pozamykane. w naszym kraju nie da się porządnie dbać o zdrowie.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    moim zdaniem w Polsce nie bardzo dba sie o zdrowie, nie wykonuje sie odpowiednich badań, a juz takie rzeczy jak badanie moczu to juz ostatecznożć… a to paradokslalnie bardzo ważne badanie. Tak samo jak inne badania profilaktyczne, nie jest dobrze. Naród jest zestresowany, ma mało ruchu fizycznego, źle sie odżywia..zle..:(

    basia78krakow
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    a może zagęszczanie włosów> spróbuj, bo warto! ja mam zagęszczone i wreszcie nie wstydzę się swojego wyglądu, naprawdę za niewielką cenę można poddać się przyjemnemu zabiegowi i od razu widać efekty, a wczeżniej też ładowałam w suplementy, zresztą poczytaj sobie o tym to się dowiesz
    zajrzyj na internet Beauty for You, tam mają wszystko opisane
    jakby coż to podpowiem, napisz prywatną wiadomożć

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    nie dziwię się, że ludzie nie robią badań profilaktycznych, nie chodzą do lekarza jak nie muszą – w dzisiejszych czasach to co się dzieje ze służbą zdrowia to jakaż masakra.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Co się dzieję?

    monika8
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Czeba nastawiac sie pozytywnie , mniej stresu.

    marta_29
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Ja chodzę na pilkates, fit ball, zapisałam się na siłownię i basen. Wcinam warzywka i owoce, staram się dbać o zdrowie, bo wtedy czuję się duuużo lepiej 🙂

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Co to jest pilkates? 🙂

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    oj pewnie koleżance chodzio o pilates;). A w sumie dobrze ze masz takie pilne oko i wyłapujesz takie rzeczy;). Natomiast co do pilates to jest to nawet nawet ciekawe:)

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Wasze wpisy zmoblizowały mnie do dbania o zdrowie:)
    dla Was w podziekowaniu:
    [usunięto_link]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy dbamy o swoje zdrowie?"

Przewiń na górę