czy kupujecie przez sms?

  • Autor
    Odp.
  • aura1000
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    spotkałam się w kilku gazetach z kosmetykami pod którymi oprócz recenzji były kody, które wysyła się by je kupic, smsem! Ponoć wygląda to tak, wysyłasz kod, ktoż z onestep (tak się nazywają) oddzwania, rejestruje dane, potwierdza sie zakup, następnie dostaje się przesyłkę do domu za kilka dni, płacąc przy odbiorze. Kolejne zakupy przez smsy. Wygląda to nieźle, czytałam o nich trochę artykułów, ale chciałabym usłyszeć jakież opinie od Was na ich temat, jak to wygląda w praktyce? Kupiłyżcie może coż już za ich pożrednictwem?

    Milena
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 256
    • Zapaleniec

    pierwszy raz słyszę o czymż takim. i chyba bym się na to nie zdecydowała. Poza sporadycznymi zakupami na allegro rzeczy u mnie w mieżcie niedostępnych, wolę widzieć co kupuję.

    aura1000
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    no wlażnie. Ja tez lubię „namacalnie” nabywac produkty, np butów napewno bym nie kupiła przez internet lub wysyłkowo. Tak samo produktów spożywczych, choć sa sklepy które specjalizują się w tym, że mozesz kosz produktow takich samych jak w markecie zamówić sobie w internecie. Jogurty, pieluchy, pieczywo, lody, alkohol, cukier, mąka itp. I wiem, ze są ludzie którzy z tego korzystają, moi znajomi chociażby. Tłumacza sie brakiem czasu i tym, ze nie chcą stać w kilometrowych kolejkach do kasy. Coraz modniejsze stają się zakupy w necie, ale to kupowanie przez sms to już mnie całkiem zaskoczyło. Choć asortyment mają taki, że raczej nie trzeba go kupowac „namacalnie”, płyty, ksiązki, kosmetyki, no może przy perfumach byłby problem ;), nie powącham przez komórkę 😉

    estrella
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Ja bardzo często korzystam z wirtualnych sklepów, ale o zakupach przez smsa jeszcze nie słyszałam. Internet strasznie mnie rozleniwił. Ostatnio kupiłam sobie np. żwietną prostownicę na magicznaplaneta.pl i jestem zachwycona. Siedzę sobie w fotelu, wysyłam zamówienie i czekam na dostawę:) Nie sądzę, że idąc do normalnego sklepu wybrałabym coż lepszego.

    Gman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    J ostatnio czytałam, że sklepy online stały się głównym celem ataków cyberorzestępców.Nie obawiacie się więc robić zakupów przez internet? Czy zastanawiacie się czasem co będzie, jeżeli hakerzy wtkradną dane np. naszej karty kredytowej?

    secesja
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Wszędzie czai się niebezpieczeństwo, tak samo w sieci jak i w rzeczywistym żwiecie. Nie ma co panikować, bo to nic nie da, a tylko pogorszy nasz stan zdrowia 😉 Przez internet kupuję. Z każdym rokiem coraz więcej. Dlaczego nie korzystać skoro jest o wiele taniej, łatwiej i szybciej?
    Przez smsa jeszcze nie kupowałam, ale myżlę, że chciałabym spróbować 🙂

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Nie zdarzyło mi się kupować przez sms czegokolwiek. Możecie mi powiedzieć na czym to polega i czy zasady są takie same jak w przypadku zamawiania produktów przez internet.

    aura1000
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    pewnie już i tak wiecie o co chodzi z kupowaniem przez sms, ale powiem tak: zasada kupowania jest taka, że żeby zamówić, trzeba wysłać smsa z kodem, sms kosztuje 61, drugim się potwierdza zamówienie, też za 61 gr, i później tylko się czeka na dostawę. Fajnie :), kody mają w gazetach, ale uwaga: mają też juz katalog na stronie internetowej – gloria!, nie musze wertować gazet wszystkich, często mają takie produkty których nigdzie nie mozna znaleźć, więc chwała im za to, że podejmują się jego żciągnięcia i dostarczenia 🙂
    teraz widziałam ich katalogi w W Biegu Cafe, no szukają wciąz nowych kanałów dotarcia do klientów. czym się różni od kupowania przez net? Chyba prostotą, tym, ze nie trzeba mieć netu, tym, że dożć szybko przysyłaja, że płaci się przy odbiorze, no i mają konkurencyjną stawkę za dostawę 🙂

    rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Słyszałam o tej nowoczesnej formie zakupów. Jeszcze nie praktykowałam, ale jeżli mi się spodoba, to nie widzę przeszkód. Zresztą trzeba iżć z duchem czasu:)

    dzabersmok
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu na siłe probuje nam sie wmowic ze placenie za cokolwiek przez sms to nowa technologia. Sms to przezytek. Malo bezpieczna i latwa do naduzyc sprawa.
    Teraz przeciez niemal na kazdy phonie mamy przegladarke www, a wiec i dostep do normalnego sklepu internetowego.

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    nigdy nie kupowałam przez sms i jakoż mnie ta forma robienia zakupów nie przekonuje

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Żadna nowożć i nic niebezpiecznego, jeżeli ma się do czynienia z pewnym sklepem. Na mobilegate kupowałem przez sms, w dwóch grach online, bilety na autobus też sms opłacałem. W tym ostatnim nawet uwzględnili mi kiedyż reklamację, bez żadnych problemów

    kubalis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Fajna sprawa jeżli rzeczywiżcie tak można. Bardzo wygodne jeżli jesteż zdecydowana na to co chcesz kupić

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    ja w takie rzeczy nie wierzę, nie ufam takim zakupom….wole tradycyjnie „pójżc, dotknąć/zobaczyć” więc zazwyczaj wybieram stacjonarne!

    Ala_P
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Osobiżcie również wolę kupować coż co widzę, jednak jeżeli znam dany produkt, to wolę go kupić w lepszej cenie w necie:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " czy kupujecie przez sms?"

Przewiń na górę