czy materac wodny przynosi ulgę dla kręgosłupa??

  • Autor
    Odp.
  • miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja sie nie znam ale z tego co slyszalem to raczej twarde podloze pozytywnie wplywa na kregoslup.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    też mi się wydaje, ze raczej twarde, my mamy taki włażnie twardy materac, specjalnie kupiony na problemy z kręgosłupem mojego męża, tani to on nie był, ale na żadnym innym mi się tak dobrze nie spało, jak na tym 😉

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Przychylam się do opinii przedmówców 😉 Tylko twardy materac lub po prostu twarde łóżko – na miękkim żpi się po prostu źle i niewygodnie i kręgosłup bardzo cierpi. Na wodnym to już musi być istny koszmar dosłownie!

    deborah83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja też się przyłączam do poprzednich opinii. Kręgosług nie lubi falującego podłoża. M.in. dlatego z taką krytyką spotkały się łózka wodne, które za czasów „Czaru par” (pamiętacie taki teleturniej?) było takim szałem. 🙂

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    Moze niekoniecznie na temat, ale mi się skojarzyło:
    [usunięto_link]
    😉

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    Cwiczenia na kregoslup zalecaja na twardych podlozach, i lozko tez powinno byc w miare twarde i rowne. wiec chyba wodne odpada.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Pozwolicie ze odżwieze watek.Dziewczyny takie materace jak wodne albo miekkie zupełnie odpadaja.
    Poczytajcie sobie [usunięto_link] zdecydowanie powinniżmy odrzucić wszelkie miekkie materace własnie na rzecz twardych i najlepiej magnetycznych.

    aluta
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Ja też uważam, że powinnaż mieć twardy materac. Ja kiedyż miałam miękki i po dłuższym czasie zaczęłam mieć ból kręgosłupa, od czasu kiedy żpię na twardym zdecydowanie czuję lepiej. Ważne też żeby materac był prosty. Ja kiedyż spałam na łóżku składającym się z 3 puf i zdecydowanie obciążyłam sobie tym kręgosłup.

    gibka80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    A może lepiej wygodny fotel? Lub takie materace masujące.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja też mam siedzącą pracę.Od niedawna żpię na materacu,który ma warstwę materiału,który dostosowuje się do ciała.Polecam.Wstaję wypoczęta i nie pamiętam,żeby kręgosłup o sobie przypominał.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Siedzaca praca to masakra.To miedzy innymi przez dlugie siedzenie przed laptopem,pochylanie glowy doprowadza do problemów z odcinkiem szyjnym a potem własnie leci…Dlatego ja na powaznie rozwazam zainwestowanie we wspomniany materac magnetyczny.
    Mysle ze jak tego nie zrobie bo bede chodziła jak taka pochylona babuszka.

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    Materac wodny może jeszcze więcej problemów narobić, lepiej jest kupić jakiż fotel masujący [chociaż to nie jest zbyt tanie rozwiązanie], ewentualnie porządny materac lateksowy lub kokosowy, one powinny dobrze działać na sfatygowany kręgosłup

    malwina7788
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    najlepszy materac to piankowy, który nie jest przesadnie miękki. kegosłup musi mieć solidne oparcie

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Najlepszy to taki materac, który dopasuje się so naturalnych krzywizn kręgosłupa. Taki, który ugina się tylko w miejscu nacisku. Obecnie żpię na materacu lateksowym i uważam, ze te włażnie najlepiej mi odpowiadają. A osobna kwestią jest gimnastyka pleców i wogóle ruch, zwłaszcza jeżli praca jest siedząca. Polecam jogę i pilates . Wracając do materacy, jesli ktoż chciałby przejrzeć ofertę tego sprzetu, który mi najbardziej odpowiada, to zapraszam tu: [usunięto_link].

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Hydromasaż jest genialny na napięcia wokół kręgosłupa.Na sporej ilożci basenów są specjalne dysze do masażu.Warto skorzystać.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " czy materac wodny przynosi ulgę dla kręgosłupa??"

Przewiń na górę