Czym jest zło…?

  • Autor
    Odp.
  • xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    swojego mżciciela to może zbyt wiele, ale czas żeby ktoż to cholerne prawo w Polsce poprawił! Kara żmierci – czemu nie. Niektóre przypadki na prawdę na to zasługują a tak to do końca życia jakiegoż d**** państwo płaci mu, daje jeżć, dach nad głową. Żeby chociaż takie bydle sprzątało, pracowało za darmo oczywiżcie w warunkach gorszych takich na jakie zasługuje, żeby poczuł że to za karę

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    XYZ ma racje, bo to co sie dzieje to na prawde straszne… Pedofilia, morderstwa… od razu stryczek. Tylko co zrobić jak kogoż niesłusznie osądzą:/. Wtedy już jest kłopot””?

    powinni pracować dla państwa i być wdzięczni że ciepłą zupe dostają…

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Ja tych wszystkich pedofili i tych którzy katują dzieci to własnoręcznie bym pokroiła i do soli wsadziła. A nie, dają im po parę lat za kratkami, a później wychodzi taki i robi to co wczeżniej.

    Jeffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Kara żmierci nie jest dobrym rozwiązaniem. Ciach -i po bólu. Ci ludzi powinni latami ponosić konsekwencje za to, co zrobili. Wg mnie dla tych najgorszych przestępców powinno się wymierzać najgorsze kary.
    Bo to jak oni żyją jest nie do pomyżlenia 😕 Ciężka praca przede wszystkim, i warunki adekwatne, co do popełnionego czynu.
    Eh, te nasze prawo. Porządna reforma by się tutaj przydała.

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    No qrcze w wiezienich to maja i telewizje, muzyke, spotkania intymne z kobietami, jedzenie za darmo,dach nad glowa, towarzystwo /zawsze jest ich kilku w celi/, moga pograc w karty, czy ogladnac mecz itp…Nie musza sie niczym przejmowac 😕
    A powinno byc tak, ze dla tych najgorszych przestepcow powinien byc jakis karcer, zero atrakcji, zero przyjemosci…
    Niektorzy tacy drobni przestepcy wymagaja resocjalizacji i mogli by byc lepiej traktowani niz np. mordercy,gwalciciele, pedofile…

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    kara smierci jak najbardziej dla osób które po raz kolejny[recydywa] dopósciły sie brutalnego czynu[zabójstwo, gwałt, brutalna napażć, a nawet i kradzież]. Owszem moze i lepsze byłyby jakies prace w nieludzkich warunkach no ale to nie sredniowiecze i sa pewne zasady humanitarne. Serce mnie boli jak sobie pomyslę ze jakis gwałciciel utzrymuje sie w wiezieniu z ciężko zarobinych pieniedzy przez uczciwych ludzi. Ten kraj jest poj… pakuje sie kase w marginesy społeczne a jak przyjdzie jakis kataklizm to ludzie praktycznie pod gołym niebem laduja. nie wiem czy ktos ogladał wiadomosci kiedy to przez okolice Czestochowy przeszła traba powietrzna, pozmiatała domy a panstwo dało ludzia po 6tys. to jest chore i co ci ludzie niby za te 6 tys maja sobie dom postawić.

    Jeffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Nie chodzi tutaj o nieludzkie warunki, ale cięższe niż są. Jak już wczeżniej wspomniano w więzieniach mają same luksusy, żadna kara dla takiego.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    no warunki to maja niezłe kiedys słyszałam ze jakis facet u mnie w okolicy po to tylko kradł żeby go w wiezieniu przezimowali bo tam ciepło i jedzonko… no masakra. A tu ludzie pracuja marne grosze zarobia i nie maja tego co te dranie w wiezieniu jeszcze musza dobrze sie nakombinowac zeby było co do gara wsadzic do następnej wypłaty, a takie łajzy maja wszystko za darmo i o nic sie nie martwią. Nic dziwnego ze potem wychodza na wolnożc i dalej łamia prawo bo przeciez w takich warunkach to sobie mozna siedzieć

    Jeffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Też słyszałam kilka takich historii.
    Ludzie, których spotkała bieda -czasem popełniają jakiż czyn karygodny- żeby móc żyć w miarę ludzkich warunkach. Może za kilka lat coż ulegnie zmianie…

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Standardowo mam głupie skojarzenie w związku z tym anonsem… skojarzyło mi się z poborem do jakiejż Super Ligi Super Bohaterów.Zwalczam zło,przyłącz się do mnie strata tata…ciekwe w jaki sposób to robi?? I co rozumie przez pojęcie „zło” ??

    Czym dla mnie jest zło?To krzywda wyrządzona drugiej istocie z premedytacją.Nie ważne czy fizyczna,psychiczna czy materialna… wg mnie to także brak uczciwożci.Czasem marzy mi się taki lepszy żwiat,gdzie wszyscy ludzie byliby dobrzy…ale wiem,że to niemożliwe.Nie wiem z czego to wynika,że jedni ludzie kierują się zasadami a inny są pozbawieni tych zasad.A mogłoby byc tak pięknie… 🙂

    piotr
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    @Onione wrote:

    Anons jak anons, ale ja przynajmniej czasami miewam takie myżli by móc zlecić komuż wymierzenie dotkliwej kary…. 👿
    Nie angażuję sie juz tak emocjonalnie w pewne problemy, na które nie mam realnego wpływu, bo to mnie tylko frustruje. Jednakze czasem, kiedy obejrze jakis materiał filmowy w którym dręczy sie zwierzęta, barbarzyńsko zabija…ech, dobrze, ze nie mam broni w przy sobie, bo juz bym tam porządki zrobiła..
    Co do egzekucji kar- dla mnie wielokrotny gwałciciel, pedofil, morderca nie jest istotą której należy sie współczucie. Miał szansę po pierwszym razie, kiedy to za cieżkie przewinienie potraktowano go łagodnie. Można by pomyżleć nad np. zaprzegnieciem tkiego mordercy do pracy- niech utrzymuje rodzinę- pozbawioną ojca, matki. Za zabicie dziecka….dla mnie nie ma lepszej kary niż czapa.

    W krajach UE nie stosuje sie kary smierci, to zwykle barbarzyństwo w granicach prawa. Nie tak dawno Komisja Europejska chciała wprowadzić dzień przeciwko karze smierci, jedynym krajem, który głosował przeciwko było Polska. Jak to powiedział Lem: „Polska jest cywilizacyjnym, mentalnym i kulturowym zadupiem”.

    Jeffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    W krajach UE nie stosuje sie kary smierci, to zwykle barbarzyństwo w granicach prawa. Nie tak dawno Komisja Europejska chciała wprowadzić dzień przeciwko karze smierci, jedynym krajem, który głosował przeciwko było Polska. Jak to powiedział Lem: „Polska jest cywilizacyjnym, mentalnym i kulturowym zadupiem”.

    A i tak społecznożć `moherów` tak nas załatwi, że przez kolejne lata będziemy się męczyli z bandą niewykształconych kretynów na stanowiskach państwowych.

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    No Lem to bardzo mądry człowiek. Ja osobiżcie jestem za karą żmierci. W każdym kraju.
    Niektórzy twierdzą, ze powinna być smierć za żmierć. I dlaczego mamy tych złych ludiz utrzymywać w więzieniach ??

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czym jest zło…?"

Przewiń na górę