Czym kierować się przy wyborze pralki?

  • Autor
    Odp.
  • Egida
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Witam. Po Nowym Roku chciałabym pozbyć się już mojej starej i coraz czężciej psującej się pralki i zakupić coż nowego. Niestety, jestem zielona w temacie. Starą dostałam niejako w spadku po rodzicach. Jedyne, czego się domyżlam, to, że nie powinna być duża, bo ma służyć tylko mnie, ale co ponadto? Co jest ważne? Na co uważać? Proszę o rady i z góry dziękuję.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Prąd i woda idą w górę więc już chyba wiesz. 🙂

    Ala_P
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Sprawdź klasę energetyczną (powinna mieć minimum A+), ilożć wody używanej na cykl prania. Dodatkowo warto sprawdzić w jakim zakresie można regulować prędkożć wirowania (dobrze gdy pralka ma wybór od 400 do 1200 obrotów), oczywiżcie liczy się też ładownożć. Samsung wprowadził ostatnio funkcję eco bubble, która niby daje możliwożć efektywnego prania w niskiej temperaturze – czy to jednak działa nie mam pojęcia.

    Zanim się zdecydujesz warto też przejrzeć opinie:
    [usunięto_link]

    Może to Ci trochę pomoże 🙂

    My mamy kilkuletnią pralkę Boscha i jesteżmy bardzo zadowoleni 🙂

    Mennsa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ekhm, a da się to jakoż połączyć z przyzwoitymi cena, przyzwoitymi, tzn. rozsądnymi? Bo nie wiem, czy wyższe ceny w przypadku niektórych pralek to są bardziej umotywowane solidnożcią tychże pralek, czy też tym, że mają więcej bajerów. Na bajerach mi nie zależy. Ważne, żeby pralka…dobrze prała.

    Pozwoliłem sobie dopisać się do wątku.

    Spinor24_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 110
    • Zapaleniec

    Teraz wybór pralki to w zasadzie żaden problem,wszystko jest w zasadzie kwestią naszego budżetu. Już do 1 tyż zł kupimy dobry model,jeżli będziemy sami używać pralki to polecam ładowaną od góry,wówczas zużyje mniej prądu oraz miejsca w łazience.

    planetta55
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ładowana od góry jest faktycznie wygodniejsza. Moja łazienka ma niespełna 8 metrów kw. więc zależy mi, żeby zaoszczędzić na powierzchni użytkowej. Wybieracie proste modele czy może szukacie w pralkach jakiż nowszych technologii?

    ola87
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    slyszalam ze w tych ladowanych od góry bęben często pada, ale to mogą oczywiżcie być takie legendy, osobiscie mam amikę, kosztowala niewiele a pracuje dobrze, wiec jak ktos pyta to polecam

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Ładowana od góry jest faktycznie wygodniejsza. Moja łazienka ma niespełna 8 metrów kw. więc zależy mi, żeby zaoszczędzić na powierzchni użytkowej. Wybieracie proste modele czy może szukacie w pralkach jakiż nowszych technologii?

    Z technologii to 6 zmysł jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, mi najbardziej podoba się program kolorowe 15.

    planetta55
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    i co sprawdza się program? bo teraz słyszałam o nowych pralkach compactowych i w nich ta technologia jest jakby ulepszona

    Turvii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    slyszalam ze w tych ladowanych od góry bęben często pada, ale to mogą oczywiżcie być takie legendy, osobiscie mam amikę, kosztowala niewiele a pracuje dobrze, wiec jak ktos pyta to polecam

    Można wiedzieć, ile wydałaż? Można się zmieżcić w granicach 1000 zł?

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    i co sprawdza się program? bo teraz słyszałam o nowych pralkach compactowych i w nich ta technologia jest jakby ulepszona

    A w jakim sensie ulepszona? Jak dla mnie działa bez zarzutu:) Dzięki niemu można łatwo odżwieżyć delikatne ubranie.

    planetta55
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Czytałam, że w tych nowych pralkach jest 6-ty zmysł kolory. Wszystko, co było zostało, ale dodatkowo połączyli funkcję kolorowe 15 z wave motion, żeby było jeszcze bardziej funkcjonalnie. Pranie w niskiej temperaturze nie niszczy koloru no i tkaniny mają jakież lepsze zabezpieczenie.

    Natalka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    przydadzą mi się Wasze rady bo też będę się rozglądać za nową pralką

    planetta55
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Według mnie lepiej pożwięcić trochę czasu i znaleźć coż dobrego. Jeżli firma jest znana i wczeżniej robiła dobry sprzęt to nowożci powinny być jeszcze lepsze. Ja włażnie znajduję wiele dobrych opinii na temat zastosowania technologii 6-ty zmysł no i o nowych pralkach compactowych, więc myżlę, że warto zwrócić uwagę:-)

    Natalka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    a co oznacza, że pralka jest compactowa?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czym kierować się przy wyborze pralki?"

Przewiń na górę