• Autor
    Odp.
  • hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Jakie dania z serem Wam się kojarzą? Oczekuję na wielkie fascynacje!
    Osobiżcie bardzo mi smakują kęsy z serkami “ różnymi “ oraz jako dodatki 😉

    Wiecie, do czego pasuje, jak go dozować, w co wpleżć i¦ który najlepszy!?

    PS. pożądane też fotki :-

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    @Onione wrote:

    Jakie sery?
    Żółte, biały, pleżniowe, wędzone?

    Z białym- wiadomo- gzik 😀 Znaczy ser udeptany ze żmietaną, warianty z czosnkiem, cebulką lub szczypiorkiem, albo rzodkiewką. Jest też wersja wyopasiona- cebulka (lub szczypiorek), rzodkiewka, pomidor swieży.

    Sery żółte z reguły jako dodatki do zup, sosów. Takze w formie składnika past oraz w sałatkach, farszach do należników, grzanek, że nie wspomnę o makaronach.

    Marze o garnku do fondue!

    Plesniaki- do wina na desce…mniammm….
    Camembert z patelni, w lekkiej panierce, podawany z żurawiną.

    Preferuję sery w typie brie i camemberty z niebieska pleżnia w żrodku. Te żwietnie nadaja sie podawane na na grzankach….
    Ech, zgłodniałam….;)

    camembert to akurat nie jest ser z niebieska plesnia w srodku…

    ja najbardziej lubie munstera za jego zdecydowany smak. roquefort tez uwielbiam, ale nie w nadmiarze.
    camembert owszem, ale nie taki firmy turek, ale prawdziwy, francuski moglabym jesc w nieskonczonosc. szczegolnie delikatniejsza wersje coulommiers.
    i kozim pesniowym tez nie wzgardze.
    a wszystkie najlepiej oczywiscie na prawdziwej bagietce.

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Ach, Wybitne Forumowiczki Onione i Parvati!
    Niezależnie od tego, co nas dzieli “ ser na pewno nas łączy

    Cieknie mi lubieżnie apetyczna żlinka przy obu postach
    Naprawdę czuję się zaszczycony, że mogę poczytać takie wypasy¦

    Od siebie dodam jeszcze, że jak niegdyż bywałem długo na Zachodzie, to mi proponowano często “ i się chętnie kusiłem “ zajadać różne sery z winem¦ Zwłaszcza u Żabojadów, hehe¦ Chyba wtedy prawdziwie się w nich zakochałem¦ bo smakowały “ powiem bez upiększeń “ wprost bosko!

    Tyle że nie zapisałem sobie żadnych przepisów i teraz jestem dętka Jednakże moja Kobieta prowadzi wnikliwe żledztwo w tej sprawie
    i może jej się nawet uda “ co nieco wdrążyć w kuchnię¦

    Zachęcam także innych do pogadania o daniach z serem!

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    oooo jesli chodzi o francuskie jedzenie i ser, to uwielbiam raclette.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    u mnie dzis na obiad grillowane baklazany z serem kozim.

    uwielbiam ser kozi…bedac w polsce z braku laku kupuje president, ale nigdy nie przepuszczam okazji kupienia prawdziwej koziej roladki, gdy jestem we francji.

    marta_wiga
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    A co powiecie na kremowy sos do makaronu – szpinak + gorgonzola. Ja uwielbiam.

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    A co powiecie na kremowy sos do makaronu – szpinak + gorgonzola. Ja uwielbiam.

    chyba przyjadę do Ciebie – gdzie mieszkasz? 😉 Martuż?
    mniaaam 🙄

    silenta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 88
    • Stały bywalec

    sałatka z serem pleżniowym:
    sałata lodowa, ruccola, żwieży szpinak w liżciach, plus inne rodzaje sałat, wg uznania 😉
    makaron typu tagiatelle
    ser pleżniowy typu camembert (wg żwietny w smaku jest light president, a odtłużcili go nieźle, ma tylko 12% tłuszczu – dzięki niemu ta sałatka nie jest aż tak kaloryczna;))
    czosnek, oliwa, sól, pieprz
    może być też zielone pesto

    pyyyyycha 😀

    lubię też piersi z kurczaka nadziewane serem, np. feta, pleżniowym, z pieczarkami, z suszonymi pomidorami, pieczone na ruszcie w piekarniku 🙂

    i też marzę o zestawie do founde 🙂

    raptor
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 198
    • Zapaleniec

    Danie z serem to oczywiżcie pizza 🙄 Sto tysięcy rodzajów placków, gdzie podstawą jest ser. Pizza oczywiżcie tylko z pizzerii – żadne tam domowe barachła, ani podeszwy z supermarketu…Na cienkim cieżcie, z niewieloma składnikami i do tego jakiż ostry sos. I zimna pepsi. Mniam, mniam 😛

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    sałatka z serem pleżniowym:
    sałata lodowa, ruccola, żwieży szpinak w liżciach, plus inne rodzaje sałat, wg uznania
    makaron typu tagiatelle
    ser pleżniowy typu camembert (wg żwietny w smaku jest light president, a odtłużcili go nieźle, ma tylko 12% tłuszczu – dzięki niemu ta sałatka nie jest aż tak kaloryczna;))
    czosnek, oliwa, sól, pieprz
    może być też zielone pesto

    pyyyyycha

    lubię też piersi z kurczaka nadziewane serem, np. feta, pleżniowym, z pieczarkami, z suszonymi pomidorami, pieczone na ruszcie w piekarniku

    i też marzę o zestawie do founde

    Silenciu 😉 badzo mnie zaimprowizowałaż 😆 zaproż… hard-mana 😛

    [usunięto_link] wrote:

    Danie z serem to oczywiżcie pizza 🙄 Sto tysięcy rodzajów placków, gdzie podstawą jest ser. Pizza oczywiżcie tylko z pizzerii – żadne tam domowe barachła, ani podeszwy z supermarketu…Na cienkim cieżcie, z niewieloma składnikami i do tego jakiż ostry sos. I zimna pepsi. Mniam, mniam 😛

    Dobra, Raptor, jak już tak cholernioe chcesz 😆 to mogę Cię nawiedzić, Stary 😉

    co podasz do picia? 😯 bo zimnej Pepsi nie znoszę 👿

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    A co powiecie na kremowy sos do makaronu – szpinak + gorgonzola. Ja uwielbiam.

    Pyszne.Żeby ie trzeba było płukać długo szpinaku to szybkie danie.Mrożonki to dobry wynalazek:)

    raptor
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 198
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Danie z serem to oczywiżcie pizza 🙄 Sto tysięcy rodzajów placków, gdzie podstawą jest ser. Pizza oczywiżcie tylko z pizzerii – żadne tam domowe barachła, ani podeszwy z supermarketu…Na cienkim cieżcie, z niewieloma składnikami i do tego jakiż ostry sos. I zimna pepsi. Mniam, mniam 😛

    Dobra, Raptor, jak już tak cholernioe chcesz 😆 to mogę Cię nawiedzić, Stary 😉

    co podasz do picia? 😯 bo zimnej Pepsi nie znoszę 👿

    No to zapraszam, tylko ładnie się ubierz 😆 A do picia mam też inne rzeczy 😉

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    piersiatka z kurczaczka…w srodek prostokacik sera zoltego zawinac przebic wykalaczka zeby sie trzymalo optoczyc w jajku i bulce na patelnie i masz szybko fajnie i bez kombinacji….

    albo piersiatka z kurczaczka obtoczyc w sosie BBQ na wierzch piorka cebuli posypac zoltym serem zapiec i rewelacja prosto tanio samcznie;)

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    No to zapraszam, tylko ładnie się ubierz.

    postaram się 😉 może być smoking 😀 ?

    [usunięto_link] wrote:

    A do picia mam też inne rzeczy

    chcę by to była Tequilla 😛

    [usunięto_link] wrote:

    piersiatka z kurczaczka…w srodek prostokacik sera zoltego zawinac przebic wykalaczka zeby sie trzymalo optoczyc w jajku i bulce na patelnie i masz szybko fajnie i bez kombinacji….

    albo piersiatka z kurczaczka obtoczyc w sosie BBQ na wierzch piorka cebuli posypac zoltym serem zapiec i rewelacja prosto tanio samcznie;)

    bardzo mi się podobają Twoje piersi 😆 boska Rozmówczyni 😉
    są smakowiteee :}}

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dania z serem"

Przewiń na górę