• Autor
    Odp.
  • monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    Mam pytanko do was:)
    A mianowicie czy podczas ciąży mogę używać kremu do depilacji nóg????
    Jeżeli nie to co mogę stosowac zamiast??:):)
    dziekuje pieknie za odpowiedzi:)

    ines.
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    sama nie byłam w ciąży, ale z tego co wiem, wiele kobiet używało w czasie ciąży ciepłego wosku, kremu do depilacji, depilatora i ani mamusi, ani dzieciątku to nie zaszkodziło. urodziło się zdrowe i niealergiczne.
    ale jeżli masz wątpliwożci, zapytaj swojego lekarza o to. on da Ci jednoznaczną odpowiedź. 🙂

    Der-med
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Ryzyko negatywnego wpływu kremu na płód jest minimalne. Jeżeli jednak jest to nowy kosmetyk i nie wiesz jak zareaguje twoja skóra – lepiej sie powstrzymaj. kazda reakcja alergiczna wpływa bowiem na wzrost wytwarzania przeciwciał w organizmie co może odbić się na dziecku. jeżeli jednak do tej pory stosowałaż już krem i nic się nie działo – myżlę, że nadal możesz go bezpiecznie używać;)

    madziula18
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    co prawda wosk w tym przypadku wydaje się najbardziej rozsądny

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Moja ciocia w ciąży używała kremu do depilacji tak samo jak przedtem i nic jej się nie działo. Żadnych niepożądanych efektów, alergii i podrażnień skóry nie miała, więc myżlę, że możesz ich stosować. Ale jeżli się boisz to na czas ciąży przerzuć się może na zwykła piankę do golenia i maszynkę 🙂

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Spokojnie możesz stosować w trakcie ciąży. Jeżli masz skórę podrażnioną po depilacji to polecam Panthenol (ten sam, który stosuje się na oparzenia słoneczne). Dobrze nawilża i łągodzi.

    Jeniffer
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    słyszałam ,że pasta cukrowa jest rewelacyjna i tak nie boli jak wosk , bo przykleja się tylko do włosów a nie do ciała. mam zamiar ją sobie zrobić tylko musze przepisu poszukać

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    jak zrobisz to daj znać jak się udała i jak efekty

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    To chyba nie m różnicy, bo ból to włażnie wyrywanie włosków ze skóry a nie odrywanie wosku od skóry…

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    słyszałam ,że pasta cukrowa jest rewelacyjna i tak nie boli jak wosk , bo przykleja się tylko do włosów a nie do ciała. mam zamiar ją sobie zrobić tylko musze przepisu poszukać

    no ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie dla kobiety w ciązy pasta cukrowa, bo to cholernie boli 😯 a przecież to ogromny szok i ból. ja bym się bała, ze np moge dostac skurczy serio.

    Co do panthenolu to czytałam na innych forach, że dziewczyny stosuja go na podraznienia i go sobie chwalą, bo goi i koi rewelacyjnie ranki

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Ja też moge polecić panthenol- mój facet używa go po goleniu (ma starsznie wrażliwą skórę) i mówi, że nie ma nic lepszego;) Na dodatek trzyma go w lodówce, a później robi taki zimny okład;)

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja też moge polecić panthenol- mój facet używa go po goleniu (ma starsznie wrażliwą skórę) i mówi, że nie ma nic lepszego;) Na dodatek trzyma go w lodówce, a później robi taki zimny okład;)

    o tego to nie wiedziałam, ze mozna tez stosowac na podraznienia po goleniu. Powiem mojemu P i namówie go na stosowanie, bo on zawsze ma problemy z podraznieniami 😕

    wiolvika
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Także polecam pastę cukrową , lub dobry depilator 😀

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Także polecam pastę cukrową , lub dobry depilator 😀

    pasta cukrowa okeji na nogi i na okolice bikini, depilator tylko do nóg bo na pewno nie do wyrwania włosków na bikini 😯 toz to trzeba byłoby spić się by wytrzymać z bólu 😆 😆 😆
    Ja gole sie jednorazówką. jakos cięzko przekonac mi sie do depilatora. a psty cukrowej nie stosowałam, cały czas mam zamiar może dziż zastosuję na okolice bikini 😉 małż bedzie happy 😀 tylko boje sie tych podrażniń. Ja zawsze po jednorazówce mam armagedon w postaci krostek, które sa rozognione. i tak stosuję po namowach dziewczyn z forum jednego albo zasypke dla dzeci albo włażnie panthenol spray, bo super goi naskórek. polecam

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Spróbuj żelu do golenia dla mężczyzn.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " depilacja"

Przewiń na górę