• Autor
    Odp.
  • Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    I znowu mam podwyższoną bilirubinę 🙁 co wiąże się znowu z dietą lekko strawna bezpieczną dla wątroby. Muszę w końcu o nią zadbać bo nie chce być znowu chora na żółtaczkę zakaźną ( chorowałam jak miałam 7 lat).

    Prawda jest taka że już praktycznie zapomniałam co mogę jeżć a czego nie mogę i tu pojawia się moje pytanie do was 🙁

    Czy któraż z was ma taki problem z wątrobą i musi stosować taka dietę???
    Może jest jakaż fajna książka która przedstawia ciekawe i smaczne potrawy lekko strawne ??
    Może znacie jakież fajne potrawy i dania bezpieczne dla wątroby ??

    Piszcie 🙂

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Witaj, niestety nie znam konkretnych przepisów czy nawet zasad diety łagodnej dla wątroby.. nie miałam nigdy takiego problemu, ale jestem włażnie na diecie lekkostrawnej…. już pisze co i jak…

    Jest to dieta niełączenia – poprostu nie łączysz weglowodanów z bialkami… troche trudne sie to wydaje,ale robisz tą selekcję którejorganizmnie musi roić – i pprzez to szybciej trawi pokarm i nie odkładają się zapasy…..
    przemiana materii jest jak w zegarku, waga tez idzie w dół, ale co wazniejsze żwietnie i zdrowo się czujesz…. mogę nawet pozwolić sobie na mały grzeszek – na cukerka elsa… nie moę bez nich żyć….

    ale wracając do tematu to jak np. jesz obiad to mięso z surówką lub salatką, ale bez ziemniaków, jak jesz ziemniaki to np. z młodą kapustką – ale bez mięsa,… jak jesz kanapki to albo z dżemem lub z warzywami…. bez sera czy wędliny…. lub jesz serek, wedlinę na talerzu ale bez chleba…

    odstepy między posiłakami to min.2 godziny, w tym czasie organizm już strawi to co zjadłaż i możesz sięgnąć po produkty z innej grupy….

    Powodzenia

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Dzięki za informacje 🙂 już myżlałam że nikt takiej diety nie stosuje przynajmniej na tym forum. Jakoż sobie radzę choć ciężko mi zapomnieć o kawie i smażonym mięsku pikantnym mmm no i oczywiżcie słodyczach ale żeby być zdrowym to trzeba się pomęczyć niestety. 🙂

    Pozdrowienia 😉

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    i znów pojawia się temat elsów.
    Mniam mniam, pyszne cukiereczki. Konkursik tez bardzo sympatyczny.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dieta lekko strawna"

Przewiń na górę