• Autor
    Odp.
  • malenka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    Czy wiecie, że sałata ma bardzo mało kalorii, 100g to tylko 12kcal ma sporo błonnika, który zmniejsza przyswajanie tłuszczów oraz cukrów…SUPER

    Znacie jakąż konkretną dietę sałatową ❓

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    dieta slatowa, jabłkowa, marchewkowa, kapusciana, po co bawic sie w takie duperele zastosowac pelnowartosciowa z ograniczeniem kalorii a nie sałatowe po ktorych ma sie tylko mnostwo niedoborów skladnikowych i efekt jojo

    kawa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    ale sałata ma mnóstwo witamin, zawiera też chrom, wapń i potas 😆

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    a czy czlowiek do zycia potrzebuje tylko chromu wapnia i potasu? a witamin tam wcale nie jest mnostwo wlasnie takie obiegowe opinie nakręcaja ludzi do stosowania takich niedoborowych diet. Salata w rzeczywistosci ma malo wapnia domyslalm sie ze mowisz iz ma duzo bo gdzies uslyszalas to a nigdy sama nie liczylas 😆
    Zeby zaspokoic dzienne zapotrzebowanie na wapn salata trzeba jej zjesc jej okolo 4,5 kilograma dziennie, biorac pod uwage gorsze przyswajanie wapnia z roslin to okolo 6 kg, zeby zaspokoic dzienna dawke potasu trzeba zjesc 26 kg salaty, zeby zaspokoic dzienna dawke tiaminy trzeba zjesc 44 kg salaty,i gdzie to wspomniane bogactwo witami?
    Dalej nie bede wymienial bo i tak juz widac ze salata nie ma fizycznej mozliwosci zaspokoic ludzkiego zapotrzebowania na witaminy i pierwiastki bo tak naprawde salata to jedno z najuboższych warzyw w witaminy i pierwiastki.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Nowalijki wogóle są odradzane ze względu że pochłaniaja i magazynują mnóstwo metali ciężkich. Niestety ;/

    blue moon
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 106
    • Zapaleniec

    ja na salacie nie dalabym rady…..jestem na diecie oczyszczajacej narazie [usunięto_link] i nie ma tragedii.

    ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    no ale sałata jest zdrowa i jedzenie jej w dużych ilożciach na pewno nie zaszkodzi 😀

    malenka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    no to nici z takiej diety, ale kurcze dam sobie głowę uciąć że gdzież słyszałam o takiej diecie!!!

    malenka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    a ja dziż widziałam taki mix sałatek można kupić za 4,99zł w Piotrze i Pawle, skusiłam się na to, zrobię sobie z tego jaką sałatkę! kurcze ale nigdy wczeżniej nie widziałam takiego czegoż w sklepach 🙄 albo nie zwracałam uwagi 😉

    makaronik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    no ja to cęsto kupuje sobie ten miks sałatek, bardzo mi smakują te sałaty 😀

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    a co takiego zdrowego w tej sałacie?????????? To jest akurat warzywo o najmniejszej ilosci wartosci odzywczych a na dodatek jest jednym z tych ktore kumulują najwieksze ilosci zanieczyszczen ze srodowiska.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    sałata hodowana w szklarniach jest jak najbardziej ok. Zawiera baaaaaaaaardzo dużo wit i bardzo ważny kw.foliowy.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    zajrzyjcie do tabeli wartosci odzywczych salata ma bardzo malo wartosci odzywczych a juz napewno witamin, czy salata hodowana na powietrzu czy w szklarni to nie ma znaczenia sklad jest praktycznie taki sam.

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    Co racja to racja, nie można sugerować się wartożcią kaloryczną. Idąc tym tropem można by zasuwać tylko na natce pietruszki. 😀

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    nie sugerujcie sie ze cos tam ma duzo czegos tam dieta ma dostarczac wszystkich skladnikow niezbednych do zdrowego funkcjonowania co wam po jednym skladniku ktorego jest duzo w czyms jesli brakuje wiekszosci innych.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dieta sałatowa"

Przewiń na górę