Dlaczego kobiety maja obsesje na punkcie swojej wagi?

  • Autor
    Odp.
  • err
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    że to mężczyźni wymuszają na nas ciągłe odchudzanie 😉

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    dobrym argumentem jest powiedzenie jej, ze jesli bedzie sie odchudzac i stosowac diete, nie bedziesz mogl zabrac jej na pizze, frytki i piwko 🙂

    A po pysznym jedzonku zeby spalic kalorie zaproponuj jej sex 😛

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    To wymusza dzisiejsza moda 😛 Gorsze jest to, że wyznacznikiem jest waga, a nie budowa ciała. Waga może się wahać do 2-3 kg dziennie (chyba), więc jest to raczej słaby wyznacznik 😉

    BOZENA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    że to mężczyźni wymuszają na nas ciągłe odchudzanie 😉

    po czężci się zgadzam… ale w pewnym momencie sama postanowiłam powiedzieć sobie „stop!” bo widziałam, że nie panuje już nas swoim organizmem. Zaczęłam od endemologii i mezoterapii bo te straszne fałdy skóry mnie przygnębiały z każdym dniem bardziej! Silna wola i wytrwałożć w tym wszystkim to podstawa, w villa parku dodatkowo mogłam korzystać z zajęć ruchowych (basen, aqua-aerobik, siłownia) co o wiele bardziej mnie zmobilizowało a z rezultatów jak do tej pory jestem zadowolona 😀 bo przecież grunt to dobrze się czuć w swoim ciele

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    Fenris masz rację. Teraz zwraca się uwagę na wagę. W dzisiejszych czasach wszystkie anoreksje i inne choroby powodujące wyglądanie „na szkieletora” są powodem dla dumy, aniżeli jak to było jeszcze kilkanażcie lat temu- do wstydu.
    Czasy się zmieniły, każdy chce być idealnym i myżli, że jak upodobni się do modelki z BMI 14 to takim się stanie.

    Ale nawiązując do twojej dziewczyny xxAdusxx, to wiedz, że niektóre kobiety mają dni, w których czują potrzebę zrzucenia kilku kilo. ; ))

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Ale po tych paru dniach czasem przechodzi 😉

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    Tak i ta potrzeba wygasa wraz z zapałem ; ).

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    to jest chyba w głowie każdej kobiety żeby zrzucić choć kilka kilo… nawet takie chudzinki chodzą i mówią „muszę schudnąć” eh :/
    co do zapału – owszem, niektóre mówią, że zaczynają od jutra… i tak codziennie 😉

    BOZENA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    niektóre mówią, że zaczynają od jutra… i tak codziennie

    bywa i tak… grunt to zaparcie i silna wola

    kolo1929
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    nie spotkalem sie z dziewczyna, ktora mialby na tym punkcie obsesje. z drugiej strony osobiscie przelicznik wagi dla kobiety mam swoj indywidualny, ktory super sie sprawdza: wzrost [cm] – 100 – 15, ideal 168 cm wzrostu 53 kg wagi. zapewniem ze taka dziewczyna bedzie super wygladac z sylwetki, odstepstwa sa przy malym wzroscie i specyficznej budowie ciala.

    Ekstrawagandzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    A mi się wydaje że to oprócz ciągłego zabiegania za ideałem również sprawa małej wiary w siebie. Widzimy ciągle laseczki w tv, które tak na prawdę niewiele mają wspólnego z ideałami, bo to dobre ożwietlenie, photoshop przy zdjęciach, tu się wytnie, tu wygładzi…. dajemy się oszukiwać. Czasem mi przykro jak widzę młode dziewczyny, które mają nóżki jak patyczki i prawie przezroczystą cerę od ciągłego odbierania sobie przyjemnożci jedzenia. Moim zdaniem kilka kg za dużo da się nadrobić dobrym humorem i przyjemnym usposobieniem. A pewnie każda z Was się ze mną zgodzi że takie chudzielce wcale nie są pociągające. Najfajniejsze są kobiece figurki. Mnie samej ciężko było przez dluższy czas zaakceptować szerokie biodra i większy biust, przez co myżlałam że jestem gruba. Ale teraz otworzyły mi się oczy i dziękuję Bogu za to co otrzymałam. Czuję się piękniejsza….a to tylko więcej wiary w siebie, której Wam oczywiżcie z całego serca życzę. Głowa do góry. Nie bądźmy niewolnicami wag!!!!

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    A mi się wydaje że to oprócz ciągłego zabiegania za ideałem również sprawa małej wiary w siebie. Widzimy ciągle laseczki w tv, które tak na prawdę niewiele mają wspólnego z ideałami, bo to dobre ożwietlenie, photoshop przy zdjęciach, tu się wytnie, tu wygładzi…. dajemy się oszukiwać.

    racja, w mediach został wygenerowany ideał kobiety. I płeć piękna że dopiero upodabniając się do modelek będzie atrakcyjna i zostanie obdarzona łaskawym spojrzeniem przez mężczyzn. A to wszystko jest sztuczne.
    Chociaż z drugiej strony to łatwo mowić, sama mam problem z samoakceptacją i w podżwiadomożci dożę do szczupłej sylwetki, uwydatnoinych piersi, fajnego pożladka. No i cóż zrobić..
    Myżlę, ze nastawienie zmienia się trochę jeżli znajdziemy mężczyzne któremu się podoba to co według nas staje się naszym oszpeceniem…

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    @xxAdusxx wrote:

    Dzien dobry chciałem was dziewczyny zapytac dlaczego kobiety maja obsesje na punkcie swojej wagi:D ?

    Oj nie wszystkie mają obsesję na punkcie swojej wagi… 😉 ja np nie mam,a jeżli już przejmuję się swoją masą ciała to tylko dlatego,że jest za niska 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego kobiety maja obsesje na punkcie swojej wagi?"

Przewiń na górę