Dziecko sika do łóżka w nocy

  • Autor
    Odp.
  • dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Mam problem. Mój syn nie budzi się w nocy na siku, tylko po prostu załatwia potrzebę do łóżka. W dzień nie ma problemu, ale nocą śpi chyba za twardo. Ma już ponad pięć lat, więc wydaje mi się, że nie powinno mieć to miejsca, a jednak zdarza się i to dość często, kilka razy w miesiącu. Co zrobić? Póki co mam tylko podkłady na materac..

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Moim zdaniem nie możesz tego bagatelizować, byłaś u pediatry? Pewnie Was skieruje na badania krwi i moczu, może do nefrologa. Jeśli wykluczycie rózne choroby to można spróbować alarmu wybudzeniowego. Poczytaj też na stronie suchyporanek.pl, kopalnia wiedzy.

    emila22
    Participant
    • Tematów: 17
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Na czym dokładnie polega ten alarm wybudzeniowy? Gdzie go kupiłaś? Trzeba mieć na to skierowanie?

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Tak, jesteśmy po wizycie u pediatry, ale mam wrażenie, że trochę zbagatelizował problem.. Badania moczu wyszły ok. Powiedzcie, na czym konkretnie polega ten alarm wybudzeniowy?

    Ishtar
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 146
    • Zapaleniec

    Ja bym przede wszystkim pediatrę zmieniła, serio… A jeżeli chodzi o alarm to jest to takie urządzenie z czujnikiem wilgoci, które budzi dziecko jak zaczyna się siku. Obudzi się i dokończy w łazience, a z czasem zacznie wstawać nawykowo, jak tylko samo wilgoć poczuje. To tak w uproszczeniu.

    emila22
    Participant
    • Tematów: 17
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    to dzięki za wyjaśnienie, ciekawe jak szybko to działa? Na pewno jak pewnie przy każdej metodzie trzeba systematyczności i cierpliwości.

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Patrze na tej stronie suchego poranka i bardzo wiele dzieci w różnym wieku dotyczy problem moczenia nocnego. Cieszy mnie, że dla rodziców nie jest to wstyd i zabierają dzieci do lekarza. To bardzo ważne, żeby to skonsultować.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Emila22

    To tak naprawdę kwestia indywidualna, niektóre dzieci załapią w kilka dni, inne w kilka tygodni. Spróbować na pewno warto, nie masz nic do stracenia, a sprzęt nie jest drogi. Rcepty nie potrzeba.

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Dziewczyny w gdzie Wy kupowałyście ten alarm wybudzeniowy? Czy na to trzeba mieć receptę od pediatry?

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Wyżej napisałam, żadnej recepty nie potrzeba, chociaż wizytę u lekarza bym i tak polecała, chyba, że już byłaś i poważniejsze przyczyny zostały już wykluczone. Alarm możesz kupić w aptece albo sklepie medycznym. Jak nie ma to na pewno w internecie znajdziesz.

    emila22
    Participant
    • Tematów: 17
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    u nas jest poprawa, dużo dało stosowanie tego alarmu, robię obserwacje w apce suchego poranka i co jakiś czas pojawiamy się u specjalisty, wierzę żę powoli poblem zniknie

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Super, to teraz już z górki, trzymam kciuki 🙂 Jak długo już stosujecie alarm? Lekarz chce od Was zapisków na wizytę? Ja na co dzień prowadziłam dziennik w aplikacji, ale na wizyty ściągałam tabelki w pdf z suchego poranka i tam przepisywałam.

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Moja siostra drukuje ze tej strony suchyporanek.pl dziennik mikcji. Mimo, że sama ma aplikację, ale do lekarza woli zanieść wersje papierową. Lekarz wtedy od razu może do dokumentów dołączyć.

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Kupiliśmy ten alarm wybudzeniowy, miałam początkowo obawy, ale testujemy i póki co wiadomo, jest dość wcześnie, więc niewiele jestem w stanie powiedzieć, ale chyba pierwsze pozytywne efekty zaczynam obserwować, trzymajcie kciuki.

    emila22
    Participant
    • Tematów: 17
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    stosujemy już parę miesięcy, zawsze te zapiski z suchego poranka pokazuję, na pewno pozwala to łatwiej się zorientować w sytuacji i czy jest jakiś postęp

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dziecko sika do łóżka w nocy"

Przewiń na górę