Ekologiczna tryb życia

  • Autor
    Odp.
  • rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Coraz popularniejszy staje się ekologiczny tryb życia. Eko ciuchy, naturalne kosmetyki, żywnożć organiczna, unikanie antybiotyków i szczepionek [usunięto_link] Stosujecie się do niektórych zasad ekologicznego trybu życia? Podoba Wam się ten trend? 🙂

    Renata78
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    Ja segreguje żmieci i staram się oszczędzać wodę. Na zakupy zawsze chodzę z materiałowymi siatkami, żeby nie używać tych plastikowych. Eko-trend jest wg mnie bardzo dobrym zjawiskiem

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    tak zgodzę się z poprzedniczką.. że to fajny trend!
    Ja również używam materiałowych siatek nie niszczą się i są wytrzymałe.. niestety jak widzę.. w dużych marketach płatnę reklamówki typu ekologiczne! tak tak zwykłe siatki i za miano ekologiczne płacimy chociaż same w sobie nie są w żadnym stopniu eko.!
    Także ludzie wszędzie chcą „”dorobić” a te siatki i tak wyrzucane czy nie lepiej kupić parę większych i z materiału? halo.. no włażnie..

    Ja staram się używać żwiatła wtedy kiedy to jest konieczne… 🙂
    również segreguję odpady:)

    Kasia697
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    segreguje żmieci, oszczędzam wodę oraz prąd – tylko tyle, a może aż tyle, mogę zrobić dla naszej planety

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    smieci tak, oszczedzanie wody, prada itd. tak, ale nie dajmy sie zwariowac. nie kazdy element naszego zycia zle niszczy matke ziemie. sporo tematow jest nadmuchanych pod ekologiczny biznes. trzeba zachowac zdrowy rozsadek. ekociuchy? to wlasnie przypadek o jakim mowie. robienie ludziom wody z mozgui wciskanie kiti ze noszenie zwyklych jeansow niszczy przyrode

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Oszczędzanie prądu i nie odbije się pozytywnie dla żrodowiska co najwyżej dla kieszeni. Jeżli jakaż elektrownia produkuje konkretną ilożć prądu to i tak będzie ją wytwarzała.

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    może i masz racje.. na kieszenie znacznie można odczuć to dlatego tez warto oszczędząć

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    nie które ciekawe projekty.. już słyszałam o tym pomyżle.. fajne jesli ktos lubi oryginalne dodatki:)

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    ja dodatkowo nie zatruwam powietrza i dojeżdżam do pracy komunikacją miejską, zamiast samochodem;)

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    czasami komunikacja miejska jest o wiele łatwiejsza niż stanie w korkach.. ale znowu wygodniej w aucie niż w przetłoczonym tramwaju czy banie.. codziennie dojeżdżam jakże „cudownym” pkp.. który tak deklaruje o polepszeniu jazdy.. jednak poprawy nie widzę opóźnienia są i będą.. a w pt wracać masakra! jeszcze dadzą krótki skład.. no i później jak sardynki wszyscy stoją. . i jeszcze takie drogie te bilety o_O

    ale gdy żmigam autem do pracy jestem jakoż bardziej wypoczęta niż jechać przystanki baną.. eh

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    ja dodatkowo nie zatruwam powietrza i dojeżdżam do pracy komunikacją miejską, zamiast samochodem;)

    ale autobusy na wodę nie są.. także tez mają swój udział w zanieczyszczeniu.. ale patrząc z innej str to komunikacja jest jakąż alternatywą…:)
    chyba,że o inne zanieczyszczenie tobie chodziło 😛 hehe 😉

    rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Cieszę się, że tak dużo z nas dba o żrodowisko:) Ja poza wyżej wymienionymi czynnożciami staram się zdrowo odżywiać i jak najbardziej unikać chemii, chociaż jest to bardzo trudne w obecnych czasach¦

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    no fakt.. chemia jest wszędzie.. musiałabyż ciągle czytać etykiety produktów i mieć dużo wiedzy na temat zdrowej żywnożci itp

    karolincio
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    no tak, ale nie jest to takie trudne gdy się przyzwyczaisz. A warto pożwięcić czas na poszerzanie wiedzy w tym zakresie bo na stare lata nasze organizmy odpłacą nam z nawiązką 🙂
    Tak więc drogie Panie – płatki owsiane na żniadanie 😉

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    ja jestem leniwa:P żeby zacząć dbać o swoje ciało np… nawet płatków nie chce mi się wyjąć i zjeżć więc lecę bez żniadania.. i to jest zgubne! ale staram się walczyć z tym ! cholera no bo już mnie męczy siedzący tryb życia.. obiad po 20 :/ a kg przybywają.. a idzie jesień// 🙄 więc muszę jakiegoż dobrego człowieka na zmotywowanie i na biegi odnaleźć. 8)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ekologiczna tryb życia"

Przewiń na górę