• Autor
    Odp.
  • -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Mój facet musi przejsc na diete niskotluszczowa, troche na ten temat wyczytalam, ale to za malo. Podzielcie sie prosze doswiadczeniami, jakimis fajnymi przepisami. Ja nigdy na diecie nie bylam, a nawet chetnie bym wziela od niego pare kilo 😀 A do tego maluch ma skaze bialkowa, zero mleka i jego pochodnych, wiec juz calkiem nie wiem co gotowac chlopakom:cry:

    Carna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    witaj
    mój mężczyzna jest włażnie na diecie niskotłuszczowej i niskocholesterolowej. Początki były trudne – uwierz mi! Lekarz powiedział mu ze musi zmienić styl żywienia. Teraz prawie nie jemy tłuszczów zwierzęcych, do smażenia tylko oliwa z oliwek, a do smarowania chlebka Flora- smaczna margaryna bez kwasów trans. Obiady przygotowuję tylko na parowarze, wtedy produkty nie tracą swoich wartożci odżywczych , a nie potrzebny do gotowania jest ani tłuszcz ani sól.
    Efekt jest taki, że od początku roku Misik schudł jak dotąd ok. 4 kilo i cholesterol mu spadł ❗ ❗ ❗

    -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Mam nadzieje ze my tez damy rade. A co do gotowania to raczej tez unikamy ciezkich rzeczy, glownie ze wzgledu na malucha. Zupy gotuje bardzo lekkie, wogole nie zaprawiane, duzo warzyw i owocow, ryby i chude miesko. Sadze, ze glowna przyczyna jego klopotow jest piwko celebrowane na spotkaniach z kupmlami, po ktorym lodowka az trzaskala. I to niekiedy bardzo pozna pora. I brak ruchu. Dzieki za rade, zastanowie sie tez nad zakupem parowara.

    maly szu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    A czemu musi przejsc na diete niskotluszczową?

    Carna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    u mojego powodem było zagrożenie chorobą wieńcową. Jednym z objawów był ból dławicowy 😕
    a głównymi czynnikami z którymi trzeba walczyć przy takim zagrożeniu to:
    -nikotyna (palenie papierosów).
    – nadciżnienie tętnicze
    – wzrost ciżnienia rozkurczowego
    – zły cholesterol; lipidy
    – nadwaga; otyłożć.
    mój Misek to nie jest już taki młody i naprawdę martwię się o niego 😥 😥 😥
    ale jak na razie postępy są 😀

    -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Moj musi przejsc na diete, bo wyszly mu bardzo zle wyniki krwi, okazalo sie ze ma b. duzy cholesterol i watroba odmawia posluszenstwa. Poza tym wazy ponad 100 kg, wiec powinien sie troche odchudzic.

    hefalumpiak
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Parowar doskonała rzecz – dla kondycji i dla zdrowia 🙂 Sama kiedyż musiałam się przestawić 🙂

    Carna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    jasne że parowar ułatwia sprawę – ale tylko nam kobietom. Misiek do pewnego czasu uważał ze jeżli jedzenie nie jest przysmażone i posolone to w ogóle nie jest to posiłek 😯
    ile ja sie namęczyłam zeby go przekonać do czegoż zdrowego np. warzywa gotowane bo surowe to było zbyt radykalne…
    zaczęłam małymi kroczkami: jak np robiłam chińszczyznę to było coraz więcej w niej warzyw, jak robiłam np.kanapki to tylko z florą , nawet nie spostrzegł że to nie masło
    na basen to go wyciągnęłam mówiąc że nie mogę tam sama chodzić bo faceci się na mnie gapią i podrywają, teraz mnie pilnuje na basenie i musi pływać za mną 😀 😀 😀

    hefalumpiak
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    na basen to go wyciągnęłam mówiąc że nie mogę tam sama chodzić bo faceci się na mnie gapią i podrywają, teraz mnie pilnuje na basenie i musi pływać za mną 😀 😀 😀

    Hahaha, a to dobry pomysł 🙂

    Wiesz co, jeżli facet kocha, to zje i truciznę… gotowaną… 😉

    Carna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    hej dziewczyny słuchajcie
    naszych facetów powinnyżmy jakoż zmobiizować: wyczytałam ze już niedługo na „Piknikach bliskich sercu” bedzie można przebadać siebie i swoją rodzinę; będą też kardiolodzy, dietetycy, instruktorzy fitness
    w czerwcu i lipcu będą organizowane w 10 miastach Polski
    myżlę ze warto pójżć

    pozdrawiam Carna

    estera
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 176
    • Zapaleniec

    serdecznie wspolczuje pilnowania faceta na diecie…u mnie to byl koszmar, mimo ze nie byla to zadna jakas specjalna dieta, ot tak zeby zgubic kilka kilo. ja przygotowywalam mu rano ciemne schulstadki z serkiem light i pomidorkiem zeby lekko bylo, a on potem chylkiem wcinal dodatkowa kajzerke jak ja bylam w lazience. trzymam kciuki za udana diete, moze wizja konsekwencji bardziej facetow mobilizuje:)

    basia23
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    no to może napisz jaka to ta dieta…

    mojito
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    moj facet w ramach diety je wlasnie kanapke w stylu caprese, bo widzial ja dzisiaj na 10am.tv. stwierdzil wlasnie ze jak taki styl jedzenia sluzy wlochom, to jemu na penwo tez. czy macie jakies niezawodne patenty aby mobilizowac / upilnowac swoich panow??;) oprocz niedopuszczania ich do komputera

    Ulenia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    hehe od wczoraj wzielam sie za odchudzanie swojego faceta 😀 karmie go chudym, gotowanym miesem, warzywami i owocami 😀

    kupilismy tez herbatki odchudzajace Herbapolu – Slim Figura 🙂 na mnie kiedys bardzo dobrze wplywaly.. ale czy ktoras z Was kupowala takie dla mezczyzn swojemu facetowi? dla facetow tez sa skuteczne?

    malgosia23
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    moj facet za to przeszedl samego siebie i postanowil wystartowac w maratonie warszawskim flory. serce mu chyba wytrzyma, poza tym co go nie zabije to na pewno wzmocni 😀 😀
    jak jestescie z wawy sprobujcie namowic swoich facetow. info jest na [usunięto_link]
    ja tam sie osobiscie strasznie tym jaram, juz sie nie moge doczekac 🙂 jak bedzie organizowane za rok to moze tez sie zdecyduje 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Facet na diecie…"

Przewiń na górę