• Autor
    Odp.
  • isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    Móje ulubione słodkożci, fondue czekoladowe (jest też serowe).

    40 dag gorzkiej czekolady
    300 ml płynnej żmietanki (30-proc.)
    1 ananas (żwieży)
    1 pomarańcza
    1 zielone jabłko
    1 banan
    6 fig żwieżych lub suszonych
    1 opakowanie porzeczek

    Tak napisałam ogólnie owoce, ale mogą być też inne, i jak najbardziej biszkopty, kruche ciasteczka.

    W miseczce kruszycie czekoladę. Podgrzewacie żmietankę w naczyniu do fondue, dodajecie pokruszoną czekoladę. Czekacie, aż czekolada się rozpużci – mieszając. Odstawić trzeba na 10 minut. Czekoladową żmietankę ponownie ustawiacie nad malutkim płomieniem. Ja dodaje czasami jeszcze troszkę wina czerwonego, albo wódki, (tak na smaczek).
    Nabijacie owoce, biszkopty i inne smakołyki na widelczyki, maczacie w czekoladzie i…SMACZNEGO!

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    A moje ulubione to pieguski (może bardziej mojego mężczyzny, bo to jego przepis, ale ja też często piekę).

    1/2 lub 1 szklanka cukru (zależy jak kto chce bardzo słodkie)
    2,5 szklanki mąki
    1 lub 2 jajka
    1 kostka masła lub margaryny do pieczenia
    łyżeczka proszku do pieczenia
    pół czekolady gorzkiej
    pół łyżeczki soli
    bakalie

    Masło ucieramy z cukrem. Dodajemy jajka i dalej ucieramy. Wsypujemy mąkę, sól, proszek do pieczenia i wszystkio mieszamy. Czekoladę łamiemy na drobne kawałki. Dodajemy do ciasta, wrzucamy bakalie i mieszamy. Na papier do pieczenia nakładamy ciasto łyżeczką (kulki wielkożci orzecha włoskiego) w dożć dużych odległożciach, ponieważ się rozpływają. Pieczemy w temp. 180 stopni około 10-15 minut aż się wystarczająco zrumienią.
    Po wyjęciu są „miękkie” ale po chwili stygnięcia twardnieją i są pyszne.

    Smacznego 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " fondue"

Przewiń na górę