gotowanie – koszmar;/

  • Autor
    Odp.
  • izzzka
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 119
    • Zapaleniec

    witam w pazdzierniku przeprowadzam sie do mojego chlopaka
    z tym ze jest problem ja kompletnie nie umiem gotowac a zeby sie teraz uczyc nie mam na to czasu ;/ a Jego tata jest taki ze u niego w domu musi gotowac kobieta 🙁 trudno
    ale tu moje pytanie :
    od jakich potraw zaczac zeby byly latwe??
    tylko ja jestem taka ze jak mi sie cos nie uda tor zucam to i juz do tego nie wracam 😕
    co proponujecie ??

    pozdrawiam

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Najlatwiejsze sa do zrobienia makarony z jakimis ciekawymi sosami. Ja czesto je robie. Sa sycace i pyszne i do tego nie zajmuja duzo czasu. Poszukaj fajnych wloskich przepisow a na pewno uda ci sie szybko dojsc do wprawy i wtedy zaczniesz bardziej eksperymentowac 😉
    Powodzenia

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Pamiętam początki, rosół, ogórkowa, jajko sadzone, kotlet heheh i od początku, rosół, pomidorowa, jajko sadzone, kotlet.

    Później spędzałam kilka godzin w internecie, szukałam dań które potrafiłabym zrobić, powolutku i tak po 3 latach umiem sporo zrobić, ale do gospodyni mi brakuje i tak wiele

    Sandy
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 390
    • Pasjonat

    ja mialam to szczescie ze moj maz jest kucharzem 🙂 ale jakos mi ie bardzo smakuje co on gotuje bo uzywa za duzo dziwnych przypraw ktorych ja nie znam 🙄 ale po rozwodzie bede musiala zaczac sama experymentowac i to nie tylko dla siebie 😕 uwielbiam gotowac ale nie wiem czy umiem 🙂
    mam nowa,polska ksiazke kucharska ale ona jest dziwna 😛

    bede brala chyba przepisy z netu 🙂

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    najprostszy jest rosół
    garnek ok4litrowy
    – porcja rosołowa lub jakies skrzydełka [płukasz to i obierasz z ewentualnych piór] marchew
    – 1liscie laurowe, 3ziela angielskie, szczypta pieprzu, łyzka soli [płaska], łyzka vegety albo innej przyprawki np kucharek, przyprawa w płynie ok łyzka. wszystko doprawiasz do smaku przypraw dajesz w małej ilosci bo kazda z nich zawiera sól więc lepiej na koncu doprawic niz przesolic, mozna dac jeszcze kostke rosołową . Na koncu dajesz natkę pietruszki i gotow. całożć gotujesz do 1godz.. od momentu zagotowania.

    albo udka

    ja robie tak;

    -płuczesz, obsypujesz np. delikat”przyprawa do mięs”
    -brytwanke do ciasta natłuszczasz np. lejesz troche oleju lub kawałki margaryny
    -wkładasz do piekarnika i pieczesz w temp. 200st ok 1-1.5godz musisz patrzec zeby ci sie nie spaliło bo nie wiem jaki masz piec ja mam gazowy stary taki ze wskazówka

    Magdus
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Ja jak przeprowadziłam się na studia, to też kompletnie nie umiałam gotować…. tylko makaron z sosem. Problem zaczął się, kiedy chłopak przyjeżdzał do mnie na weekendy… Zaczęłam od kotletów, bardzo proste… jak nabrałam wiary w siebie zaczęłam używać przeróżnych przypraw. Ważne, że smakowało i chłopak był zadowolony, że ma dziewczynę, która radzi sobie w kuchni…. hehehe 😆

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Jestem beztalenciem kulinarnym,a kiedys porwałam sie na nalesniki.Oczywiżcie za pomoca ksiązki kucharskiej(o mało nie zrobiłam ciasta na krokiety 😕 ).Dobrze,że pojawił sie tata i uratował sytuację 😆
    Może Tobie pójdzie lepiej?Spróbuj w każdym razie.Albo racuchy.Zupa jarzynowa z warzyw mrożonych(na opakowaniu najczeżciej jest dokładny przepis na taka zupę).Albo lepiej-frytki(obieranie zmieniaków i krojenie ich to nie jest taka trudna sprawa wbrew pozorą),do tego paluszki rybne(mrożone 🙂 ) i jakaż sałatka z pomidorów,papryki,cebuli i np ogórka 🙂 Prosze jakie to łatwe(Panie dziękujemy Ci za cudowne mrożonki,bez których umarłabym z głodu w pewnych momentach 😀 ).

    Meg77
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    mnie do kuchni nie ciągnie …. w przeciwieństwie do mojej mamy, która wycina z gazet przeróżne przepisy, eksperymentuje, książek kucharskich ma kilka – no i gotuje żwietnie 😀 ja odziedziczyłam po niej wycinanie, zbieranie i kilka książek też już u mnie stoi 😛 … ale dosłownie tylko kilka potraw umiem zrobić … 🙁 na szczężcie mieszkam sama, więc nie muszę się martwić co ugotować dla domowników, żeby nie było ciągle to samo…. 😛 ale podejrzewam że jak już będę miała to szczęcie i założę swoją rodzinę to sie zmieni 🙂 podobno to nie jest taka trudna sztuka 😛

    misia-misia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    ja wręcz uwielbiam gotować 🙂

    dla mnie to prawdziwa frajda…

    monika_35
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Na początek zacznij od łatwiejszych potraw, żeby się nie zniechęcić 😀
    Polecane tu makarony to dobre rozwiązanie. Zacznij może nawet od gotowych sosów. Staraj się je urozmaicać, aż zdasz sobie sprawę, że zaczynasz stosować coraz więcej produktów.

    Oczywiżcie nie samymi makaronami człowiek żyje.

    Mój mąż też ma problem z gotowaniem, ale czasem coż przyrządza. Ostatnio zrobił pyszne danie z przepisu ze strony [usunięto_link] z leczem prowansalskim. Pychotka.

    Powodzenia

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    a ja też lubię eksperymentować 🙂 z Misiakiem 😛 w kuchni oczywiżcie..

    i tak jak dziewczyny na początek polecam jakież sosy z makaronami.. jakąż łatwą zupę np. pomidorową.. Kotlety również bardzo łatwo zrobić.. obtoczyć w jajku i bułce tartej i na rozgrzany olej.. 🙂 warto w necie poczytać.. bardzoo dużo różnych i to bardzo łatwych przepisów!

    Powodzenia! Napewno Ci się uda! 🙂

    Meg77
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    jakąż łatwą zupę np. pomidorową..

    a jaka pyszna 😀 mniam mniam …. ale ugotować jeszcze jej nie umiem …. 🙁

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Myżlałam, że nie cierpię gotować, ale jakoż tak spróbowałam i okazało się, że sprawia mi to niesamowitą frajdę i wcale nie przychodzi tak trudno. Wszyscy sobie chwalą moje potrawy;)

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    jakąż łatwą zupę np. pomidorową..

    a jaka pyszna 😀 mniam mniam …. ale ugotować jeszcze jej nie umiem …. 🙁

    eee no nie mów..

    przecież to wystarczy ugotować rosół i później dodać koncentrat i jeżli ktoż lubi żmietanę.. 🙂 i cała filozofia 😛

    Meg77
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Myszka19 … słowo, nie umiem …. 😳

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " gotowanie – koszmar;/"

Przewiń na górę