grog – rozgrzewający napój na zimę

  • Autor
    Odp.
  • fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    Dla tych, co nie lubią marznąć polecam przepis na napój ognisty, który rozgrzeje każdego
    [usunięto_link]

    beehive
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 292
    • Zapaleniec

    Ja nie przepadam za grogiem (: a pijam tylko dlatego, że w zaprzyjaźnionej knajpce, tawernie zresztą, codziennie o 20 są toasty (np. „za żony i kochanki, żeby się nigdy nie spotkały”) włażnie grogiem (najlepsze jest to, że oczywiżcie za darmo… w ogóle knajpka jest cudowna… taka… niepowtarzalna) i chyba tylko dlatego i dla klimatu, zawsze to piłam (ale… to jest niedobre po prostu!).

    Ach wspomnienia ^^ już od dawna mieszkam w innym mieżcie, ale wspomnienia zostają. I na szczężcie istnieją wakacje, kiedy się można wybrać do tawerny i przypomnieć stare, dobre czasy.

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    powspominać zawsze jest miło, szczególnie wakacje 🙂 ja lubię ten ognisty napój. kojarzy mi się głównie ze żwiętami i ikeą (tam po raz 1. się z nim spotkałam) 🙂

    zadra
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    beehive, ale lubisz grzane wino? grzańca lubią wszyscy! ja też nie przepadam za rumem – ciekawe, czy możan zrobić grog bez rumu, zastąpić go czymż innym? przecież poncze można robić na róznych alkoholach, moze grog też?

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    tego niestety nie wiem 🙁 ten grog, do którego linka podałam robiła moja przyjaciółka. możecie zadać to pytanie pod przepisem

    beehive
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 292
    • Zapaleniec

    Grzane wino lubię bardzo (: zwłaszcza dobrze przyrządzone.

    A co do grogu bez rumu… hmm… myżlę, że nie wypali. Bo to włażnie chodzi o rum, zresztą grog ma długą tradycję i raczej modyfikacja nie wchodzi w grę (: Ja to traktuję jako jeden z drinków, nie smakuje mi — ok, ale jest jeszcze tysiąc innych do wyboru, więc nie będę narzekać.

    zadra
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    beehive, a jak przyrządzasz grzańca? 🙂 jakie dajesz dodatki? ja eksperymentowałam zeszłej zimy z kawałeczkami pomarańczy wrzuconymi do wina, boskie! teraz nachodzi mnie apetyt. mam w szafce deserowego Balzaca kupionego z myżlą o niedzielnym deserku, ale chyba go zaraz zagrzeję z miodkiem i odkupię jutro nową butelke. 🙂

    beehive
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 292
    • Zapaleniec

    kawałeczki pomarańczy, owszem są fajne w grzańcu (: zazwyczaj standardowa przyprawa „do grzańca” — tam są goździki, imbir i takie tam. Ale i tak najbardziej lubię w jednej z ukochanych knajpek, nie wiem, jak oni go robią, ale jest rewelacjny.

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    nigdy nie pilam ale pewnie jest pyszny 😆

    zadra
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    przyprawy do grzańca koniecznie trzeba wzbogacić pomarańczą, cytryną, dobrym midem… bez tego moim zdaniem ani rusz! grzaniec z kawałeczkami pomarańczy nie ma sobie równych – przywodzi na myżl smak sangrii. uwielbiam pić sangrię latem w Hiszpanii. notabene w Polsce też można dostać sangrię w butelce, całkiem dobrą, firmy Canelli. aczkolwiek nic nie umywa się do zrobionej własnoręcznie!

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    ja do grzańca obowiązkowo gotową przyprawę do grzańca! fajnie, że coż takiego wymyżlili! dodatkowo goździki, trochę miodu. jakoż pomarańczy nie daję. ja się rozchorowałam i chętnie grzańca bym wypiła. ale chyba pozostaje mi mleko z miodem 🙁

    Dominika29
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    taki grog to własnie ostatnio w ikei widziałam, ale miałam wątpilwosci i nie kupiłam. czy to mocne jest?

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    qrczę, muszę wypróbować, bo nigdy nie piłam

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " grog – rozgrzewający napój na zimę"

Przewiń na górę