• Autor
    Odp.
  • Madziunia
    Member
    • Tematów: 31
    • Odp.: 77
    • Zapaleniec

    Kochane dziewczyny doradźcie…ostatnio kochałam się ze swoim chlopakiem dodam, że również analnie i od tego czasu swędzi mnie wejżcie do pochwy ponadto wyczuwam w tym miejscu chrostki 🙁 Czy możlwie, że to grzybica pochwy? Czy któraż z Was to przechodziła? Jakie miałyżcie objawy i jak wyglądało leczenie?

    dan024
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 255
    • Pasjonat

    mnie tylko swedzialo i przy oddawaniu mozu czulam bol to byla grzybica,ale roznie znia jest lepiej nie czekja i umow sie do gienka

    Madziunia
    Member
    • Tematów: 31
    • Odp.: 77
    • Zapaleniec

    dan024 a jak u Ciebie wyglądało leczenie? Czy partner też musiał się leczyć? Jak długo trwało leczenie?

    Kamila_Streetcom
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    ja tez miała swędzenia i pieczenie a i dodatkowo jeszcze wydzielinę która miała straszny zapach, poszłam do ginekologa i przepisał mi jakież globulki dopochwowe które pomogły ale po 2 miesiącach problem wrócił 🙁 i znowu to samo. Próbowałam sie dowiedzieć co zrobić aby nie doszło do kolejnego stanu zapalnego. Wówczas skontaktowała sie ze mną pewna firma Streetcom i zaproponowała wypróbowanie pewnego preparatu LaciBios Fenima. Po zakończonej kuracji (trwała 30 dni – 1 tabletka doustna dziennie) jak ręką odjął. Jak na razie nic mi nie dolega i kolejne stany zapalne sie nie pojawiają. LaciBios Fenima nie jest lekiem który Ciebie i mnie wyleczy ale pomoże przywrócić i utrzymać prawidłową florę bakteryjną. Pozdrawiam.

    Sandy
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 390
    • Pasjonat

    ja slyszalam ze jak partner sie nie leczy razem z toba to,to bedzie powracalo bo bedziecie sie na wzajem zarazac.
    jest taki jeden lek w zastrzyku ktory sie nazywa GYNATREN i jest ponoc najskuteczniejszy przy tej dolegliwosci.niestety jest dostepny tylko w Niemczech i jest dosyc drogi (nie wiem czy cala seria czy tylko pojedynczy zastrzyk kosztuje ponad 80 euro= 320zl)…

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    nom, to taka szczepiona jest. tyle, że nie zawsze skuteczna. moja znajoma ją sprowadziła z Niemiec i po 2 miesiącach miała znow pięknego grzybka :/ różnie to bywa ech..

    Kamila_Streetcom
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja tam w żadne zastrzyki nie wierzę. A jeżli chodzi o to czy parter powinien się leczyć razem z tobą to nie wiem czy to sie sprawdza. W moi przypadku się nie sprawdziło dostałam wówczas jedne tabletki dopochwowe a oboje mieliżmy jeszcze dodatkowo brać doustne. Po pewnym czasie problem wrócił. Aktualnie strasznie dbam do higienę – staram się aby zawsze wszystko wokół mnie było czyste – toaleta, pożciel w ktorej żpię, oraz zawsze przed stosunkiem oboje bierzemy prysznic (często razem :D). Dodatkowo biorę codziennie jedna tabletkę LaciBios Femina i problem nie wraca :). pozdrawiam

    oka021
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    a czy jest jakis preparat ktory moze pomoc a mozna go kupic bez recepty? jesli tak to poprosze nazwe i przyblizona cene

    Magdus
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Mażć Clotrimazolum …. O ile dobrze pamiętam, to kosztuje ok. 2 zł

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    @Magduż wrote:

    Mażć Clotrimazolum …. O ile dobrze pamiętam, to kosztuje ok. 2 zł

    Ja kupilam za 3 zl 🙂 Ta masc jest bardzo dobra. Oprocz tego stosuje tez TANTUM ROSA ktorym przeplukuje sie pochwe, ma dzilanie baktriobojcze. /tez jest bez recepty i kosztuje do 30zl/

    Kamila_Streetcom
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Z tego co ja wiem to nie ma żrodka ktory wyleczyłby grzybice. Clortimazolum (mażć) zmniejsza objawy grzybicy ale nie wyleczy jej. Tantu Rose jest dobry do irygacji ale wypłukując grzyby i bakterie jednoczeżnie wypłukiwana jest naturalna flora chroniąca organizm, którą stanowi kwas mlekowy. Tak wiec warto dostarczać do organizmu pałeczki kwasu mlekowego. Jak już wspomniałam wczeżniej pałeczki te znajdują sie w LaciBios femina i są niezbędne do utrzymana prawidłowego żrodowiska w pochwie.

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Ostatnio w jakiejs gazecie znalazlam reklame a mianowicie chodzi o galki dopochwowe z nagietkiem bez recepty, ktore stosuje sie w stanach zapalnych pochwy, infekcjach nadzarki i uplawach. A nazywaja sie Vagical. jeszcze ich nie stosowalam i nie wiem czy sa skuteczne a kosztuja z tego co znalazlam na necie 12 zl za 10 sztuk.

    Madziunia
    Member
    • Tematów: 31
    • Odp.: 77
    • Zapaleniec

    Hej dziewczyny byłam dziż u ginekologa i okazało się, że przez nadżerkę mam grzybicę i bakterie Dostałam globulki dopochwowe clotrimazolum, i gynalgin a oprocz tego ketokonazol niestety ketokonazolu nie moge brac i chyba muszę iżć jeszcze raz do gina Jestem załamana!!! :((

    reeversed
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Madziunia, jakie badania robił Ci lekarz? To było standardowe badanie ginekologiczne czy pobierał Ci jakies wymazy? Clotrimazolum jest skuteczne? Niestety mamy z moim męzczyzna ten sam problem ale jestesmy za granica i niestety nie moge pojsc do gina. Czy ta masc bedzie tez skuteczna dla faceta?

    oka021
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    masc jest i dla kobiet i dla mezczyzn

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Grzybica pochwy?"

Przewiń na górę