Harmonet – znacie? co sądzicie?

  • Autor
    Odp.
  • marlenaxxx
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Witam drogie Panie 😉
    Kilka dni temu moja ginekolog przepisała mi tabletki Harmonet. Głównie z powodu strasznie neiregularnych i bolesnych okresów, no ale antykoncepcja także wchodzi w grę, bo wspołżyję z moim facetem. Chciałabym dowiedzieć się coż więcej na ich temat, czy któraż z was brała te tabletki?
    Są to moje pierwsze tabletki także nie jestem do konca obeznana w temacie.
    Aha, czy to prawda że palenie obniża skutecznożć? Bo niestety palę…
    I po ilu dniach zaczynają działać, tzn po ilu dniach moge spokojnie współżyc bez obaw?

    Dziękuje za odpowiedzi z góry i pozdrawiam 🙂

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    Używałam tych tabletek przez jakiż czas i pomogły wyregulować cykl (w końcu takie tabletki siłą rzeczy regulują cykl), miesiączki nie były takie obfite i bolesne jak bez tabletek (miła odmiana), tylko w moim przypadku na początku wpłynęły na drastyczne zmiany nastrojów i drażliwożć 😉

    Pierwszą tabletkę pierwszego opakowania bierzesz w pierwszym dniu okresu i od tej pory już jesteż „bezpieczna” 🙂 Trzeba tylko pamiętać, żeby zażywać je regularnie.
    Nie słyszałam, żeby palenie obniżało skutecznożć hormonów (chociaż połączenie tabletek anty i nikotyny może podobno jakoż przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zachorowania na raka), natomiast mój lekarz mówił, że absolutnie nie wolno… jeżć grejpfrutów, ani pić z nich soku, bo to obniża skutecznożć tabletek (nie wiem, na jakiej zasadzie:D ).

    Chcesz wiedzieć coż jeszcze? Pozdrawiam

    kolo1929
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    po jakims czasie stracisz zupelnie ochote na seks, a przynajmniej istnieje taka mozliwosc gyd bedziesz je brac za dlugo.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Stosowałam Harmonet przez ok pół roku i dostałam wyprysków. Tylko nie oznacza to, że wszyscy mają takie same skutki uboczne. jest to raczej rzadkożć. Poza tym miałam tez spore wahania nastrojów, choć do końca teraz nie wiem, czy to był natłok problemów w tamtym czasie, czy rzeczywiżcie spowodowane to było tymi tabletkami.

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Ja brałam Harmonet przez dwa lata i teraz żałuje… Dostałam je bo miałam torbiel na jajniku.. Nie dla antykoncepcji.. Po odstawieniu przestałam dostawać okres! Do tej pory mam rozregulowany cykl… Podczas brania przytyłam.. miałam wahania nastroju… Tyle dobrego że poprawiła mi się cera… w każdym razie nie polecam!!

    Zauroczona
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 592
    • Zasłużony

    też brałam Harmonet przez kilka miesięcy.
    Jedyny efekt uboczny to… że piersi urosły mi o cały rozmiar hehe

    azotim
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    ja biore harmonet 5 lat i jestem zadowolona nie mam żadnych zastrzeżeń a na seks mam zawsze ochotę nie ma mowy o zmniejszeniu libido, jeżli facet cię kręci to nie masz się co martwić 🙂

    Lavender
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Mi podczas brania Harmonet pogłębiła się depresja. Po odstwieniu – jak ręką odjął. Ale jak pisały już tu dziewczyny – na każdego inaczej to działa 🙂 także warto spróbować.

    aska1980
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Ja biorę Harmonet, a obecnie jego zamiennik Sylvie20(ma taki sam skład).
    Czuję się dobrze, nie przytyłam, nastroje w porządku, libido w miarę.
    Ogólnie jestem zadowolona.
    Ale naprawdę tabletki antykoncepcyjne to indywidualna sprawa i nie można się tu sugerować skutkami ubocznymi, które miała koleżanka.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Brałam 2 miesiące i strasznie źle się po nich czułam.

    mikka-1
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    po harmonecie strasznie bolał mnie brzuch, ciemniały włoski na brzuchu, cera kiepsko…

    Ekstrawagandzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Ja brałam Harmonet jakiż czas (nie pamiętam dokładnie) i kiepsko się po nim czułam. Libida to ja w ogóle nie miałam, szara, piaskowa cera, zmiany nastrojów. Po odstawieniu jak ręką odjął. Ale tak jak pisały poprzedniczki, reguły nie ma. Mi nie służył, ale może którejż pasował.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Harmonet – znacie? co sądzicie?"

Przewiń na górę