Inteligencja dziecka

  • Autor
    Odp.
  • amelia78
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Zakupiłam w internecie pewną książkę i stosuję sie do niej jeżli chodzi o wychowanie i naukę mojej cztero latki i muszę powiedzieć, że córka chodzi jak w zegarku zaczęła interesować sie nauką!

    Np: umi liczyć do 100 po polsku, do 20 po angielsku dodawać do 20 zna alfabet itp. Nie wiem może to normalne u dzieci w tym wieku…

    Czy twoje dziecko też ma ochotę do nauki czy raczej jej unika?

    (gdyby ktoż był zainteresowany książką proszę o kontakt na PW)

    Olgus
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 1073
    • Maniak

    Może i dziecko umie liczyć, ale Ty niekoniecznie umiesz posługiwać się językiem polskim.

    Poza tym: cóż, powinnaż wiedzieć, co jest normą rozwojową dla dziecka w tym wieku.

    A tak naprawdę: baaardzo kiepska reklama. 😉
    A dziecko nie ma „chodzić jak w zegarku”, bo jest żywą istotą i młodym człowiekiem.

    parvati
    Member
    • Tematów: 41
    • Odp.: 4056
    • Guru

    inteligencja jest dziedzicna, wiec nawet jesli nauczysz ja powtarzac pewne rzeczy jak malpe….ciezka sprawa 😆

    amelia78
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    tu nie chodzi o powtarzanie jak „małpa” tylko o rozwój szarych komórek…
    A jeżeli dziecka nie będziemy zachęcać do nauki lub zabaw edukacyjnych to wrodzona inteligencja pójdzie na marne…
    [/u]

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 1333
    • Maniak

    Ojej, zwyczajnie dziecko się prawidłowo rozwija… z tym że nie można dziecku wklepać czegoż do głowy na pamięć, lecz ono musi wiedzieć co mówi… np. to jest alfabet i mówi cały alfabet, coż takiego 🙂

    amelia78
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Nauka np: alfabetu na pamięć to nie był problem, poznanie literek z programami edukacyjnymi na kompie też szybko poszło, córka w sierpniu skończy 5 lat i martwi mnie bo nie mogę jej od komputera i internetu od gonić!!!!

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 1333
    • Maniak

    A może przestawić Małą na gry edukacyjne, ale planszowe… jakież książeczki dla odmiany 🙂

    amelia78
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Gry planszowe, puzle i ksiązeczki też lubi ale jednak zamiłowanie do komp i netu ma chyba po tatusiu 🙂

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 1333
    • Maniak

    To pewnie interaktywne, edukacyjne laptopy tez jej się spodobają 🙂

    amelia78
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    raczej nie… bawila sie takim ale mówi, że nie można na nim nic zrobić ani pograć ani bajki oglądnąć takie zabawki sa wg mnie dla mlodszych…

    parvati
    Member
    • Tematów: 41
    • Odp.: 4056
    • Guru

    dziecko w wieku 4 lat nie powinno chodzic jak w zegarku. nie musi tez znac na pamiec alfabetu czy liczyc po angielsku.

    ale na pewno zamiast tego powinno spedzac czas na tworczych zabawach z rodzicami czy rowiesnikami. nie przed komputerem.

    abi
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1208
    • Maniak

    Super ze twoje dziecko juz tyle UMI… 😕 chodzi jak w zegarku-git majonez normalnie.

    Czteroletnie dziecko powinno sie rozwojac w inny sposob niz przez wklepytwanie na pamiec alfabetu! A ten komp to mnie rozbroil… Dlatego, że mam taki wlasnie problem w rodzinie. I jak widac u Ciebie tez jest z tym problem choc sie pewnie do tego nie przyznasz. Mam 6letnie rodzenstwo i kuzyna w tym samym wieku. ten kuzyn wlasnie tak sie nie daje od kompa i neta oderwac. I co inteligentny jest? Nie mozna porozmawiac z tym dzieckiem. Nie potrafi sie bawic z innymi dziecmi(sama widze jak sie zachowuje przy „moich” dzieciakach), na rowerze nie potrafi jezdzic, garbi sie juz nawet. Najgorsze jest to ze jego rodzice nie widza problemu, nawet matka ktora jest nauczycielka 😕 No coz… a i zapomnialam – zna wszystkie kolory po angielsku (tylko ze kredki do tej pory w reku chyba nie mial i zabawki tez ma schowane juz na strych) i rowniez chodzi jak zegareczek :]

    Takze powodzenia – rozwijaj nadal ta „inteligencje” swojej coreczki

    marizka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Nauka np: alfabetu na pamięć to nie był problem, poznanie literek z programami edukacyjnymi na kompie też szybko poszło, córka w sierpniu skończy 5 lat i martwi mnie bo nie mogę jej od komputera i internetu od gonić!!!!

    Może dziecko za dużo czasu spędzało przed komputerem przy programach edukacyjnych. Musisz po prostu ograniczyć dziecku komputer i trzeba być twardym ustalić sobie ile czasu dziennie dziecko może spędzić przy kompie i trzymać się tego wiem że jak dziecko się uprze to jest ciężko no ale coż za coż. Może są jakież zajęcia sportowe dla małych dzieci warto ją wtedy zapisać żeby oderwała się od komputera i zajęła się czymż innym. Życzę powodzenia

    Gman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Może dziecko za dużo czasu spędzało przed komputerem przy programach edukacyjnych. Musisz po prostu ograniczyć dziecku komputer i trzeba być twardym ustalić sobie ile czasu dziennie dziecko może spędzić przy kompie i trzymać się tego wiem że jak dziecko się uprze to jest ciężko no ale coż za coż. Może są jakież zajęcia sportowe dla małych dzieci warto ją wtedy zapisać żeby oderwała się od komputera i zajęła się czymż innym. Życzę powodzenia

    Bardzo trafny post – coraz więcej dzieci, jest wręcz uzaleznionych od komputera. Rodzice chętnie wierzą w to, że dziecko w ten sposób uczy się, rozwija swoje zdolnożci. tak naprawdę zwiedzanie stron z grami online w dłuższej perspektywie ma gorszy wpływ na rozwój dziecka. Maluch stają sie bardziej introwertyczne, zamknięte w sobie, niekiedy agresywne. Wiem, że jest wiele programów edukacyjnych dostępnych online, ale z takich aplikacji dzieci powinny korzystać pod opieką rodziców! Nie możemy zostawiać dziecka samego z komputerem, bo kilkulatek nie jest sam w stanie stwierdzić, które treżci są dla niego odpowiednie. Ja ze swojej strony moge tylko powiedzieć, że możecie porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się problemem dziecka w sieci. Odsyłam na stronę akcji [usunięto_link] . Sami od siebie macie różne narzędzia, które możecie stosować – filtry rodzicielskie, blokowanie stron. Takie rzeczy naprawdę warto wiedzieć[/url]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Inteligencja dziecka"

Przewiń na górę