jak obniżyć opłaty za prąd?

  • Autor
    Odp.
  • Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    zastanawiam sie w jaki sposób moge obniżyć koszty prądu w moim gospodarstwie domowym, ponieważ od dłuższego czasu dostajemy starsznie wysokie prognozy, co można z tym zrobić. Zastanawiamy się nad zmainą dostawcy energii elektrycznej, czy możecie mi powiedzieć jak taki proces zmiany dostawcy wygląda?? Ktoż z was już coż takiego zrobił?

    Admarkt_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Myżlę,ze to kwestia sprzętu oraz sposób w jaki podchodzicie do sprawy. W wielu nowych czy to lodówkach czy tv są funkcje oszczędzania energii i warto w to zainwestować. Kolejna rzecz to zwracajcie uwagę na to w czy żwiatła są pogaszone i czy nie palą się zupełnie na darmo.

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    U mnie rachunki zmniejszyły się gdy zmieniłam komputer stacjonarny na laptopa. Cały sprzęt mam na przedłużaczach z wyłącznikiem dzięki temu nie palą się na żadnym sprzęcie diody.
    Natomiast nie jestem zadowolona z żarówek energooszczędnych bo w pokoju jest dużo ciemniej niż przy normalnej żarówce. Podobno te żarówki ledowe są bardzo energooszczędne ale strasznie są drogie i na razie jeszcze ich nie kupowałam.

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Ja skorzystałam z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałam problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszlam „na swoje”, ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

    Euro-Zakupy
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Ja proponuje przede wszystkim oszczędzać prąd,czyli wyłączać wszystko kiedy gdzież wychodzimy czy gasić górne żwiatło,zmienić żarówki na energooszczędne. Od tego należy zacząć,od najprostszych rzeczy.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    dostalam ostatnio rachunek za prad… masakra! mam kuchenke ceramiczna i podejrzewam, ze to przez to, nie polecam, zre prad strasznie;(

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak obniżyć opłaty za prąd?"

Przewiń na górę