Jak oszczędnie prać?

  • Autor
    Odp.
  • arazzo
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 1
    • Bywalec

    Dla mnie pranie kojarzy się ze znacznym zużyciem wody i energii. Jakie znacie sposoby na oszczędne pranie?

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    oszczędna pralka to podstawa, jak masz klasę A+++ i pralka ci sama dostosowuje ilożć wody i długożć cyklu do ilożci prania to można sporo zaoszczędzić (tak ma moja pralka LG), w starej która mi padła najkrótszy program trwał chyba z 2 godziny więc o oszczędnożci nie było mowy :/, trzeba prać też odpowiednią ilożć żeby mieć pewnożć że się dobrze upierze i wypłucze ale też nie za mało prania bo szkoda prądu i wody

    Lucy88
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Teraz chyba każdy automat tak ma.

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    nie mam pojęcia czy każdy, wiem że na pewno moja pralka tak ma ;), ale to fajne rozwiązanie. Jestem ciekawa jak technologia pójdzie do przodu przez te kilka lat, pewnie pralki w ogóle będą miały wypasione bajery

    Sputnik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Ja prawie wszystko piorę w zimnej wodzie (wyjatek bielizna,posciel i naprawdę brudnie rzeczy). Większożć dzisiejszych proszków daje radę bez wysokich temperatur a najwiecej energii zuzywa sie wlażnie podczas podgrzewania wody.

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja tez glownie w zimnej wodzie piore. I mam jeszcze w pralce krotki program – 30 min – jesli wiem, ze rzeczy sa tylko lekko brudne, to zawsze go uzywam

    glass
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    na pewno nie puszczać pustej pralki z kilkoma rzeczami

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    o te tryby z zimną wodą rzeczywiżcie też są fajne, w zimnej wodzie też się wszystko dopiera,moja pralka lg ma opcje włażnie zimnej wody albo temp. 20 stopni, przy mniejszych zabrudzeniach to się super sprawdza. To rzeczywiżcie oszczędnożć na prądzie 🙂

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    A w zimnej dobrze dopiera wszystko?

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    Wiesz co przy mniejszych zabrudzeniach to spokojnie sobie radzi przy zimnej wodzie, jakież starsze plamy, zaschnięte to lepiej w trochę wyższej temperaturze. Zazwyczaj piorę w zimnej i ubrania są czyste, nawet te po dziecku 🙂

    Lucy88
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Ja piorę w 40 stopniach.

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    W mojej pralce jest program opti , który oszczędza i wodę, i prąd.

    natalia33
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    W sumie jeżli tylko „odżwieżamy” odzież, to nie ma sensu prac tego w 60 stopniach. A co myżlicie o dodawaniu odrobiny płynu do naczyń do prania (chodzi o tłuste plamy)? Próbowałyżcie tego kiedyż?

    Lucy88
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Moja babcia tak prała.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak oszczędnie prać?"

Przewiń na górę