Jak przekonać do konta internetowego mamę???

  • Autor
    Odp.
  • Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    hmm.. w sumie mam ten sam problem. Może ktoż pomoże?

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    1. Brak opłat za prowadzenie konta (mBank)
    2. Brak opłat za przelewy (mBank)
    3. Dostęp do konta 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku 😉 (chyba, że wczeżniej zapowiedziana konserwacja systemu)
    4. Duża sieć bankomatów i wpłatomatów 😉

    szczegóły i porównanie ofert możesz znaleźć na stronie [usunięto_link]

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Jeżli miałabym przekonywać kogoż do założenia konta to zwróciłabym uwagę na:

    -oszczędnożć czasu – jeżli mama jest osobą aktywną, na pewno nie lubi marnować czasu na robienie przelewów na poczcie czy okienku kasowym.
    -oszczędnożć pieniędzy- przelewy można robić za darmo, bez opłat w niektórych bankach.
    -bezpieczeństwo żrodków
    -szybki wgląd do konta internetowego
    -komfort psychiczny szybkiego dostarczania żrodków- przelewy docierają szybko
    -stałe przelewy- mama nie musiała by martwić się o robienie przelewów, gdyby miała stałe przelewy, bank robiłby to za nią.
    -jeżeli emeryturę/ rentę listonosz przynosi do domu, zostają potrącane zapewne jakież żrodki za wypłatę poprzez pocztę- w przypadku prowadzenia konta całożć żwiadczenie trafia na konto mamy
    -0zł za prowadzenie konta- w niektórych bankach

    hmm jest na prawdę wiele korzyżci posiadania konta, ale jeżli się nie spróbuję, to nie można tego oceniać.
    Proponuję porozmawiać, z mamą poważnie. Myżlę, że jeżli nie ma problemów z obsługą komputera to da się ją przekonać 😀
    Życzę powodzenia i daj znać o efekcie rozmowy

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Moja mama miała podobne opory przed takimi kontami internetowymi, ale od czasu kiedy musiała korzystać z takowego w pracy to sama się przekonała. Jest zdecydowanie duże udogodnienie i oszczędnożć czasu, zrobienie przelewu trwa przecież zaledwie dwie minuty i można to robić wszystko siedząc w domu i nie tracąc czasu stojąc w kolejce w banku

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    moja w końcu dała się przekonać 😀 Dzięki!

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    według mnie (sposób sprawdzony) to najlepiej jest poprostu pokazać jak korzystać z takiego konta, jakie są korzyżci z tego, że nie trzeba w kolejkach w oddziałach stać itp. no i najlepiej też wybrać jakiż bank który ma nieskomplikowany system bankowożci internetowej – np. teraz pekao zmienia/upraszcza swój system, tak żeby obsługa była możliwie najbardziej intuicyjna

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Mój tata tez się przekonał do takiej formy, dzięki temu bez problemu raz na jakiż czas pojawia się na moim koncie jakaż kwota:)
    A korzysta z Pekao, nigdy na stronę nie narzekał, ale skoro ją zmieniają na lepszą to tylko się cieszyć

    dzabersmok
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Wydaje mi się że wystarczy pokazać, wytłumaczyć. Wszystko też zależy od stopnia obsługi komputera jaki prezentują nasi rodzice. Ważne żeby się go nie bali.
    Najlepiej na początek pokazać internet i storny które mogą ich zaciekawić. Z przepisami kulinarnymi dla mam czy z samochodami dal ojców.

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    no a już się pokaże to można się też pochwalić 🙂
    moja babcia po zmianie strony www w pekao sama już załapała co i jak (uff) dobrze że nie skomplikowali tylko ja uprożcili, bo cierpliwożci mam dużo, ale czasem może jej zabraknąc na kolejne „szkolenie”

    życze powodzonka 🙂

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    no takie przekonywanie nie jest łatwe, ale dzięki waszym podpowiedziom zmieniliżmy konto na pekao i mama w końcu jakoż nauczyła się z niego korzystać – dzięki, zwłaszcza, że dal mnie oznacza to koniec biegania z rachunkami połowy rodziny 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Jeżli nie chce to po co przekonywać. Może tak woli i już ,może obawia się o bezpieczeństwo swoich żrodków,bo co by nie gadać przy takich kontach jest mniejsze.

    W końcu konta tworzy się dla banków nie społeczeństwa one tylko na tym korzysta przy okazji 🙂

    fluss1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Ciężka sprawa… moja ustąpiła jak jej pokazałem że może płacić rachunki nie wychodząc z domu

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak przekonać do konta internetowego mamę???"

Przewiń na górę