Kawa jak parzona?

  • Autor
    Odp.
  • Kwiatek
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Wiadomo jest ze każdy z nas w dzisiejszych czasach pije kawę. Może macie swoje sposoby na zaparzenie najlepszej kawy to się podzielcie?

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Ja nie pijam,ale mamy w domu ekspres i wszyscy sobie chwalą kawę powstałą w taki sposób.

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Również najczężciej z ekspresu przelewowego- w domu. A w pracy rozpuszczalna, czarna, niesłodzona. Tradycyjna, parzona owszem, gdy nie ma ekspresu ani rozpuszczalnej.

    Ogólnie uwielbiam kawę 🙂

    emi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    z ekspresu przelewowego:) ale czasami do kawy (do filtra) dodaje odrobine cynamonu i cukru waniliowego. na taką mieszankę puszczam dopiero wodę. Jest całkiem niezłe. można dodać tez inne przyprawy.

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    oo ciekawy pomysł.

    spróbuję z tym cynamonem 🙂

    Kwiatek
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Najbardziej lubię kawę z ekspresu i dlatego włażnie jakiż chciałam jakiż nabyć. Tylko kompletnie się nie znam na tym czym się różni przelewowy od ciżnieniowego i który lepszy?

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Różni się….ceną 🙂

    Podobno z ciżnieniowego jest kawa bardziej aromatyczna, z pianką. W sumie też się nie znam. Raz piłam i w zasadzie w smaku różnicy nie zauważyłam. Tez jestem na kupnie ekspresu- ale przelewowego. Za dużo zachodu z tym ciżnieniowym, ale może wypowiedzą się jacyż użytkownicy ekspresu ciżnieniowego. Też jestem ciekawa.

    zadra
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Ja korzystam z ekspresu ciżnieniowego (mam [usunięto_link]) i muszę powiedzieć, że kawa z przelewowego zazwyczaj jest kważniejsza. Za to z ciżnieniowego jest chyba mocniejsza, tak mi się wydaje, no i można zrobić prawdziwe espresso z gęstą pianką, a także spienić mleko na cappuccino.

    emi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    z ciżnieniowego jest zdecydowanie mosniejsza ale za to bardziej aromatyczna. jak jest dodatkowo expres który sam mieli to w ogóle sam aromat ale ja osobiżcie wolę przelewowy dlatego, że piję kawę slabszą i z ciżnieniowego jest dla mnie zdecydowanie zabyt mocna.

    jilia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Odradzam Ci przelewowy. Sama kupiłam rok temu, a teraz stoi nieużywany. Moja znajoma kupiła sobie ostatnio ciżnieniowy krupsa i różnica między moim sprzętem, a jej jest spora. Nie tylko kawa lepiej smakuje, ale w użytkowaniu jej wygodniejszy. Wsypujesz ziarna, ustawiasz rodzaj i ilożć kawy (widzisz wszystko na wyżwietlaczu), podstawiasz kubek, wciskasz OK i za chwilę pijesz żwieżo zmieloną kawę. Do tego ma funkcję spieniania mleka, więc póki jeszcze nie kupiłaż ekspresu, to polecam Ci włażnie tej firmy.

    Margarita
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Kawa, na samą myżl o kawie się usmiecham 😀 uwielbiam ją.
    tylko sypanej nie lubie, atak Jacobs gold mmmmmmmniam

    Kwiatek
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Musze się wam pochwalić kupiłam w końcu wymarzony ekspres do kawy. Bo długich wyborach zdecydowałam się na tego krupsa ea 8050 i teraz co dziennie rano pyszna kawa.

    PantofelekMezaty
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 47
    • Stały bywalec

    Coż tam o nim słyszałam, ale czy może napiszesz dokładniej jakie ma funkcje, jak się sprawuje, czy się nie zacina, czy obsługa jest intuicyjna. Czy łatwo się utrzymuje w czystożci np. nie cieknie skądż woda. To dla mnie ważne, bo nie lubię wydawać kasy na coż co się psuje, a na solidne rzeczy to i owszem.

    ingela
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    a też mamy taki w firmie już od jakiż 4 miesięcy. Pantolefek – na razie nic z niego nie wyciekało – oprócz dobrej kawki:> tak, że do latte, czy cappucino nadaje się w sam raz

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Kawa wg. Kuchni Pięciu Przemian:

    Przemiana:
    – ognia: zagotować 1 litr wody, dodać 4 łyżki stołowe kawy
    – ziemi: dodać szczyptę cynamonu, 3 ziarenka kardamonu
    – metalu: dodać szczyptę imbiru
    – wody: dodać łyżkę zimnej wody,
    -drzewa: dodać szczypta estragonu
    Poczekać aż ,,opadną fusy” i można pic.
    Jeżli chcemy posłodzić:
    – przemiana ognia: odrobina wrzątku
    – przemiana ziemi: cukier trzcinowy lub miód
    SMACZNEGO :)[/quote]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kawa jak parzona?"

Przewiń na górę