Kawowe pysznożci

  • Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Bardzo fajne przepisy ,a ja do tego wszystkiego aby ta astra lepiej smakowała , radze ja tak poozdabiac 😉
    [usunięto_link]

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Wow jestem pod wrażeniem orientalnych przepisów na zaparzenie kawy. Ja najczężciej piję kawę przygotowaną w sposób nazywany „po turecku”. A jaka jest wasza ulubiona kawa?? Ja kocham smak kawy Lavazza Sinfonia Espresso, bo mi się kojarzy z Włochami i klimatem tego państwa. Niestety miałam problem, żeby znaleźć tą kawę w sklepie, ale z pomocą przyszedł mi sklep internetowy Caffetea.pl, gdzie mogę kupić moją ulubioną Lavvzza:)

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Od jakiegoż czasu mam ekspres cisnieniowy, który kupiłam na megamedia.pl. Bardzo dobrze sie sprawuje i parzy znakomita kawę. Jak przychodzą znajomi, to proszą żebym im zrobiła jakiż wymyżlny typ, bo parzona w tradycyjny sposób mogą sobie wypić w domu.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Oj! Te kawy muszą być pyszne. Aż jak będę miała chwilę wolnego to spróbuje sobie taką zrobić, rozsiążć się wygodnie w fotelu i delektować się jej smakiem 🙂
    Uwielbiam kawę i mogłabym ją pić i pić i pić 🙂 szczególnie taką z ekspresu, żwieżo zmieloną i zaparzoną

    idealnapanidomu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Jest wiele sposobów przyrządzania kawy. Wybór konkretnego zależy od tradycji rejonu i naszych indywidualnych upodobań. Na przykład Włosi gustują w kawie cappuccino, z dodatkiem spienionego pod ciżnieniem mleka i szczypty sproszkowanej czekolady.

    Austriacy lubią do malutkiej filiżanki z mocnym naparem (espresso) dodać trochę żmietanki lub bitej żmietany, nie mieszają jej jednak z kawą. W Argentynie i Meksyku bardzo popularna jest kawa o smaku karmelowym, palona z cukrem, na Antylach małą czarną doprawia się wanilią, cynamonem lub imbirem, a w Maroku – pieprzem i solą. My lubimy zwykłą małą czarną, a także zabielaną mlekiem lub żmietanką. Najwymyżlniejsze dodatki na nic się zdadzą, jeżli nie przyrządzimy dobrego naparu. Aby go uzyskać, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad:

    mieć osobne naczynia i urządzenia przeznaczone wyłącznie do zaparzania i podawania kawy i dbać o ich czystożć (tłuszcz zawarty w kawie, nie usunięty z naczynia, szybko zjełczeje i popsuje smak nawet najlepszego naparu);
    przygotowywać kawę nie za mocną, ale i nie za słabą – na jedną filiżankę naparu brać czubatą łyżeczkę kawy mielonej lub płaską rozpuszczalnej; używać do parzenia dobrej, najlepiej źródlanej, żwieżej wody. Kawę zalewać gorącą wodą (około 98oC), a nie wrzątkiem;
    zwracać uwagę na to, by stopień rozdrobnienia ziarna był dostosowany do sposobu parzenia i używanego sprzętu, np. do ekspresów i zaparzaczy bierzemy ziarno drobno zmielone, a do tygielka – miałkie;
    starać się, by napar w czasie naciągania miał stałą temperaturę. Można wstawić dzbanek z kawą do gorącej wody, postawić go na płytce o stałej temperaturze lub na podgrzewaczu ze żwieczką;
    do kawy używać naczyń ze szkła, porcelany, kamionki, miedzi i cyny. W innych napar łapie zapach tworzywa, z jakiego wykonane jest naczynie;

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    A ja znalazłam jeszcze gdzież w internecie takie dwa przepisy na pyszną kawę:
    Kawa zimowa
    2 filiżanki kawy
    6 żółtek
    200 g cukru
    1/8 żwieżej posłodzonej żmietany
    1 mały kieliszek likieru pomarańczowego
    Ubić żółtka z cukrem na gęstą pianę. Dodać kawę i likier pomarańczowy. Zmieszać ze żwieżą bitą żmietaną, wlać do filiżanek.

    Kawa á la Wenus
    ajerkoniak 1/2 filiżanki lub wg uznania
    goździk
    żółtko
    cukier
    gorąca kawa
    Filiżankę w połowie napełnić ajerkoniakiem i w połowie gorącą kawą. Dodać cukier do smaku oraz żółtko i dokładnie wymieszać. Pić gorące.

    Pierwszy przepis – kawa zimowa, już wypróbowałam i jest pyszny, drugi mam zamiar wypróbować niedługo. Kupiłam też żwietny ekspres Senseo i w sklepie caffetea.pl kupuje do niego wkłady Lavazzy 🙂 A aromat kawy roznosi się po całym mieszkaniu! 🙂

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja najbardziej lubię kawę z ekspresu (mam Senseo Philipsa). Ostatnio mam fazę na kawę Neuteboom 'Cafe de Origen Dark’ z Etiopii. Pyyyszna. Do tego kupuję sobie żwieże laski wanilii, imbir, mleczko i syropy smakowe z caffetea.pl (migdałowy, cynamonowy, karmelowy i orzechowy). Polecam.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    @mak polny wrote:

    Przed żwiętami wyrwałam się na kilka dni do Wrocławia i na tamtejszym jarmarku żwiątecznym zakupiłam paczuszkę ziaren kardamonu. Specjalnie do kawy włażnie, bo słyszałam, że to dobre połączenie. I co? I po powrocie do domu zapomniałam, że go mam:P
    Ale jutro mam nadzieję się zrehabilitować i zaparzyć sobie kawę z kardamonem. Zobaczymy jak smakuje 🙂

    Nie wiem tylko, czy ziarna całe wrzucać, czy je zmielić… Muszę gdzież poszukać takiej informacji. Chyba, że któraż z Was, drogie panie, wie i się zechce tą wiedzą ze mną podzielić 🙂 Byłabym zobowiązana…

    Tylko uważaj z ilożcią, ja kiedyż przesadzłam i była za gorzka.Teraz wsypuję tylko szczyptę na sam koniec. Napisz jak ci smakowała:)
    Przepisy super:)))

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Kurcze, ale jest wiele przepisów na kawę…. oczywiżcie nie powinno się przesadzać z ilożcią wypitej kawy, ale czasem nie można sobie jej odmówić;) Ja chyba jestem od niej uzależniona. No i teraz się przekonuję do picia kawy z ekspresu. Dostałam eskpres senseo i teraz wypróbowuję różne smaki kawy.
    Ps. Meksykanka która kawa z caffetea.pl jest Twoim zdaniem najlepsza??

    kleamea
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    świetne te przepisy! Do tej pory mało eksperymentowałam z kawą, szczyt ekstrawagancji to był u mnie cynamon, miód, bita żmietana albo wanilia 😉

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    kurde, która mnie jutro zaprosi z Pań, na te boskie pysznożci 😉

    będę chyba bardzo nieprzytomny 😉 i będę… pożądał…
    bardzo mocnej i czarnej… 🙄 ufam, że sprostacie Panie me Drogieee 😆

    MissMalvinka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Ja bym Cię z przyjemnożcią zaprosiła tu do Wietnamu. Chcesz to zapraszam. Tylko to daleko dożć 8)

    Mają tu najlepszą kawę na żwiecie. Parzoną w specjalnym filtrze ze słodzonym mleczkiem skondensowanym. Bardzo mocną. I najlepiej z lodem… Muszę zabrać zapas ze sobą do Polski, bo nie widziałam takiej u nas….

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Nie pije dużo kawy, ale jak już po nią sięgam, to chce wypić dobra kawę, najlepiej z pianką, z jakimiż pysznymi dodatkami. Sama niestety nie potrafię takiej przyrządzać, ale od czego mamy ekspresy do kawy:) Dlatego, jeżeli ktoż chce pić smaczną kawę, to powinien zainwestować w dobry ekspres – takie jest moje zdanie.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja piję sporo kawy,Takiej z dosyć dobrego ekspresu.Do tego obowiązkowo coż słodkiego albo cytrusy.Tak mi pasuje do jej smaku:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kawowe pysznożci"

Przewiń na górę