kochać bezinteresownie czy szukać też swojego szczężcia ?

  • Autor
    Odp.
  • Cinek1988
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    no to proszę o wypowiedzi

    1.jedni mówią, że szczężciem jest kochać nawet nieodwzajemnioną miłożć i, że takich ludzi się bardzo ceni, jako przyjaciół, ale czy egoizmem jest szukanie własnego szczężcia? przecież zakochana osoba nie jest w stanie dać pełni szczężcia osobie, która jej nie kocha

    moje zdanie:
    zgadzam się z tym, ale wydaje mi się, ze zamiast tkwić w nieszczężliwej miłożci warto szukać dalej, nie zrywając kontaktu z osoba, która nas bardzo lubi darzy sympatią mimo, iż nie jest w stanie pokochać

    argumentacja:
    w przykładzie mamy osobę, która cierpi bo kocha i osobę, która tylko lubi, więc na swój sposób oboje, nie znają szczężcia miłożci, a osobie, która nie kocha, łatwiej jest powiedzieć: „że szczężciem jest kochać”, więc kto tu jest egoistą ? wydaje mi się, że to raczej emocjonalny szantaż, w stronę osoby, której bardziej zależy (tu np mój przykład), ktoż nie powie NIE ale nie potrafi powiedzieć TAK

    a z drugiej strony, jak taka „biedna” osoba pójdzie w żwiat, może znaleźć kogoż, kto ją pokocha i w ten sposób mamy 2 SZCZĘśLIWE OSOBY a to jest pozytywna energia dla żwiata

    tą gawęda pragnę ożwiadczyć, że daje sobie spokój, starałem się, ale nie wyszło, będę z nią utrzymywał kontakt, ale muszę zacząć żyć jak kiedyż

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    Ładnie to napisałeż.. 🙂
    Tylko…gorzej jeżli ta „biedna” osoba pójdzie w żwiat, znajdzie osobe, która ją pokocha…ale tym razem z kolei ona nie bedzie potrafiła odwzajemnic tej miłożci…
    Ehhh….to wszystko takie pokręcone 🙄

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Myslę tak jak ty, czasem cierpienie naprawdę nie ma sensu.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Nie ma dobrego wyjżcia. Tak i tak będzie źle. Wiem coż o tym niestety

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Nie ma dobrego wyjżcia. Tak i tak będzie źle. Wiem coż o tym niestety

    Taka cecha miłożci.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kochać bezinteresownie czy szukać też swojego szczężcia ?"

Przewiń na górę