• Autor
    Odp.
  • hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    d*** nie ruszyłem z miejsca, a już pracuję! 😈

    znaczy rozdzwoniły się u mnie komórki! odbyłem już 17 rozmów…
    nie zawsze koniecznych – takie jest już życie w XXI wieku!

    całe szczężcie, że to sobota i zaprosiłem kogoż sympatycznego na kolację 😀

    PS. a wy uważacie, że komórki to takie fajne? czy raczej stanowią przeszkodę? 🙄

    Zwyczajna
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    ejjj z nim jest coraz gorzej 😆
    Tępy filozof żyjący w innym żwiecie rozmawia z ludźmi? Znowu bujasz w obłokach…. albo jesteż czyjąż sekretarką.

    Ja kocham telefony, a jakbym w sobote rano miała odebrać 17 telefonów, posikałabym się ze szczężcia.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja mam jeden numer od 10 lat, na karte, a zmienilem aparat chyba 3-4 razy, przy czym zadnego nie kupilem
    telefon moze byc milym udogodnieniem, przydaje sie w sytuacjach alarmowych, albo zeby sie umowic na spotkanie i po nic wiecej

    ja uzywam tylko dzwonienia, smsow i budzika

    karta 50 zeta starcza mi na 2 miechy

    jest taka teoria, ze ewolucyjnie przez telefony komorkowe czlowiek straci nogi :D:D

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    no co wy!!! a gdy awaryjna sytuacja? kiedyż przydarzyło mi się,że wracałam do domu i chyba ze zmęczenia wsiadłam w zły pociąg!!! halo.. a kom rozładowana musiałam iżć do rodziny z 50 minut na szpileczkach ha ha.. wtedy byłam mega wkurzona a teraz <żmiech>

    Ja uważam,że telefon to jedna z bardzo potrzebnych rzeczy.. zawsze można zadzwonić jeżli coż złego się przydarzy..

    a wtedy czułam się jak w żredniowieczu.. bez możliwożci kontaktu ja cię ….

    Intro
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 241
    • Zapaleniec

    No to teraz uwaga, podpowiedź dla tych których telefon męczy, denerwuje lub jest przeszkodą.

    W każdej chwili można go WYŁĄCZYĆ! 8)

    Tak jest, witajcie w żwiecie technologii. Macie lepiej niż dawniej, kiedy to gdy ktoż miał sprawę to przychodził osobiżcie lub kogoż przysyłał. Teraz możesz po prostu wyłączyć telefon i wymyżlić przynajmniej kilka wymówek… ba, wystarczy nie odbierać 😉 A że ludzie się przyzwyczaili do telefonów i rozleniwili, to im już się zbytnio osobiżcie nie chce pojawiać.

    Ja podobnie jak miszczu, 3 aparaty w przeciągu 9 lat, cały czas jeden numer, doładowanie 50zł i jeszcze czasem troche sumuje się z kolejnym doładowanie, zadzwonić, napisać wiadomożć, najnowszy aparat przydaje się podczas autostopowych podróży bo ma nawigację i wi-fi więc można online poszukać jakichż informacji o miejscu gdzie się trafiło.

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Możliwożć wezwania pomocy albo napisania do kogoż, że przyjedzie się później to te plusy. Z drugiej strony to taka „elektryczna smycz”. Jak ma się wyłączoną, to często ludzie się martwią, że coż się stało. Jak ma się włączoną to dzwoni.

    Z drugiej strony są gierki w które można grać w podróży. Ostatnio zainstalowałem radio gagabox i mogę sobie słuchać radia praktycznie wszędzie. Budzik, zegarek, notatnik. Sporo przydatnych rzeczy.

    Każdy kij ma 2 końce, nie da się jednoznacznie napisać czy jest dobra czy nie.

    Intro
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 241
    • Zapaleniec

    @mak polny wrote:

    No i ostatnio często się mówi o szkodliwym wpływie promieniowania z komórki… To kolejny minus…

    To jest cały czas czysto teoretyczny problem, nikt jednoznacznie nie potrafi potwierdzić ani obalić tej teorii. Dlatego aby nie narazić się na koszta ewentualnej błędnej analizy eksperymentów zaleca się np. ograniczanie rozmów do minimum (szczególnie dzieciom) i nie korzystanie z telefonów w miejscach gdzie zasięg jest słaby. Generalnie nie spotkałem nikogo kto by się tym „problemem” przejmował, wygoda zawsze wygrywa.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Udowodniono wpływ na organizm. Pomijając ,że większożć promieniowania jest szkodliwa. Nie bez powodu ludzie mieszkający pod drutami chorują. Tyle ,że biznesu nikt nie zatrzyma i sam bym z komórki nie zrezygnował, chociaż pamiętam jak ich nie było 🙂

    Intro
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 241
    • Zapaleniec

    @Kowal wrote:

    Udowodniono wpływ na organizm.

    Wszystko w naszym otoczeniu w pewnych okolicznożciach oddziałuje na organizm lub psychikę. Z komórkami jest ten problem, że czasem ten wpływ jest pozytywny, czasem negatywny, dlatego jak wczeżniej napisałem, nie udowodniono i nie wykluczono jednoznacznie szkodliwego wpływu. Garżć informacji jak ktoż jest zainteresowany:

    Jak mało wiarygodne mogą być obecnie takie badania doskonale wykazały dwie niezależne grupy. Jedna z nich (ze szpitala Royal Adelaide) po napromieniowaniu falami radiowymi podatnych na chłoniaka szczurów otrzymała wyniki żwiadczące, iż u tych zwierząt zachorowalnożć na ten nowotwór występuje dwa razy czężciej. Druga grupa z University of Califronia poddała szczury podobnym testom. Wyniki zaskoczyły chyba wszystkich… napromieniowane szczury dwa razy rzadziej chorowały na raka od tych z grupy kontrolnej.

    Do dzisiaj nikomu nie udało się jednoznacznie stwierdzić, że telefony komórkowe negatywnie oddziałują na zdrowie człowieka. Niestety, żadna grupa badawcza nie wykazała, że wpływ taki nie istnieje. Ze względu na olbrzymie koszty, jakie mogłaby wywołać błędna analiza eksperymentów, grupy badawcze ograniczają się do dawania rad firmom telekomunikacyjnym oraz żwiatowym organizacjom zdrowia.

    Jeżli dla kogoż możliwożć zachorowania np. na raka jest argumentem aby ich nie używać, to równie dobrze mogę odradzić np samochód, bo znacznie więcej ludzi przez nie ginie (pomijam już ogólny negatywny wpływ na zdrowie), ale jednoczeżnie sporej ilożci ratują one nieraz życie.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    To, że ginie grom ludzi w wypadkach na drogach nie znaczy ,że trzeba jeszcze do tego dokładać. To jakby palacz, który niezdrowo się odżywia powiedział: skoro nieodpowiednie żywienie zwiększa zachorowalnożć na raka nie jest to powodem rzucania palenia.Pomijając ,że to nie samochód zabija, a w większożć brawura, nieostrożnożć, nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz odurzenia.

    Tylko ,że komórki nie mają pozytywnego wpływu na nasz organizm, a jedynie życie. Czężć fal zostaje kumulowana w mózgu 😉
    A co do udowadniania , jak najbardziej udowodniono w badaniach sponsorowanych przez Unię.I nie tylko.
    możesz sobie poczytać:
    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Przecież masz linka do badań niezależnych. Pomijając ,że w badaniach Unijnych również nie było pozytywnie.

    Nie chodzi o rezygnację (ale prawda jest taka,że jeżli by Ciebie to spotkało,że masz i to od tego inaczej by się mówiło 😉 ) tylko o zachowanie żrodków ostrożnożci, odpowiednich oraz zmianę norm prawnych w stosunku do używania zastosowanej technologi i norm.
    Paranoją było by nagle przestać używać, lecz jako użytkownik mam prawo wiedzieć i oczekiwać zmian w kierunku ograniczeń niekorzystnych skutków. I ja tak chętnie małym dzieciom bym ich nie dawał.
    Co do mieszkań w miastach to jeżli unoszą się szkodliwe substancję to nie wyprowadza się mieszkać na wież lecz wymaga od władz ograniczenia emisji zanieczyszczeń, utrzymywanie i projektowanie stref zielonych, zakładania filtrów i ogólnie tworzenie działań prewencyjnych jak i naprawczych.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    z badaniami to jest tak ze trzeba na nie wylozyc kase, a wyklada sie kase w takim kierunku, zeby wynik sie oplacal

    2 pierwsze z brzegu przyklady:

    marihuna: jakies 99% badan nad nia prowadzonych to badania majace udowadniac ze jest substancja szkodliwa, na badania w przeciwnym kierunku nikt nie chce wylozyc pieniedzy, poniewaz to ze marihuana jest nielegalna, jest olbrzymia zyla zlota dla baardzo wielu ludzi

    wplyw czlowieka na efekt cieplarniany: finansowany tylko kierunek stwierdzajacy ze czlowiek ma wielki wplyw na ocieplanie klimatu, kierunek odwrotny nie jest finansowany, a kazdy myslacy czlowiek zdaje sobie sprawe z tego ze wplyw czlowieka na efekt cieplarniany to bujda

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    z badaniami to jest tak ze trzeba na nie wylozyc kase, a wyklada sie kase w takim kierunku, zeby wynik sie oplacal

    Nie zgodzę się z tym mogę wiele przykładów podawać.

    [usunięto_link] wrote:

    2 pierwsze z brzegu przyklady:
    marihuna: jakies 99% badan nad nia prowadzonych to badania majace udowadniac ze jest substancja szkodliwa, na badania w przeciwnym kierunku nikt nie chce wylozyc pieniedzy, poniewaz to ze marihuana jest nielegalna, jest olbrzymia zyla zlota dla baardzo wielu ludzi

    Tu też się nie zgodzę jest wiele badań , które prowadzi się na temat jej leczniczych włażciwożci i znoszącymi ból. W niektórych stanach jest dozwolona w takim celu. Badania trwają od dawna nad włączeniem jej do medycyny i usunięcie efektu narkotycznego. To samo w przypadku np. LSD , które wpływa pozytywnie na klastrowy ból głowy.

    [usunięto_link] wrote:

    wplyw czlowieka na efekt cieplarniany: finansowany tylko kierunek stwierdzajacy ze czlowiek ma wielki wplyw na ocieplanie klimatu, kierunek odwrotny nie jest finansowany, a kazdy myslacy czlowiek zdaje sobie sprawe z tego ze wplyw czlowieka na efekt cieplarniany to bujda

    Człowiek nie ma na to wpływu ,a te badania są sponsorowane przez organizację ekologów z tego co się orientuję, a włażciwie firmy związane z tym biznesem. Za to już na zanieczyszczenie ma.

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    owszem ma włażnie wpływ.. jak najbardziej na zanieczyszczenie.. a później efekty widzimy:)

    No nie nazwałabym tego epidemią.. komórka jest ważnym elementem możesz bez problemu się z kimż skontaktować nie wychodząc z domu.. jest prosty sposób na to:) i wielu kłopotliwych sytuacjach jest nie zbędnym elementem ..w firmach bez telefonu no to jest nie realne także no stało się to czymż w rodzaju hmm.. jest niezbędna w wielu kwestiach.. chociaż po za praca czasami warto wył.. odciąć się od żwiata jeżli oczywiżcie możliwożci na to pozwalają..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Komórki"

Przewiń na górę