• Autor
    Odp.
  • amysza
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Ja mam dwie Komunie w tym roku 😕 i przeżyłam też Komunię mojej córki.
    Spojrzawszy realnie na całą komercyjną szopkę jaka powstała wokół tego duchowego żwięta postanowiłam nie przeżcigać sie w pomysłach tylko trzeźwo myżleć.
    Kupiłam dla obojga (chrzeżniak męża i moja chrzeżnica) piękne wydanie Pisma świętego, eleganckie zegarki na skórzanych paseczkach i złoty łańcuszek zawieszką ( wizerunkiem Jana Pawła II a z drugiej Matki Boskiej z Dzieciątkiem). Dokupię do tego kwiatki i koniec.
    Dzieci powinny wiedzieć, że najważniejsze jest w Komuni obcowanie z Panem i by najbliźsi byli z Nimi w tym szczególnym dniu.

    Co do stroju mam dwie wersje: jasnobeżowy komplet ze spodniami i złoty topik lub białą haftowaną spódniczkę i złotą bluzeczę . Do obu zestawów mam złote pantofelki i torebkę.

    mojito
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    co do stroju, to polecam jakas zwiewna sukienke, podobno szykuje sie cieple lato:) ostatnio w vero modzie byly fajne i niedrogie:) tak w ramach reklamy:)
    co do prezentow, to kupuje zazwyczaj jakas nieduza wersje boomboxa, ewentualnie ipoda shuffle. nie lubie przesadzania z prezentami, uwazam, ze 200-300 zlotych zupelnie wystarczy:)

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    komunia to nie wesele – zadna rewia mody tu sie zwraca uwage na stroje dzieci komunijnych. pelen luzik pewnie i tak sie wybrudzicie papu 🙂

    a tak na serio to nawet zwyklutkie szerokie spodnie i super bluzka wystarcza chyba. facet to ma dobrze – ten sam gajer od lat na wszystko i jest dobrze

    co do prezentu. zalezy jaka kwota. pismo swiete jest dla mnie ok. ewentualnie jakas fajna encyklopedia dla dzieci moze byc ilustrowana. chociaz internet bije na glowe jakas tam super encyklopedie

    lancuszek – tez jak najbardziej

    osobiscie z mezem na komunie chrzesniakowi meza kupilismi gitare ale taka byla prosba mamy dziecka

    -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Ja mialam komunie chrzesnicy w zeszlym roku- dalismy pienbiazki bo marzyla o komputerze a przeciez sama jej nie kupie 😛 Wiec dziadkowie i chrzesni dali pieniazki, a reszta rodziny lancuszek, encyklopedie i inne raczej skromne prezenty. I tak mala kupila sobie sama komputer i starczylo nawet na rower 😀 Wszystko jest kwestia dogadania i przede wszystkim rozsadku.
    A co do ubioru- spodnica lub eleganckie spodnie, topik i zakiecik, ewentualnie jakas kiecka.

    maly szu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Paranoja z tym żwiętem, dobrze że nie dam sie nigdy wrobic w żadnych chrzeżniaków, bo nie jestem chrzeżcijaninem i nikt tego ode mnie nie ebdzie wymagał 🙂

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ja też mam komunie chrzeżnicy niedługo na tą okazję kupiłam sobie komplet żakiet i spódnica w kolorze żredni brąz i do tego biała bluzka wiązana w pasie a dam kasę[700zł] kwiaty i bąbonierkę

    Tylko mam jeden problem jestem tam zaproszona ze swoim facetem i nie wiem czy dać razem czy każdy osobno? jak ktoż był w takiej sytuacji to niech mi napisze 😕

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    oczywiscie ze calosc od pary. facio niech sie juz nie doklada do interesu
    taki prezent powinien wystarczyc

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    minelo tyle lat ze co zle powinno isc w zapomnienie. zreszta bedziesz tam na komuni dziecka. a dla dziecka najwazniejsze sa prezenty lub i kasa. 👿

    ubierz sie elegancko i pokaz sie z jak najlepszej strony. niech widza ze te 9 lat dodalo ci urody

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Komunia"

Przewiń na górę