• Autor
    Odp.
  • zolcia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Mam proste włosy, sięgają troszke niżej ramion. Mocno żcieniowane, grzywka spadana prawe oko. Chciałabym je kręcić ale niewiem czym. Lokówka czy wałki? a może jeszcze coż innego? jak sądzicie? Tylko,że ja chciałabym mieć ładne skręty a nie fale.

    choockolaka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Po wałkach dłuzej się trzymają ale często wyglądają jak u starych babć (bez urazy, proszę)

    Jeżeli chcesz wałki proponuję zrobić najpierw styling u fryzjera. To taka a`la trwała, tylko mniej inwazyjna.

    Po takim stylingu musisz modelować włosy (tu polecam lokówkę) i będzie się ładnie trzymać cały dzień, a nie 2 godziny w pomieszczeniu 🙂

    Czyli tak, najlepiej:
    1. umyć włosy szamponem zwiększającym objętożć
    2. nie używać żadnej odżywki do spłukiwania, czy też nie, bo to wygładza włosy i będzie trudniej lokom się utrzymać
    3. rozczesujemy lekko szerokim grzemieniem
    4. nakładamy piankę do włosów gniotąc. pianka najlepiej Taftu – mocna.
    5. włosy pozostawiajmy, by wyschnęły, czasem ręką poprawiamy przy nasadzie, by się unosiły
    6. po około godzinie kilka kosmyków dokręcamy lokówkom – ale nei wszystkie, tylko dużo cienkich kosmyków – kręc w rózne strony, baw się lokówką
    7. lekko spryskaj lakierem trzymając głowę w dół
    8. popraw rękę i gotowe 😉

    Ja tak robię od 4 lat i wszyscy ciągle myżlą, że loki mam naturalne 😈 😈

    Pozdrawiam.

    mar6
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    podstępny sposób – ale bardzo pracochłonny;)

    choockolaka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    czy ja wiem… mi włosy szybko schną, albo idę z mokrymi spać, a samą lokówką zajmuje mi 15min.

    Jak się chce to można szybko, zależy od wrodzonego drygu tak myslę, bo ja to pach- pach nakręcam, 1-2-3-4 i puszczam i jest lok, a jak patrzę jak moje koleżanki po 10 razy jeden kosmyk zawijają to o matko 😯 w lokach nie chodzi o perfekcję, ale nieład i zabawę 😀

    Buziaki

    melaniee
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Lokówką automatyczną 😉 Ostatnio jest popularna i myślę, że wyprze wszystkie stożkowe czy wałki. Nie znam innego sposobu, którym można otrzymać trwałe loki/fale o dowolnym skręcie w 15 minut. Warto wydać trochę więcej pieniędzy, ja mam z babylissa profesjonalną, z gwarancją na 3 lata i wszystkim polecam. Tylko lokówka automatyczna!

    Malwina Pisarek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Ja bym polecala styling u dobrej fryzjerki, ktora wie jak uchronic wlosy przed zniszczeniem przy takim zabiegu.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Ja niestety muszę naturze trochę pomagać 😉 Włosy kręcę lokówką automatyczną, szybko i ładnie. Kupiłam sobie ostatnio nową z babyliss curl secret C1102AME. Naprawdę znacznie ułatwia kręcenie włosów, bo właściwie nic nie trzeba robić, tylko trzymać.

    marcyy
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    napiszesz coś więcej o tej lokówce? Chodzi za mną od dłuższego czasu myśl o tym żeby sobie taką lokówkę sprawić, te automatyczne są chyba dużo łątwiejsze w obsłudze, ale czy loki są równie trwałe?

    ela12
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Ja wiążę włosy w koka na noc i mam mega loki jak rozplacze rano

    PinkKarmel
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Ela, u mnie niestety to nie działa… czy wiążesz mokre wlosy na noc?

    Nataszka1985
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Ja polecam wałki takie ala  rzepy …super się sprawdzają i super trzymają.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    marcy, tak loki a trwałe, ja nie widzę róznicy, żeby jakoś krócej trzymały czy coś. Przede wszystkim dzięki curl secret robi się szybko i łatwo i rąk nie brakuje 😉 Jesli zadbasz o to, zeby pasma włosów byly równe to i loki wyjdą równe. Ja jestem bardzo zadowolona.

    syropek.klonowy
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    najlepiej jest zrobić sobie trwała i mieć spokój z kręceniem na jakiś czas, ale one (włosy) faktycznie mogą być wtedy suche i osłabione. Tak to zawsze pozostaje właśnie lokówka, albo wąłki, które ci akurat nic nie zrobią 🙂

    emila22
    Participant
    • Tematów: 17
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    kupiłam niedawno lokówkę babyliss c440e, ta taką owalną. Robi przepiękne i trwałe loki, kosztowała niedużo a widzę że się opłacało kupić. Ma regulację temperatury, jest poręczna, super się sprawdza, można pokombinoać i stworzyć różne looki.

    ivonka_stonka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Na pewno spróbuję kilka sposobów, bo jestem aż ciekawa czy podziałają 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kręcone włosy"

Przewiń na górę