• Autor
    Odp.
  • PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    w moim życiu tego typu książki były dwie (jak narazie).
    mianowicie była to:
    – „Dziewczyna z pomarańczami” Josteina Gaardera
    oraz
    – „Oskar i pani Róża” Schmitta ric Emmanuela

    Arkadia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Mistrz i Małgorzata.

    Emilia Flores
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    jeżli chcesz książki która naprawdę zmieni twoje życie to Wilk Stepowy Hermana Hesse może cię zmienić w zamkniętego i oschłego mizantropa, który ucieka przed żwiatem we własny żwiat. Jeżli jesteż zbyt wrażliwa trzymaj się od tej książki z daleka. znam kilka osób, którym ta książka doszczętnie zrujnowała psychikę.

    co do sekretu- Klaro? czy faktycznie stosując technikę zalecaną w tej jakże rozreklamowanej (żeby nie powiedzieć przereklamowanej) książce udało ci się przyciągnać do siebie jakież faktyczne zdarzenia czy przedmioty? dla mnie to prania mózgu, choć nie grożne bo pozytywne

    moim zdaniem książka nie może zmienić poglądu na życie- owszem w momencie kiedy ją czytamy, możemy sądzić, że od dziż coż się zmieni. Nigdy jednak takich postanowień się nie dotrzymuje:
    moje top 5 (które nie zmieniły mojego życia, ale ubrawiły):

    1)Los powtórzony J.L.Wiżniewski
    2)Nieznożna lekkożć bytu Kundera
    3)Sto lat samotnożci Marquez
    4)Portret Doriana Gray’a O.Wilde
    5)Buszujący w zbożu Salinger

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Chyba: Ostatni wykład zmienił mnie najbardziej.

    Pucio_Ala
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Jak dla mnie „Wędrówka dusz” Michaela Newtona. Jest to ksiązka o „życiu po życiu” oparta na opisach ludzi co dzieje się z nimi po żmierci.Ludzie ci są w czasie głębokiej hipnozy. Nie wiem czy można tak dokładnie wierzyć ale daje dużo do myżlenia:)

    MissMalvinka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    A dla mnie taką książką jest „Oko dnia” Jonathanna Carrolla. To jest zapis jego bloga. Ale warto się od tego Pana uczyć spojrzenia na żwiat.

    kamakoma
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Zdecydowanie książka 'S@motnożć w sieci’ polecam.

    klaustrofobia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    „Pył” J. Fante tak na mnie zadziałał. Jest to piękna, bardzo poetycka książka, która traktuje o miłożci i różnicy charakterów dwóch młodych osób, które się kochają, ale nie potrafią ze sobą żyć. Na prawdę zmieniła we mnie myżlenie o miłożci i trochę o żwiecie.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Zdecydowanie „Potęga podżwiadomożci” A ostatnio czytam „Projekt szczężcie” Gretchen Rubin. To doskonała książka, która uzmysławia, jak ważne jest wzbudzanie każdego dnia poczucia szczężcia. Na przekór wszystkiemu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ksiazka,ktora mnie zmienila…"

Przewiń na górę