Kto pierwszy podaje ręke?

  • Autor
    Odp.
  • AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    Jako młodsza wiekiem i stazem powinnas wyciągnąć dłon.
    Co do lekarza? niekoniecznie wystarczy dzien dobry i miły pogodny użmiech

    j_lo19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Wykładowcy akademiccy oraz nauczyciele powinni pierwsi wyciagać ręke do swoich podopiecznych 🙂

    deliriumt
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Jako młodsza wiekiem i stazem powinnas wyciągnąć dłon.

    bron Boze!!!
    wyszsza ranga, stopniem osoba pierwsza podaje dlon niezaleznie od tego czy jest starsza czy mlodsza
    odwrotnie jest natomiast jesli chodzi o ustne powitanie nizsza ranga osoba pierwsza mowi „dziendobry”

    .Magda.
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 746
    • Zasłużony

    Ręke do powiatania jako pierwszy podaje:

    kobieta – mężczyźnie
    osoba starsza – osobie młodszej
    pracownik wyższy rangą – pracownikowi niższemu rangą

    Jeżeli w spotkaniu towarzyszy więcej osób należy pamiętać, że zawsze przedstawia sie:

    mężczyznę – kobiecie
    osobę młodszą – osobie starszej
    pracownika niższego rangą – pracownikowi wyższemu rangą

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Moim zdaniem to obojętne – byle z kulturą.
    Czy ja komuż podam pierwszy rękę, czy mi ktoż poda – kto o tym będzie pamiętał za sto lat? 😀

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    @Robert Miles wrote:

    Moim zdaniem to obojętne – byle z kulturą.
    Czy ja komuż podam pierwszy rękę, czy mi ktoż poda – kto o tym będzie pamiętał za sto lat? 😀

    też mam taki punkt widzenia…

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    też mam taki punkt widzenia…

    Taki punkt widzenia jest zdrowy i bezstresowy 😀

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Osoba starsza wiekiem i rangą pierwsza wyvciąga dłoń.
    Natomiast jeżli chodzi o powitanie ustne – pierwszy dzień dobry mowi młodszy wiekiem i rangą. Jak np uczeń, podopieczny itp.

    xman
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    ok wszystko pieknie. Dajmy na to ze jestem nowy w zakladzie pracy. W pierwszy dzien witają sie ze mną wyzsi rangą, nastepnego dnia chyba juz nie musze (a nawet nie powienienem?) czekac az oni wyciagną dlon tylko sam podać skoro niejako dostalem pozwolenie od nich pierwszego dnia na takie witanie sie. Jak myslicie?

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    @Manasa wrote:

    Witam

    ja Cię też, sympatyczna Rozmówczyni 😉

    @Manasa wrote:

    Potrzebuję rady, związanej z tematem- kto pierwszy wyciąga rekę.

    odpowiem spontanicznie: godniejszy, ważniejszy, kobieta, dziecko to wiadomo – zawsze, hehe… facet najlepiej żeby se dał na wstrzymanie, chyba, że ma takiego samego dziwoląga przed sobą, hee, to może go nawet pierdyknąć w pleryyy 😆

    @Manasa wrote:

    Mój problem: ostatnio często spotykam się z różnymi wykładowcami akademickimi, poniewaz pisze doktorat. Przedstawiając się im nie wiem, czy mam pierwsza wyciągnąc rękę czy czekac aż oni to zrobia. Są to zarówno kobiety, jak i męzczyźni.

    całkiem teraz poważnie… koniecznie czekaj! pierwsza mów raczej: dzień dobry, a z rękami to oszczędnie 😉 dopiero jak oni je wyłożą… koniecznie wchłoń!

    @Manasa wrote:

    Druga sytuacja- ten sam temat. Wchodze do lekarza- męzczyzny. Jestem jego stała pacjentką- powinnam wyciągnąc rekę (jako kobieta) witając się, czy raczej nie.

    tutaj w ogóle się nie stresuj! włażciwie masz prawo i przywilej u Twojego lekarza zaafiszować się jako Queen – to Twój niegodny sługa, ale okaż mu czasem miłosierdzia, moja Droga… ja optuję niekiedy za zwiewnym całuskiem na dłoń 😀

    @Manasa wrote:

    Z góry dziękuję za pomoc.

    ależ to była czysta przyjemnożć, nawet odlotowa… 🙄
    pogadać nieco z Tobą… zapraszam w nieco luźniejsze klimaty 😉
    masz ochotę na winko? albo piwo? a może na spacer? :-

    zapewniam Cię, że nie będę się pchał z rękami 🙂

    telka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Mi się wydaje, że to oni powinni pierwsi wyciągnąć rękę… Ale to bardziej na czuja 🙂 Prawda jest taka, że często oni sami nie wiedzą, jak to powinno wyglądać 🙂

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    ten, kto ma czystą :}}

    telka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Wiesz co? Podoba mi się twoja odpowiedź 😀 Ale ostatnio jak byłam przedstawian kilku osobom, te nerwowo zaczęły wycierać ręce o spodnie… Powiem szczerze, że odechciało mi się wtedy podawać im ręke… 😛

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Jako ze jestem kobieta, zawsze wyciagam pierwsza reke ku mezczyznom. Natomiast z kobietami wyzszymi ranga i starszymi staram sie nie spoufalac. Jesli bardzo lubie, to tule 😉

    kobieta_pilka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    teoretycznie starszy, ale w praktyce ponoć mężczyźni lubią gdy kobieta pierwsza inicjuje takie kontakty

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kto pierwszy podaje ręke?"

Przewiń na górę