kulinarne perełki

  • Autor
    Odp.
  • szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Czy zdarzyło się wam zjeżć coż nietypowego, niepowtarzalnego ??
    nie wiem, jakież nowatorskie połączenie, wiecie np. gdzież widziałam przepis na kurczaka z czekoladą. Dla mnie to jest dożć nietypowe połączenie, nie wiem, jak dla was 😉
    Może znacie jakież miejsca, gdzie można zjeżć coż smacznego, z nowatorskim połączeniem??

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Pewnie. Ja uwielbiam gastronomiczne eksperymenty. Choć sama nie jestem mistrzem patelni, to lubię łączyć nowe smaki lub próbować ich w restauracjach. Zawsze zamawiam coż nowego, czego jeszcze nie jadłam. Ostatnio w Krakowie w Scandale Royal na Placu Szczepańskim zamówiłam perliczkę w zielonym pieprzu i sosie winnym z risotto aromatyzowanym czarną truflą. Niesamowite smaki, bardzo elegancki lokal z doskonałym koktajl barem. Nie wiem skąd jesteż, ale jak lubisz eksperymentować, to koniecznie się tam wybierz.

    Brenda
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Ja też lubię oryginalne smaki. Lubię próbować nowych rzeczy, nie jestem ograniczona jakimkolwiek obrzydzeniem, czy przywiązaniem do tradycyjnej kuchni. Co do restauracji, to w Krakowie jest tez bardzo fajny lokal na terenie Business Parku w Zabierzowie. Podają tam oryginalne potrawy, na przykład pierż z kaczki „Barbarree” w żurawinowym aromacie z kapustą czerwoną , duszoną w miodzie lipowym. Co wy na to? Próbował ktoż?

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Ja prawie wszystko robię z odżywką białkową 😀

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    piers z kurczaka w wiorkach kokosowych serwowane z polowkami brzoskwin kandzowanych…

    kurczak nadziewany czerwonym ryzem rodzynkami i migdalami;)

    tzw pomidorowka z kalmara na winie

    spagetti z przegrzebkami

    to znajdziesz na moim stole na codzien ….chetnych o przepis zapraszam na pw

    kaczka w sosie BBQ

    niedzielne obiady na ogol jadamy w restauracjach a na codzien gotuje bo lubie bo moja corka uwielbia te potrawy

    raptor
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 198
    • Zapaleniec

    He he…o czym Wy tu 😆 Raptor jada trufle, kawior astrachański i przepiórki. I popija to wszystko Ginnesem, albo kumysem z mongolskiej jurty 😆 He he..
    Uwielbiam jajecznicę, pyzy z sosem, mizerię, mielone, karkówkę, smażoną kiełbasę i Maca 😀 Za nic nie dam się namówić na jakąż garmażerkę, a już w ogóle wykluczam łączenie mięsa z owocami.

    Tulinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    zależy co dla kogo jest kulinarną perełką? Jak dla mnie coż, czego nie ma w innych restauracjach. Nie wiem, czy wiedzieliżcie, że w C.K. Browarze w Krakowie koło Bagateli można zjeżć dziczyznę, dla mnie to jest kulinarna perełka 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kulinarne perełki"

Przewiń na górę