Kupno mieszkania w Katowicach

  • Autor
    Odp.
  • basiaP
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Niestety sytuacja rodzinna zmusza mnie do wyprowadzki z mojego miasteczka 🙁
    Chcemy kupić z mężem mieszkanie w Katowicach. Początkowo zastanawialiżmy się też nad Krakowem. Padło na Katowice, bo jednak tam jest lepszy rynek pracy i dużo tańsze mieszkania 😉
    Tylko prawda jest taka, że Katowic kompletnie nie znamy 😐

    Stąd moje pytanie w jakich dzielnicach najlepiej rozglądać się za mieszkaniem? 🙂
    Najważniejsze dla mnie, żeby dzielnica była spokojna i dosyć dobrze skomunikowana z centrum.
    Z góry dziękuję za opinie ❗

    Euro-Zakupy
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Może Osiedle Tysiaclecia? Z tego co wiem to jest tam spokojnie,poza tym można kupić tańsze mieszkanie,ewentualnie przy wylocie na Kraków i niedaleko Uś,też bardzo fajna lokalizacja,praktycznie zero kłopotów.

    dagmara
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    a interesuje Cię rynek wtórny czy pierwotny? dla mnie jeżli chodzi o dzielnice to tylko Ligota. tam będziesz miała spokojnie i dużo zieleni. jedynym minusem jest to, że trzeba się liczyć z korkami w tej czężci Katowic. no ale coż za coż…
    a np Bogucice omijaj szerokim łukiem, bo tam to głównie patoszka 😈

    basiaP
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Dzięki za rady 😀
    Interesuje mnie mieszkanie z rynku wtórnego.
    Przeglądam tak te ogłoszenia na Ligocie i coż mało widzę tam mieszkań na sprzedaż 🙁
    Ale zaraz jeszcze przejrzę sobie to osiedle Tysiąclecia.

    eliza104
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Na Piotrowicach/Kostuchnie jest wiele nowych inwestycji teraz. Sprawdź ofertę Murapol Bażantów, jest to nowe i fajne osiedle.

    Rosanto_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Możesz równie dobrze poszukać przez biuro nieruchomożci,przez agencję co w praktyce pozwoli Ci zaoszczędzić czasu,chociaż z drugiej strony na pewno jest to bardziej kosztowne,droższe. Wybrałaż już konkretną dzielnicę czy dalej się nad tym zastanawiasz?

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    powiedz jeszcze, czym się będziesz poruszać- oboje macie samochody, czy w grę wchodzi komunikacja miejska?

    w sumie biorąc pod uwagę naszą aglomerację, nie musicie kupować mieszkania w samych Katowicach, tylko w miastach ożciennych jak Chorzów, Siemianowice, bo czasem niby inne miasto, a blisko do centrum, dobrze skomunikowane i spokojnie….

    jeżeli nie jest problemem dojazd (bo już ciut dalej), to w Bytomiu są tanie mieszkania

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kupno mieszkania w Katowicach"

Przewiń na górę